Na co dát pozor při výběru nového satelitního přijímače? Zaměřte pozornost na užitečné vlastnosti a funkce...

Články | Satelitní televize | Přidáno 5. 12. 2017

Při výběru satelitní televize najdete zpravidla v nabídce každého provozovatele zároveň i vhodné satelitní přijímače určené ke koupi či pronájmu. Jestliže, ale hledáte náhradu za váš již nevyhovující satelitní přijímač (set-top box), pak jistě oceníte několik důležitých rad před jeho výběrem. Při nákupu nového satelitního přijímače je tedy důležité mít zajištěnou kompatibilitu s vašim stávajícím poskytovatelem satelitní platformy. Při nákupu zaměřte pozornost výhradně na satelitní HD přijímače s označením DVB-S2 s podporou formátu MPEG-4, které mají zabudovanou čtečku karet typu Irdeto. Mezi důležité funkce dále patří FastScan, která umožňuje automatického ladění a uspořádání programů. Takto vybavený typ přijímačů v ČR běžně využívají největší poskytovatelé satelitních televizí (Skylink, freeSAT...). Některé typy satelitních přijímačů, nebo dekódovacích modulů přímo nabízejí certifikaci Skylink READY.

Vyberte pro sebe vhodný satelitní přijímač s řadou užitečných funkcí a využijte možnosti vaší satelitní televize zcela na maximum...

Před nákupem satelitního přijímače pak zkontrolujte možnosti vaší televize a ověřte jakým způsobem ji s novým set-top boxem propojíte. Běžným standardem je moderní rozhraní HDMI, kterým je většina moderních TV a satelitních přijímačů vybavena. Pokud ovšem máte starší typ televizoru bez tohoto rozhraní, pak zvolte model, kde vedle HDMI zároveň najdete i AV konektor, nebo SCART výstup, kde se přenáší obraz i zvuk analogovým způsobem.

Kromě výše uvedených parametrů, které jsou bezprostředně nutné pro správný provoz satelitního přijímače s poskytovatelem satelitní televize, najdete u každého set-top boxu i další parametry, vlastnosti a funkce, které více či méně usnadňují celkový provoz a ovládání. Mezi užitečně funkce patří podpora PVR, která umožňuje nahrávání vybraných pořadů na interní HDD, nebo externí USB úložiště (pevný disk, flash disk). Televizní pořady můžete zpravidla nahrávat okamžitě, nebo plánovaně s pomocí elektronického programového průvodce (EPG). S touto funkcí zároveň souvisí i funkce Timeshift, se kterou jednoduše pozastavíte a později opětovně pustíte právě sledované živé vysílání, a přitom nepřijdete ani o kousek ze svého pořadu.

Možnosti PVR (Personal Video Recorder) pro nahrávání pořadů dále rozšiřují dvoutunerové přijímače, které umožňují nahrávání jednoho programu a současné sledování jakéhokoliv jiného kanálu, nebo nezávislé nahrávání dvou zcela různých programů.

Mezi nadstandardní funkce patří podpora hybridní televize HbbTV, která vzájemně kombinuje televizního vysílání a dodatečný obsah z internetu. Pokud chcete ve vašem přijímači současně využívat dvě různé dekódovací karty (např. kombinaci Skylink + freeSAT), musíte pořídit set-top box se zabudovaným dekodérem Irdeto, který navíc disponuje volným slotem CI/CI+ (Common Interface), do kterého vložíte druhou kartu. Mezi běžně nedostupné funkce patří podpora HDMI-CEC, kde pak budete jedním dálkovým ovladačem ovládat všechna digitální zařízení (set-top box, televizor...). Dražší set-top boxy mohou mít ve výbavě DLNA server, se kterým lze přehrávat multimediální soubory uložené na dalších zařízeních ve vaší domácí síti (LAN, WiFi).

Vybíráte vhodného poskytovatele satelitní televize?

Pokud jste se rozhodli pro satelitní platformu pro její širokou dostupnost po celém území České republiky, kde můžete jednoduše sledovat bohatou nabídku českých, slovenských i zahraničních TV kanálů včetně podpory HD rozlišení, pak si prohlédněte základní vlastnosti, recenze i hodnocení všech oblíbených poskytovatelů satelitních televizí v České republice, nebo na přímo porovnejte satelitní služby Skylink a freeSAT na našich webových stránkách a vyberte si tak nejlepší satelitní službu s ideálním poměrem cena / výkon pro každodenní sledování televizní zábavy.

články digitální technika satelitní přijímače satelitní televize skylink freesat

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte kvalitní satelitní DVB-S / S2 přijímač? Využijte nákup za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka satelitních přijímačů


Sportovní kanály Digi Sport

V nabídce internetové i satelitní televize od T-Mobile v najdete řadu oblíbených sportovních kanálů (Sport, Čt Sport, Nova Sport, Eurosport...). Vedle těchto běžných sportovních stanic se nově přidávají dva sportovní kanály Digi Sport od operátora Digi TV vysílané v HD (...celý článek)

Pořady na Netflixu v češtině

Zřejmě se najde jen málokdo, kdo nikdy neslyšel o největší videopůjčovně Netflix. Historie této společnosti sahá až do roku 1999, kdy po USA poskytovala filmy na DVD nosičích, které rozesílala poštou. V současné době nabízí Netflix streamovaný video obsah přes internet (...celý článek)

Voyo a podpora zařízení

Českou streamovací platformu (Video on Demand) Voyo společnosti TV Nova lze sledovat nejen v pohodlí domova, ale i na cestách na celé řadě rozmanitých zařízení a oblíbených platforem. Filmy, seriály a TV pořady uvidíte na chytrých televizí (Smart TV) oblíbených značek (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru