Prozkoumejte všechny zajímavé novinky a důležité zprávy ze světa digitální techniky...

Články | Aktualizováno 2. 5. 2019

Nejprodávanější a nejlepší DVB-T2 set-top boxy v rozmezí 2018 / 2019 dle oblíbenosti spotřebitelů...

DVB-T2 set-top boxy | Pozemní vysílání | DVB-T2 | Aktualizováno 2. 5. 2019

Rozhodli jste se vyřešit příjem zcela nového pozemního digitálního vysílání DVB-T2 / HEVC za pomoci set-top boxu a právě se rozmýšlíte, který model bude pro vás ten nejlepší? Pokud nechcete investovat do úplně nového televizoru s vestavěným DVB-T2 tunerem, pak je koupě vhodného set-top boxu samozřejmě zcela logickým řešením. Nicméně samotné set-top boxy mohou vedle příjmu vysílání v nejnovějším standardu DVB-T2 / HEVC někdy označovaném i jako H.265 zároveň nabídnout i celou řadu dalších funkcí, které mohou rozšířit možnosti stávajícího televizoru jako např. multimédia, timeshift, HbbTV (...celý článek)

Přijímáte televizní vysílání v PC a nejste spokojeni s dodávaným programem pro ovládání TV tuneru? Zkuste alternativní aplikaci pro příjem a sledování televize...

DVB-T2 USB tunery | Pozemní vysílání | DVB-T2 | Aktualizováno 8. 3. 2019

Sledovat pozemní digitální vysílání DVB-T / DVB-T2 přímo v počítači patří dnes mezi relativně běžný standard. Postačí rozšířit PC nebo běžný notebook o externí USB TV tuner a můžete začít okamžitě sledovat dostupnou nabídku českých komerčních TV stanic včetně všech kanálů České televize. Jako součást TV tuneru obdržíte vedle nutných ovladačů / driverů pro počítače s OS Windows (Win7, Win8.1, Win10) i samotný program pro příjem a sledování televize. Tento program, na kterém pak provedete základní nastavení, naladíte dostupné kanály a budete sledovat jednotlivé TV stanice vám ovšem nemusí z jakéhokoliv důvodu vyhovovat. Nezřídka se právě stává, že tyto aplikace nejsou schopny poskytnout vhodné (...celý článek)

Seznam nejprodávanějších a nejlepších televizí v rozmezí 2018 / 2019 podle oblíbenosti samotných spotřebitelů...

DVB-T2 televize | Pozemní vysílání | DVB-T2 | Aktualizováno 14. 2. 2019

Stojíte před rozhodnutím, zda konečně vyměnit stávající televizi v obývacím pokoji za novější model? Jestliže váš současný televizor dosluhuje nebo dokonce přesluhuje, tak je právě nejvyšší čas se poohlédnout po značně lepším a výkonnějším typu. Nicméně nabídka nových TV na aktuálním trhu je natolik široká, že se v ní běžný uživatel velmi snadno ztratí. V našem článku se vám tedy pokusíme poradit, která televize bude pro vás ta nejlepší. Zároveň poukážeme na nejprodávanější modely televizí v letech 2018 / 2019, které si ostatní uživatelé pořídili. Můžete si tak usnadnit výběr a jednoduše se inspirovat volbou samotných spotřebitelů, a to včetně jejich recenzí na vybrané modely televizí (...celý článek)

Prozkoumejte možnosti moderních operačních systémů, které najdete v chytrých televizorech (Smart TV)...

DVB-T2 televize | Aktualizováno 18. 1. 2019

V současnosti už nejsou televizory zpravidla jen pouhé přijímače televizního vysílání, ale jde o univerzální a multimediální centra většiny moderních domácností. Chytrý televizor (Smart TV) tak musí nabídnout přehledné uživatelské rozhraní, které umožní používání řady rozmanitých funkcí, přístup k online službám včetně podpory užitečných aplikací třetích stran. Během vývoje chytrých televizorů se tedy výrobci nesoustředí pouze na dokonalý obraz, křišťálový zvuk nebo elegantní křivky šasi, ale zároveň zdokonalují možnosti operačních systémů. Naneštěstí se výrobci vydali rozdílnou cestou a na trhu najdete hned několik rozdílných platforem. Nejdůležitější operační systémy si vzájemně představíme v následujících (...celý článek)

Potřebujete nutně 4K televizor s funkcí HDR, nebo si klidně vystačíte s televizorem o Full HD rozlišení?

DVB-T2 televize | Aktualizováno 11. 11. 2018

Moderní 4K televizory s ohledem na dostupnost i cenu už dnes nepatří pouze do kategorie exkluzivního zboží pro vybrané fajnšmekry. Nejlevnější televize s vysokým 4K UHD rozlišením 2160p se pohybují i pod hranicí 10 tisíc korun. Při nákupu nového televizoru se tak řada uživatelů rozmýšlí zda vedle výrazně větší úhlopříčky vybrat i Ultra HD rozlišení. Na začátku rovnou upozorňujeme, že majitelé stávajících Full HD televizi zatím nemusí řešit otázku nákupu nové TV, toto rozhodnutí se výlučně týká těch, kdo se rozhoduje k nákupu zcela nové televize za dosluhující model (...celý článek)

Jak vybrat televizi? Užitečný průvodce nákupem při výběru nového televizoru do vaší domácnosti...

DVB-T2 televize | Pozemní vysílání | DVB-T2 | Aktualizováno 16. 7. 2018

Pokud jste právě v situaci, kdy se rozhodujete k nákupu nového televizoru, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou volbu. Ze všech stran na vás pravidelně útočí informace o velikosti úhlopříčky, kvalitě obrazu, chytrých funkcích či rozmanité výbavě. Nicméně samotná úhlopříčka a rozlišení displeje nejsou zpravidla jediné parametry, na které si musíte dát při nákupu TV pozor. Na druhou stranu se nemusíte vyloženě obávat, že je nákup moderního televizoru neřešitelný problém. Pokud se právě nechystáte vybírat nejlevnější model na trhu od zcela neznámé značky, pak svým rozhodnutím nemůžete (...celý článek)

Hledáte vhodný přijímač pro vysílání DVB-T2? Prozkoumejte základní rady a informace, jak vybrat nejlepší set-top box pro váš stávající televizor...

DVB-T2 set-top boxy | Pozemní vysílání | DVB-T2 | Aktualizováno 5. 6. 2018

Co si přesně vybavit pod pojmem set-top box? Samotný set-top box slouží jako přijímač pozemního digitálního vysílání, který v reálném čase zpracovává a převádí obraz společně se zvukem do vašeho televizoru. Využívá se v momentě, když některé TV nejsou interně vybaveny vhodným tunerem pro příjem vybraného druhu vysílání (aktuálně DVB-T2). Do samotného set-top boxu přivedete signál z klasické antény (vlastní nebo společná STA) a připojíte váš stávající televizor. K tomu účelu je většina set-top boxů vybavena moderním HDMI rozhraním, kde se obrazový a zvukový signál přenáší do televizoru v digitálním formátu. Jestliže však vlastníte starší model televizoru, který není vybaven standardem HDMI, pak vždy vybírejte (...celý článek)

Na co dát pozor při výběru nového satelitního přijímače? Zaměřte pozornost na užitečné vlastnosti a funkce...

Satelitní přijímače | Satelitní televize | Skylink | freeSAT | Přidáno 5. 12. 2017

Při výběru satelitní televize najdete zpravidla v nabídce každého provozovatele zároveň i vhodné satelitní přijímače určené ke koupi či pronájmu. Jestliže, ale hledáte náhradu za váš již nevyhovující satelitní přijímač (set-top box), pak jistě oceníte několik důležitých rad před jeho výběrem. Při nákupu nového satelitního přijímače je tedy důležité mít zajištěnou kompatibilitu s vašim stávajícím poskytovatelem satelitní platformy. Při nákupu zaměřte pozornost výhradně na satelitní HD přijímače s označením DVB-S2 s podporou formátu MPEG-4, které mají zabudovanou čtečku karet typu Irdeto. Mezi důležité funkce dále patří FastScan, která umožňuje automatického ladění a uspořádání programů. Takto vybavený typ přijímačů (...celý článek)

Aktivace oblíbené funkce Timeshift na set-top boxu řady Kaon HD u nové satelitní televize Digi TV...

Satelitní přijímače | Satelitní televize | Digi TV | Přidáno 21. 5. 2017

Timeshift patří mezi oblíbené uživatelské funkce, se kterou u vybraných přijímačů dokážete dočasně pozastavit živě sledovaný televizní program, později jej opětovně spustit a přitom pokračovat od místa, kdy jste na dálkovém ovladači poprvé stiskli Pauzu. Díky tomu můžete až na několik minut odejít od televize, a přitom nepřijdete ani o kousek ze svého oblíbeného pořadu. Jestliže zapnete funkci Timeshift ještě před začátkem pořadu, který se chystáte sledovat a vrátíte se k televizoru přibližně po 20 minutách, můžete navíc jednoduše a velmi efektivně přetáčet většinu reklamních bloků (...celý článek)

Vylepšete zvuk ploché televize připojením kvalitního soundbaru se subwooferem, který poskytuje nejen vyšší výkon, ale také dynamické ozvučení bez zkreslení...

DVB-T2 televize | Aktualizováno 17. 4. 2017

Téměř u každého plochého televizoru je zpravidla nejslabším článkem kvalitní zvukové podání. Důvodem je tenké provedení samotného televizoru, kde už nezbývá dostatek prostoru pro umístění kvalitních reproduktorů, a to zejména u modelů s menšími úhlopříčkami. V řadě situací můžete mít dokonce i reálný pocit, že původní CRT televizor podával zvuk mnohem lépe. Problém zpravidla nezaznamenáte během běžného TV pořadu, nicméně při sledování kvalitního filmu nebo hudebního klipu si horšího ozvučení může všimnout i běžný uživatel. Vyšší frekvence jsou na tom zpravidla dobře, ale největší problém se týká basové složky, která se může projevovat plochým zvukem a zastřeným řečovým pásmem, kde můžete (...celý článek)

zobrazit nejnovější články

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Jak přijímat televizní vysílání?

Hledáte všechny dostupné alternativy, jak přijímat běžné televizní vysílání? Pokud chcete na obrazovce vašeho televizoru sledovat živé vysílání řady českých TV stanic, pak máte zpravidla k dispozici 4 způsoby, jak televizní signál přijímat. Patří mezi ně pozemní vysílání (...celý článek)

O2 TV mobilní aplikace

Vyzkoušejte inovovanou mobilní aplikaci O2 TV, která je dostupná pro tablety a mobilní telefony s operačními systémy Apple iOS, Google Android a Windows Phone. Přepracovaná mobilní aplikace nabízí atraktivní design a zejména nově pojaté zobrazení všech (...celý článek)

Voyo a podpora zařízení

Českou streamovací platformu (Video on Demand) Voyo společnosti TV Nova lze sledovat nejen v pohodlí domova, ale i na cestách na celé řadě rozmanitých zařízení a oblíbených platforem. Filmy, seriály a TV pořady uvidíte na chytrých televizí (Smart TV) oblíbených značek (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru