Co je funkce hybridního vysílání HbbTV? Jaké služby nabízí a kde všude ji můžete začít využívat...

Články | Pozemní vysílání | Satelitní televize | Internetové vysílání | Aktualizováno 12. 9. 2018

Pod zkratkou HbbTV (Hybrid Broadcast Broadbad TV) si můžete představit kombinaci klasického televizního vysílání, které je navíc doplněné o další interaktivní obsah, do kterého může patřit rozšířený TV program, možnost zpětného přehrávání pořadů z archivu jednotlivých televizních stanic, informace o aktuální počasí apod. Co přesně bude obsahem hybridního vysílání HbbTV ovšem zcela závisí na vybrané televizní stanici. V současné době tuto nadstandardní službu podporuje např. Česká televize, Nova, Prima a česká hudební televize Óčko. Do budoucna tento dodatečný obsah jistě nabídnou i další TV stanice.

Co budete k přijmu interaktivní služby HbbTV potřebovat? Za prvé to je moderní televizor nebo set-top box s podporou HbbTV. Tímto označením a funkcí musí vybraný přijímač disponovat. Částečnou výjimku mohou tvořit vybrané modely Smart televizorů, do kterých lze nainstalovat speciální jednoúčelové aplikace, tzv. widgety od vybraných televizních stanic, které tuto zajímavou a užitečnou funkci mohou alespoň v určité míře zastoupit. Za druhé je vyžadováno připojení k internetu, a to za pomoci kabelu s koncovkou RJ45, nebo bezdrátovou technologií WiFi (dle typu vašeho televizního přijímače či set-top boxu).

Jednoduše stiskněte na dálkovém ovladači vaší televize nebo set-top boxu červené tlačítko a nechte se rozmazlit rozšířenou nabídkou dodatečných služeb od vybraných televizních stanic (archiv pořadů, bonusový obsah...)

Zda vybraná televizní stanice podporuje interaktivní vysílání typu HbbTV poznáte vždy podle ikony na obrazovce vaší televize, která se vždy krátce zobrazí po přepnutí vybraného kanálu. Pak jen stiskněte červené tlačítko na vašem dálkovém ovladači a vychutnáte si dodatečný online obsah, který by se jinak na televizní obrazovce nemohl zobrazit.

V případě programů České televize získáte přístup k bohaté nabídce služeb, mezi které patří kompletní archiv filmů a seriálů, který znáte z iVysílání, komfortní TV program, moderní teletext a zábavné programy pro děti. Na kanálech ze skupiny Nova je obsahem hybridního televizního vysílání aktuální zpravodajství z portálu tn.cz, archiv odvysílaných pořadů, rozšíření informace ze světa sportu nebo např. aktuální předpověď počasí. HbbTV v podání televizních stanic FTV Prima umožňuje přehrání všech pořadů z produkce TV Prima včetně možnosti přehrání aktuálně vysílaného filmu od začátku, přehledný televizní program, k dispozici máte i živé přenosy herních, sportovních nebo kulturních akcí. Na hudební stanici Óčko si užijete živý stream Óčko Expres, SMS chat nebo máte k dispozici nákup hudby do chytrých telefonů, tabletů a počítačů v digitální podobě. Seznam TV umožňuje kromě živého vysílání i kompletní přístup ke svému archivu pořadů ze služby Stream.

Jak si hybridní vysílání HbbTV nastavíte na vašem přijímači?

Jestliže je váš moderní (LCD, LED, OLED, plazma) televizor, nebo pokročilý set-top box vybaven funkcí HbbTV a disponujete vysokorychlostním internetem, pak tento přijímač propojte s internetovým routerem či modemem. Využít můžete běžný síťový kabel UTP s koncovkou RJ45, nebo u pokročilých zařízeních bezdrátové připojení WiFi. V menu televizního přijímače či STB v části nastavení aktivujte / zapněte funkci HbbTV, v případě bezdrátového připojení je nutné nejdříve v menu nastavení sítě vybrat tento druh připojení, zvolit vhodnou SSID síť a také zadat heslo WiFi routeru / ADSL modemu. Přesný způsob aktivace hybridního vysílání HbbTV vždy najdete v uživatelském návodu vaší televize či set-top boxu.

Při nákupu zcela nového televizoru nebo případného set-top boxu k vaší starší TV zvažte kromě nutného standardu DVB-T2 / HEVC (H.265) pro bezproblémový příjem pozemního digitálního vysílání zároveň i podporu funkce HbbTV. S takto vybaveným přijímačem maximálně využijete všechny možnosti moderního vysílání a získáte celou řadu užitečných online funkcí.

články pozemní vysílání satelitní televize internetové vysílání hbbtv

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


ČT na DVB-T ukončí HD kanály

Česká televize vypne terestrické vysílání HD kanálů ve veřejnoprávním multiplexu 1a vysílané v již dosluhujícím standardu DVB-T, kde tyto kanály ve vysokém HD rozlišení mohli diváci doposud sledovat. Programy v HD kvalitě budou dostupné na nové platformě DVB-T2 (...celý článek)

Důležité změny u Digi TV

Placená satelitní televize Digi TV funguje na českém trhu již od roku 2006. V říjnu 2015 se Digi TV stala součástí investiční skupiny Lama Group, která běžně nabízí levné energie prostřednictvím společnosti Lama energy a zároveň i výhodné volání pod samostatnou značkou (...celý článek)

Stahování videa na Netflixu

Online videotéka Netflix konečně spustila očekávanou funkci pro offline sledování filmů i seriálů. Konečně můžete sledovat oblíbená videa také během cest vlakem, autobusem či letadlem nebo na místech bez připojení k internetu. Stačí do svého mobilu a tabletu stáhnout (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru