Prozkoumejte všechny zajímavé novinky a důležité zprávy ze světa satelitní televize...

Články | Aktualizováno 14. 8. 2018

Využijte širokou dostupnost satelitní televize na celém území České republiky a sledujte bohatou nabídku českých, slovenských nebo zahraničních TV stanic. S moderním satelitním přijímačem můžete navíc nejen sledovat vybrané kanály v atraktivním HD rozlišení, nahrát oblíbené pořady, ale také využívat funkci TimeShift, kdy živé TV vysílání zastavíte a sledování dokončíte později. Pro usnadnění jsme připravili seznam zajímavých článků souvisejících se satelitními televizemi, které vás mohou zajímat. Podrobné informace na téma satelitní televize najdete v seznamu jednotlivých poskytovatelů satelitních TV.

Co je funkce hybridního vysílání HbbTV? Jaké služby nabízí a kde ji můžete využívat...

Pozemní vysílání | Internetové vysílání | HbbTV | Aktualizováno 12. 9. 2018

Pod zkratkou HbbTV (Hybrid Broadcast Broadbad TV) si můžete představit kombinaci klasického televizního vysílání, které je navíc doplněné o další interaktivní obsah, do kterého může patřit rozšířený TV program, možnost zpětného přehrávání pořadů z archivu jednotlivých televizních stanic, informace o aktuální počasí apod. Co přesně bude obsahem hybridního vysílání HbbTV ovšem zcela závisí na vybrané televizní stanici. V současné době tuto nadstandardní službu podporuje např. Česká televize, Nova, Prima a česká hudební televize Óčko. Do budoucna tento dodatečný obsah jistě nabídnou i další (...celý článek)

Nabídka nových sportovních kanálů na internetové televizi T-Mobile TV a satelitní televizi T-Mobile SAT TV...

Internetové vysílání | IPTV televize | T-Mobile SAT TV | T-Mobile TV | Přidáno 22. 8. 2018

V nabídce internetové i satelitní televize od T-Mobile v najdete řadu oblíbených sportovních kanálů (Sport, Čt Sport, Nova Sport, Eurosport...). Vedle těchto běžných sportovních stanic nově najdete v tarifech M, L a XL na internetové T-Mobile TV a tarifech M, L na satelitní T-Mobile SAT TV dva sportovní kanály Digi Sport od operátora Digi TV vysílané v atraktivní HD kvalitě. Těšit se tak můžete na živé fotbalové přenosy, sestřihy ze zápasů, rozhovory s hráči, aktuality, statistiky i zajímavé (...celý článek)

Bohatá nabídka jedinečných sportovních zážitků na internetové televizi Digi2GO a satelitní televizi Digi TV...

Internetové vysílání | IPTV televize | Digi2GO | Digi TV | Přidáno 14. 8. 2018

TV přes internet Digi2GO a satelitní televizi Digi TV najdete v nabídce společnosti DIGI CZ, která tyto televizní platformy veřejně poskytuje. Součástí těchto televizí je bohatá nabídka sportovních kanálů, kde budete z pohodlí domova sledovat jedinečné sportovní přenosy. Aktuálně najdete v nabídce více než 10 TV stanic zaměřených na sport, které z větší části budete sledovat v atraktivním HD rozlišení. Kromě toho pak můžete velmi jednoduše rozšířit stávající nabídku o další řadu speciálních programů díky samostatnému sportovnímu balíčku (...celý článek)

Využijte na maximum bohaté možnosti satelitní televize Skylink s online službou Skylink Live TV...

Skylink | Přidáno 27. 5. 2018

Skylink Live TV přináší naprostou svobodu při sledování televize. U vašeho oblíbeného pořadu už nemusíte čekat na přesný začátek vysílání, ale pustíte si jej až v momentě, kdy máte náladu a čas. Pokud náhodou usednete před obrazovku např. až v polovině pořadu, můžete si zajímavý film, seriál, či dokument... pustit okamžitě od začátku, nebo kdykoliv během následujících 7 dnů. Satelitní televize Skylink vám u vybraných televizních kanálů nabízí archív vysílání v rozsahu 168 hodin, během kterých se můžete kdykoliv vrátit ke svému oblíbenému pořadu (...celý článek)

Prozkoumejte kompletní nabídku základních a prémiových balíčků u satelitní služby freeSAT...

freeSAT | Přidáno 25. 4. 2018

Pokud si vybíráte satelitní televizi freeSAT máte k dispozici několik základních balíčků (freeSAT karta, freeSAT light, freeSAT medium HD, freeSAT plus HD), které se od sebe vzájemně liší zejména nabídkou televizních kanálů, počtem TV stanic v HD kvalitě a samozřejmě i rozdílnými měsíčními poplatky. Samotná cena se navíc odlišuje podle toho, zda požadujete samostatnou službu (smart karta) bez satelitní techniky, nebo v případě, kdy vedle smart karty požadujete do pronájmu (...celý článek)

Největší poskytovatel placené satelitní televize Skylink opět zvyšuje měsíční platbu za servisní poplatek...

Skylink | Aktualizováno 1. 3. 2018

V roce 2012 došlo ke sloučení satelitních platforem CS Link a Skylink pod lucemburskou společnost M77 Group (následně M7 Group). Ještě v tom samém roce ovšem nový vlastník informoval o zavedení kontroverzního servisního poplatku za přístup k jinak bezplatné nabídce televizních kanálů. Uživatelé, kteří si v minulosti pořídili satelitní službu pod označením FREE (CS Link), nebo GRATIS (Skylink) se tak právem cítili podvedeni. Provozovatel satelitní televize i přes značnou nevoli uživatelů zavedl od září 2012 měsíční servisní poplatek ve výši 29 korun měsíčně, který by měl pokrývat náklady na technické zajištění a podporu poskytovaných služeb satelitních televizí CS Link a Skylink (...celý článek)

Kdo musí platit koncesionářské poplatky za televizní vysílání České televize a rozhlasové vysílání ČRo...

Televizní vysílání | Pozemní vysílání | Kabelové televize | Internetové vysílání | Česká televize | Přidáno 6. 2. 2018

Podle zákona č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích jsou osoby žijící v ČR, které zároveň vlastní či používají zařízení technicky způsobilé k příjmu televizního nebo rozhlasového vysílání povinni platit měsíční paušální poplatek (tzv. koncesionářský poplatek). V praxi to znamená, že se v domácnosti platí vždy jeden koncesionářský poplatek za TV a rádio, bez ohledu na počet přijímačů. Do jedné domácnosti se řadí také televizní a radiové přijímače umístěné např. na chalupě. Pokud již některý člen společné domácnosti rozhlasový a televizní poplatek odvádí, ostatní osoby už jej neplatí. V případě podnikatelů se musí odvádět koncesionářský poplatek za každý přístroj použitý k podnikání zvlášť (...celý článek)

Proč vybrat z nabídky satelitních televizí právě novou generaci satelitní TV od operátora T-Mobile...

T-Mobile SAT TV | Přidáno 26. 1. 2018

V letech 2010 až 2014 provozoval operátor T-Mobile satelitní televizi, na kterou si jistě vzpomenete díky povedeným reklamám, kde vystupoval americký herec Chuck Norris. Jednalo se o virtuální platformu, která využívala služby lucemburské společnosti M7 Group (Skylink). Po ukončení této satelitní televize T-Mobile přešli zákazníci pod společnost M7 Group. Nyní se společnost T-Mobile po čtyřech letech opět vrací k provozování satelitní televize pod novou značkou T-Mobile SAT TV, kterou provozuje přímo pod sesterskou společností Slovak Telekom (...celý článek)

Na co dát pozor při výběru nového satelitního přijímače? Zaměřte pozornost na užitečné vlastnosti a funkce...

Digitální technika | Satelitní přijímače | Skylink | freeSAT | Přidáno 5. 12. 2017

Při výběru satelitní televize najdete zpravidla v nabídce každého provozovatele zároveň i vhodné satelitní přijímače určené ke koupi či pronájmu. Jestliže, ale hledáte náhradu za váš již nevyhovující satelitní přijímač (set-top box), pak jistě oceníte několik důležitých rad před jeho výběrem. Při nákupu nového satelitního přijímače je tedy důležité mít zajištěnou kompatibilitu s vašim stávajícím poskytovatelem satelitní platformy. Při nákupu zaměřte pozornost výhradně na satelitní HD přijímače s označením DVB-S2 s podporou formátu MPEG-4, které mají zabudovanou čtečku karet typu Irdeto. Mezi důležité funkce dále patří FastScan, která umožňuje automatického ladění a uspořádání programů. Takto vybavený typ přijímačů (...celý článek)

Internetová i satelitní TV od T-Mobile prodlužuje oblíbenou funkci zpětného zhlédnutí...

Internetové vysílání | IPTV televize | T-Mobile SAT TV | T-Mobile TV | Přidáno 19. 10. 2017

Funkce zpětného zhlédnutí TV archivu u již odvysílaných pořadů patří mezi nejoblíbenější služby internetové televize T-Mobile TV i satelitní televize nové generace T-Mobile SAT TV, u které je pro tuto službu vyžadováno připojení satelitního přijímače k internetu (minimálně 2 Mb/s). Z původních 48 hodin mohou nyní zákazníci T-Mobile TV sledovat již odvysílané pořady za posledních 72 hodin. Díky tomu vám už ani přes víkend neutečou oblíbené filmy, seriály, dokumenty nebo zajímavé sportovní pořady. Uživatelé s výhodou Magenta 1 se mohou dokonce vrátit až 7 dní zpět (...celý článek)

Důležité změny u satelitní televize Digi TV, které za poslední dva roky přinesl nový provozovatel...

Digi TV | Přidáno 1. 10. 2017

Placená satelitní televize Digi TV funguje na českém trhu od roku 2006. V říjnu 2015 se Digi TV stala součástí české investiční skupiny Lama Group, která běžně nabízí levné energie prostřednictvím společnosti Lama energy a zároveň i výhodné volání pod samostatnou značkou Lama mobile. Při té příležitosti přešla satelitní televize Digi TV na modernější platformu pod názvem Nová Digi TV. Od září 2016 je vedle satelitní televize Digi TV zároveň k dispozici internetová TV Digi2GO, která navíc přináší nejen větší počet kanálů v atraktivní HD kvalitě, ale i nové funkce jako přehrání od začátku, cloudové nahrávání pořadů, archiv TV vysílání, které běžně znáte z ostatních internetových TV (...celý článek)

Jakými způsoby můžete přijímat digitální televizní vysílání na obrazovkách vašich televizorů?

Televizní vysílání | Pozemní vysílání | Kabelové televize | Internetové vysílání | Přidáno 12. 7. 2017

Hledáte všechny dostupné alternativy, jakým způsobem můžete jednoduše přijímat běžné televizní vysílání? Pokud chcete na obrazovce vašeho televizoru sledovat živé vysílání oblíbených českých TV stanic, máte zpravidla k dispozici 4 způsoby, jak televizní signál přijímat. Patří mezi ně pozemní vysílání přes klasickou anténu, satelitní televize přes parabolu, nebo kabelové televize, které jsou v poslední době nahrazovány internetovou televizí přes IP protokol (...celý článek)

Aktivace oblíbené funkce Timeshift na set-top boxu řady Kaon HD u nové satelitní televize Digi TV...

Digitální technika | Satelitní přijímače | Digi TV | Přidáno 21. 5. 2017

Timeshift patří mezi oblíbené uživatelské funkce, se kterou u vybraných přijímačů dokážete dočasně pozastavit živě sledovaný televizní program, později jej opětovně spustit a přitom pokračovat od místa, kdy jste na dálkovém ovladači poprvé stiskli Pauzu. Díky tomu můžete až na několik minut odejít od televize, a přitom nepřijdete ani o kousek ze svého oblíbeného pořadu. Jestliže zapnete funkci Timeshift ještě před začátkem pořadu, který se chystáte sledovat a vrátíte se k televizoru přibližně po 20 minutách, můžete navíc jednoduše a velmi efektivně přetáčet většinu reklamních bloků (...celý článek)

S jakými poplatky je nutné počítat u bezplatného balíčku satelitní televize freeSAT karta bez závazku?

freeSAT | Přidáno 7. 3. 2017

Satelitní televize freeSAT provozovaná společností UPC DTH (Direct-To-Home) dříve známá jako UPC Direct vám nabízí vedle placených balíčků i samostatnou kartu freeSAT bez závazku, kde neplatíte žádné měsíční poplatky. U této varianty obdržíte smart kartu (je nutné vlastnit satelitní přijímač kompatibilní se službou freeSAT a zároveň mít nasměrovanou satelitní anténu na družici Thor 0.8° západně...) se kterou budete sledovat více než 25 populárních českých a slovenských programů bez závazků. Nicméně i tato varianta s nulovými měsíčními poplatky má svoje náklady, se kterými je nutné počítat. Předně je to jednorázový aktivační poplatek 500 Kč, který dále doplňuje opakovací / roční administrativní poplatek v hodnotě (...celý článek)

zobrazit nejnovější články

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Co je HbbTV?

Pod zkratkou HbbTV (Hybrid Broadcast Broadbad TV) si můžete představit kombinaci klasického televizního vysílání, které je navíc doplněné o další interaktivní obsah, do kterého může patřit možnost zpětného přehrávání pořadů z archivu jednotlivých TV stanic (...celý článek)

Jak vybrat vhodný televizor?

Pokud se rozhodujete k nákupu nového televizoru, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou volbu. Ze všech stran útočí informace o velikosti úhlopříčky nebo kvalitě obrazu, chytrých funkcích, ale i rozmanité výbavě. Nicméně při volbě TV není samotná úhlopříčka (...celý článek)

Koncesionářské poplatky

Dle zákona 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích jsou osoby žijící v ČR, které zároveň vlastní nebo používají zařízení technicky způsobilé k příjmu televizního nebo rozhlasového vysílání povinni platit měsíční paušální poplatek, takzvaný koncesionářský (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru