Prozkoumejte všechny zajímavé novinky a důležité zprávy ze světa DVB-T2 televizí...

Články | Aktualizováno 14. 2. 2019

V současnosti televizory neslouží pouze k pasivnímu sledování TV vysílání, ale jedná se o multimediální centra většiny domácností. Po připojení k internetu se na oblíbený film, seriál či TV pořad podíváte zpětně v jakoukoliv dobu a během okamžiku zjistíte aktuální počasí nebo nejnovější zprávy. K dispozici máte celou řadu streamovacích služeb s bohatou nabídkou dalšího online obsahu pro chvíle digitální zábavy. Největší nástraha na vás ovšem čeká při výběru Smart TV. Pro usnadnění jsme připravili seznam zajímavých článků, které vám s nákupem televize poradí. Další informace k tématu DVB-T2 televize najdete zároveň v seznamu oblíbených TV na našem trhu.

Seznam nejprodávanějších a nejlepších televizí v rozmezí 2018 / 2019 podle oblíbenosti samotných spotřebitelů...

Digitální technika | Pozemní vysílání | DVB-T2 | Aktualizováno 14. 2. 2019

Stojíte před rozhodnutím, zda konečně vyměnit stávající televizi v obývacím pokoji za novější model? Jestliže váš současný televizor dosluhuje nebo dokonce přesluhuje, tak je právě nejvyšší čas se poohlédnout po značně lepším a výkonnějším typu. Nicméně nabídka nových TV na aktuálním trhu je natolik široká, že se v ní běžný uživatel velmi snadno ztratí. V našem článku se vám tedy pokusíme poradit, která televize bude pro vás ta nejlepší. Zároveň poukážeme na nejprodávanější modely televizí v letech 2018 / 2019, které si ostatní uživatelé pořídili. Můžete si tak usnadnit výběr a jednoduše se inspirovat volbou samotných spotřebitelů, a to včetně jejich recenzí na vybrané modely televizí (...celý článek)

Prozkoumejte možnosti moderních operačních systémů, které najdete v chytrých televizorech (Smart TV)...

Digitální technika | Aktualizováno 18. 1. 2019

V současnosti už nejsou televizory zpravidla jen pouhé přijímače televizního vysílání, ale jde o univerzální a multimediální centra většiny moderních domácností. Chytrý televizor (Smart TV) tak musí nabídnout přehledné uživatelské rozhraní, které umožní používání řady rozmanitých funkcí, přístup k online službám včetně podpory užitečných aplikací třetích stran. Během vývoje chytrých televizorů se tedy výrobci nesoustředí pouze na dokonalý obraz, křišťálový zvuk nebo elegantní křivky šasi, ale zároveň zdokonalují možnosti operačních systémů. Naneštěstí se výrobci vydali rozdílnou cestou a na trhu najdete hned několik rozdílných platforem. Nejdůležitější operační systémy si vzájemně představíme v následujících (...celý článek)

Potřebujete nutně 4K televizor s funkcí HDR, nebo si klidně vystačíte s televizorem o Full HD rozlišení?

Digitální technika | Aktualizováno 11. 11. 2018

Moderní 4K televizory s ohledem na dostupnost i cenu už dnes nepatří pouze do kategorie exkluzivního zboží pro vybrané fajnšmekry. Nejlevnější televize s vysokým 4K UHD rozlišením 2160p se pohybují i pod hranicí 10 tisíc korun. Při nákupu nového televizoru se tak řada uživatelů rozmýšlí zda vedle výrazně větší úhlopříčky vybrat i Ultra HD rozlišení. Na začátku rovnou upozorňujeme, že majitelé stávajících Full HD televizi zatím nemusí řešit otázku nákupu nové TV, toto rozhodnutí se výlučně týká těch, kdo se rozhoduje k nákupu zcela nové televize za dosluhující model (...celý článek)

Jak vybrat televizi? Užitečný průvodce nákupem při výběru nového televizoru do vaší domácnosti...

Digitální technika | Pozemní vysílání | DVB-T2 | Aktualizováno 16. 7. 2018

Pokud jste právě v situaci, kdy se rozhodujete k nákupu nového televizoru, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou volbu. Ze všech stran na vás pravidelně útočí informace o velikosti úhlopříčky, kvalitě obrazu, chytrých funkcích či rozmanité výbavě. Nicméně samotná úhlopříčka a rozlišení displeje nejsou zpravidla jediné parametry, na které si musíte dát při nákupu TV pozor. Na druhou stranu se nemusíte vyloženě obávat, že je nákup moderního televizoru neřešitelný problém. Pokud se právě nechystáte vybírat nejlevnější model na trhu od zcela neznámé značky, pak svým rozhodnutím nemůžete (...celý článek)

Vylepšete zvuk ploché televize připojením kvalitního soundbaru se subwooferem, který poskytuje nejen vyšší výkon, ale také dynamické ozvučení bez zkreslení...

Digitální technika | Aktualizováno 17. 4. 2017

Téměř u každého plochého televizoru je zpravidla nejslabším článkem kvalitní zvukové podání. Důvodem je tenké provedení samotného televizoru, kde už nezbývá dostatek prostoru pro umístění kvalitních reproduktorů, a to zejména u modelů s menšími úhlopříčkami. V řadě situací můžete mít dokonce i reálný pocit, že původní CRT televizor podával zvuk mnohem lépe. Problém zpravidla nezaznamenáte během běžného TV pořadu, nicméně při sledování kvalitního filmu nebo hudebního klipu si horšího ozvučení může všimnout i běžný uživatel. Vyšší frekvence jsou na tom zpravidla dobře, ale největší problém se týká basové složky, která se může projevovat plochým zvukem a zastřeným řečovým pásmem, kde můžete (...celý článek)

zobrazit nejnovější články

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Jak vybrat nejlepší set-top box

Samotný set-top box slouží jako přijímač pozemního digitálního vysílání, který v reálném čase zpracovává a převádí obraz společně se zvukem do vašeho televizoru. Využívá se v momentě, když některé TV nejsou vybaveny vhodným tunerem pro příjem DVB-T2 / HEVC (...celý článek)

Problémy s laděním DVB-T2

Zkoušeli jste na televizoru či set-top boxu naladit kanály z nové platformy digitálního pozemního vysílání DVB-T2 / HEVC, ale místo obrazu přijímáte pouze samotný zvuk? Potom bude pravděpodobně na vině nevhodná specifikace vámi použitého přijímače, který disponuje (...celý článek)

Nemůžete naladit ČT4 Sport?

S připravovaným přechodem na nový standard pozemního digitálního vysílání DVB-T2 souvisí zároveň postupné rušení některých televizních stanic ve stávající síti DVB-T. Tyto stanice se přesunou do nové platformy DVB-T2, patří mezi ně i oblíbený kanál ČT4 Sport (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru