Prozkoumejte všechny zajímavé novinky a důležité zprávy ze světa pozemního digitálního vysílání...

Články | Aktualizováno 2. 5. 2019

Nejprodávanější a nejlepší DVB-T2 set-top boxy v rozmezí 2018 / 2019 dle oblíbenosti spotřebitelů...

Digitální technika | DVB-T2 set-top boxy | DVB-T2 | Aktualizováno 2. 5. 2019

Rozhodli jste se vyřešit příjem zcela nového pozemního digitálního vysílání DVB-T2 / HEVC za pomoci set-top boxu a právě se rozmýšlíte, který model bude pro vás ten nejlepší? Pokud nechcete investovat do úplně nového televizoru s vestavěným DVB-T2 tunerem, pak je koupě vhodného set-top boxu samozřejmě zcela logickým řešením. Nicméně samotné set-top boxy mohou vedle příjmu vysílání v nejnovějším standardu DVB-T2 / HEVC někdy označovaném i jako H.265 zároveň nabídnout i celou řadu dalších funkcí, které mohou rozšířit možnosti stávajícího televizoru jako např. multimédia, timeshift, HbbTV (...celý článek)

Přijímáte televizní vysílání v PC a nejste spokojeni s dodávaným programem pro ovládání TV tuneru? Zkuste alternativní aplikaci pro příjem a sledování televize...

Digitální technika | DVB-T2 USB tunery | DVB-T2 | Aktualizováno 8. 3. 2019

Sledovat pozemní digitální vysílání DVB-T / DVB-T2 přímo v počítači patří dnes mezi relativně běžný standard. Postačí rozšířit PC nebo běžný notebook o externí USB TV tuner a můžete začít okamžitě sledovat dostupnou nabídku českých komerčních TV stanic včetně všech kanálů České televize. Jako součást TV tuneru obdržíte vedle nutných ovladačů / driverů pro počítače s OS Windows (Win7, Win8.1, Win10) i samotný program pro příjem a sledování televize. Tento program, na kterém pak provedete základní nastavení, naladíte dostupné kanály a budete sledovat jednotlivé TV stanice vám ovšem nemusí z jakéhokoliv důvodu vyhovovat. Nezřídka se právě stává, že tyto aplikace nejsou schopny poskytnout vhodné (...celý článek)

Seznam nejprodávanějších a nejlepších televizí v rozmezí 2018 / 2019 podle oblíbenosti samotných spotřebitelů...

Digitální technika | DVB-T2 televize | DVB-T2 | Aktualizováno 14. 2. 2019

Stojíte před rozhodnutím, zda konečně vyměnit stávající televizi v obývacím pokoji za novější model? Jestliže váš současný televizor dosluhuje nebo dokonce přesluhuje, tak je právě nejvyšší čas se poohlédnout po značně lepším a výkonnějším typu. Nicméně nabídka nových TV na aktuálním trhu je natolik široká, že se v ní běžný uživatel velmi snadno ztratí. V našem článku se vám tedy pokusíme poradit, která televize bude pro vás ta nejlepší. Zároveň poukážeme na nejprodávanější modely televizí v letech 2018 / 2019, které si ostatní uživatelé pořídili. Můžete si tak usnadnit výběr a jednoduše se inspirovat volbou samotných spotřebitelů, a to včetně jejich recenzí na vybrané modely televizí (...celý článek)

Také vám po naladění TV kanálů na novém digitálním vysílání DVB-T2 nejde obraz, ale pouze zvuk?

DVB-T2 | Přidáno 5. 10. 2018

Zkoušeli jste na svém stávajícím televizoru nebo set-top boxu naladit TV kanály z nové platformy digitálního pozemního vysílání DVB-T2 / HEVC, ale místo obrazu přijímáte pouze samotný zvuk? V takovém případě bude pravděpodobně na vině nevhodná specifikace vašeho přijímače (TV, STB), který sice disponuje označením DVB-T2, ale bohužel není plně připraven na kódování videa v novém formátu HEVC (High Efficiency Video Coding), někdy také označovaném jako H.265, který je u nového digitálního pozemního vysílání vyžadován. To, že takový přijímač je např. starý pouze několik let bohužel nehraje žádnou roli, řada těchto zařízení není na nový standard DVB-T2 / HEVC plně připravena (...celý článek)

Co je funkce hybridního vysílání HbbTV? Jaké služby nabízí a kde ji můžete využívat...

Satelitní televize | Internetové vysílání | HbbTV | Aktualizováno 12. 9. 2018

Pod zkratkou HbbTV (Hybrid Broadcast Broadbad TV) si můžete představit kombinaci klasického televizního vysílání, které je navíc doplněné o další interaktivní obsah, do kterého může patřit rozšířený TV program, možnost zpětného přehrávání pořadů z archivu jednotlivých televizních stanic, informace o aktuální počasí apod. Co přesně bude obsahem hybridního vysílání HbbTV ovšem zcela závisí na vybrané televizní stanici. V současné době tuto nadstandardní službu podporuje např. Česká televize, Nova, Prima a česká hudební televize Óčko. Do budoucna tento dodatečný obsah jistě nabídnou i další (...celý článek)

Bude se vás týkat přechod na DVB-T2? Nabízíme na jednom místě důležité informace...

Televizní vysílání | DVB-T2 | Aktualizováno 26. 8. 2018

V České republice dochází ke druhé vlně digitalizace, kde v průběhu několika let dojde k vypnutí stávajícího vysílání ve formátu DVB-T a postupnému přechodu na nový typ vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC. Harmonogram přechodu z DVB-T na DVB-T2 bude probíhat mezi roky 2017 a 2020, po kterém se původní vysílání zcela vypne. Změna se týká všech, kteří sledují běžné televizní vysílání přes klasickou pokojovou nebo společnou anténu (STA). Všech ostatních, kteří sledují televizi např. přes kabelovku, satelit nebo internet se tato změna nijak nedotýká (...celý článek)

Česká televize ke konci září zcela ukončí vysílání svých HD kanálů na stávající síti DVB-T v multiplexu 1a...

DVB-T2 | TV programy | Česká televize | Přidáno 18. 8. 2018

Česká televize v neděli 30. září 2018 vypne terestrické vysílání svých HD kanálů ve veřejnoprávním multiplexu 1a vysílané v dosluhujícím standardu DVB-T, kde tyto kanály ve vysokém rozlišení mohli diváci doposud sledovat. Po přibližně půl roce tak končí souběžné vysílání kanálů ve vysokém rozlišení v původním multiplexu 1a a zároveň v nové přechodové síti DVB-T2. Naštěstí všechny programy ČT vysílané v běžném SD rozlišení budou i po tomto datu nadále vysílány ve veřejném multiplexu 1 určeném pro původní standard DVB-T (...celý článek)

Jak vybrat televizi? Užitečný průvodce nákupem při výběru nového televizoru do vaší domácnosti...

Digitální technika | DVB-T2 televize | DVB-T2 | Aktualizováno 16. 7. 2018

Pokud jste právě v situaci, kdy se rozhodujete k nákupu nového televizoru, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou volbu. Ze všech stran na vás pravidelně útočí informace o velikosti úhlopříčky, kvalitě obrazu, chytrých funkcích či rozmanité výbavě. Nicméně samotná úhlopříčka a rozlišení displeje nejsou zpravidla jediné parametry, na které si musíte dát při nákupu TV pozor. Na druhou stranu se nemusíte vyloženě obávat, že je nákup moderního televizoru neřešitelný problém. Pokud se právě nechystáte vybírat nejlevnější model na trhu od zcela neznámé značky, pak svým rozhodnutím nemůžete (...celý článek)

Hledáte vhodný přijímač pro vysílání DVB-T2? Prozkoumejte základní rady a informace, jak vybrat nejlepší set-top box pro váš stávající televizor...

Digitální technika | DVB-T2 set-top boxy | DVB-T2 | Aktualizováno 5. 6. 2018

Co si přesně vybavit pod pojmem set-top box? Samotný set-top box slouží jako přijímač pozemního digitálního vysílání, který v reálném čase zpracovává a převádí obraz společně se zvukem do vašeho televizoru. Využívá se v momentě, když některé TV nejsou interně vybaveny vhodným tunerem pro příjem vybraného druhu vysílání (aktuálně DVB-T2). Do samotného set-top boxu přivedete signál z klasické antény (vlastní nebo společná STA) a připojíte váš stávající televizor. K tomu účelu je většina set-top boxů vybavena moderním HDMI rozhraním, kde se obrazový a zvukový signál přenáší do televizoru v digitálním formátu. Jestliže však vlastníte starší model televizoru, který není vybaven standardem HDMI, pak vždy vybírejte (...celý článek)

Nemůžete na vaší televizi naladit ČT4 Sport? Podívejte se, co přesně dělat, abyste nepřišli o tento kanál...

DVB-T2 | TV programy | Česká televize | Aktualizováno 12. 5. 2018

S připravovaným přechodem na nový standard DVB-T2 u pozemního digitálního vysílání souvisí i postupné rušení některých televizních stanic ve stávající digitální síti DVB-T. Tyto stanice se přesunou do nové platformy DVB-T2 vysílané s kodekem H.265 / HEVC. A mezi takové televizní kanály právě patří i oblíbený ČT4 Sport, který celé řadě domácností sledujících televizi přes klasickou anténu pravděpodobně zmizí už letos v květnu z televizních obrazovek (...celý článek)

Sportovní kanál O2 TV Free se stěhuje z pozemního terestrického vysílání DVB-T na platformu HbbTV...

TV programy | HbbTV | O2 TV | Přidáno 31. 3. 2018

Společnost O2 spustila v březnu 2017 na pozemním digitálním vysílání kanál O2 TV Free se sportovním obsahem, který byl dostupný v běžné terestrické síti DVB-T multiplexu 4. S výjimkou přímých přenosů nabízel tento program totožný obsah jako oblíbená stanice O2 TV Sport. Přes běžnou anténu jste tak na svých televizních obrazovkách mohli sledovat fotbalové zápasy Ligy mistrů, tenisové turnaje ATP a WTA, mistrovství světa v Rally a další zajímavé sportovní pořady. Nicméně tento netradiční experiment běžel na pozemním vysílání pouze jeden rok. Kanál O2 TV Free fungoval zejména jako (...celý článek)

Kdy se bude přecházet na nový standard pozemního vysílání? Prozkoumejte termíny spouštění DVB-T2...

DVB-T2 | Aktualizováno 14. 2. 2018

Jistě víte, nebo alespoň tušíte, že nadchází doba, kdy se přechází ze zemského digitálního vysílání ve standardu DVB-T na novou generaci pozemního digitálního vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC. Tato změna nebude probíhat najednou, ale postupně, zavádění DVB-T2 se řídí časovým harmonogramem, který schválila vláda. Zapínání nových vysílacích sítí DVB-T2 včetně vypínání současných sítí DVB-T bude postupně probíhat mezi roky 2017 a 2021, nicméně ty nejviditelnější změny pak proběhnou mezi lety 2019 až 2020. Po této době se již neobejdete bez TV, nebo set-top boxu (...celý článek)

Kdo musí platit koncesionářské poplatky za televizní vysílání České televize a rozhlasové vysílání ČRo...

Televizní vysílání | Satelitní televize | Kabelové televize | Internetové vysílání | Česká televize | Přidáno 6. 2. 2018

Podle zákona č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích jsou osoby žijící v ČR, které zároveň vlastní či používají zařízení technicky způsobilé k příjmu televizního nebo rozhlasového vysílání povinni platit měsíční paušální poplatek (tzv. koncesionářský poplatek). V praxi to znamená, že se v domácnosti platí vždy jeden koncesionářský poplatek za TV a rádio, bez ohledu na počet přijímačů. Do jedné domácnosti se řadí také televizní a radiové přijímače umístěné např. na chalupě. Pokud již některý člen společné domácnosti rozhlasový a televizní poplatek odvádí, ostatní osoby už jej neplatí. V případě podnikatelů se musí odvádět koncesionářský poplatek za každý přístroj použitý k podnikání zvlášť (...celý článek)

Jakými způsoby můžete přijímat digitální televizní vysílání na obrazovkách vašich televizorů?

Televizní vysílání | Satelitní televize | Kabelové televize | Internetové vysílání | Přidáno 12. 7. 2017

Hledáte všechny dostupné alternativy, jakým způsobem můžete jednoduše přijímat běžné televizní vysílání? Pokud chcete na obrazovce vašeho televizoru sledovat živé vysílání oblíbených českých TV stanic, máte zpravidla k dispozici 4 způsoby, jak televizní signál přijímat. Patří mezi ně pozemní vysílání přes klasickou anténu, satelitní televize přes parabolu, nebo kabelové televize, které jsou v poslední době nahrazovány internetovou televizí přes IP protokol (...celý článek)

zobrazit nejnovější články

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Nejlepší televize 2018 / 2019

Stojíte před rozhodnutím, zda vyměnit stávající televizi v obývacím pokoji za novější model? Jestliže vaše současná TV dosluhuje nebo dokonce přesluhuje, tak je právě nejvyšší čas se poohlédnout po značně lepším, ale i výkonnějším typu. Nicméně nabídka nových (...celý článek)

Jak vybrat nejlepší set-top box

Samotný set-top box slouží jako přijímač pozemního digitálního vysílání, který v reálném čase zpracovává a převádí obraz společně se zvukem do vašeho televizoru. Využívá se v momentě, když některé TV nejsou vybaveny vhodným tunerem pro příjem DVB-T2 / HEVC (...celý článek)

4K rozlišení nebo Full HD?

Moderní 4K televizory s ohledem na dostupnost, ale i cenu už dnes nepatří pouze do kategorie exkluzivního zboží pro vybrané fajnšmekry. Nejlevnější televize s vysokým 4K UHD rozlišením 2160p se už pohybují i pod hranicí 10 tisíc korun. Při nákupu nového televizoru (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru