Také vám po naladění TV kanálů na novém digitálním vysílání DVB-T2 nejde obraz, ale pouze zvuk?

Články | Pozemní vysílání | Přidáno 5. 10. 2018

Zkoušeli jste na svém stávajícím televizoru nebo set-top boxu naladit TV kanály z nové platformy digitálního pozemního vysílání DVB-T2 / HEVC, ale místo obrazu přijímáte pouze samotný zvuk? V takovém případě bude pravděpodobně na vině nevhodná specifikace vašeho přijímače (TV, STB), který sice disponuje označením DVB-T2, ale bohužel není plně připraven na kódování videa v novém formátu HEVC (High Efficiency Video Coding), někdy také označovaném jako H.265, který je u nového digitálního pozemního vysílání vyžadován. To, že takový přijímač je např. starý pouze několik let bohužel nehraje žádnou roli, řada těchto zařízení není na nový standard DVB-T2 / HEVC plně připravena.

Abyste se vyhnuli situaci, že se po naladění DVB-T2 vysílání ozve jen zvuk, ale už se neobjeví žádný obraz, pak musíte disponovat vhodným přijímačem (TV, STB) s plnou podporou nového standardu DVB-T2 HEVC / H.265...

Vhodné televizory, set-top boxy (STB) nebo USB TV tunery musejí být bezpodmínečně vybaveny potřebným DVB-T2 / HEVC tunerem. Pro usnadnění pak můžete najít u takto vybavených přijímačů certifikaci od Českých Radiokomunikací v podobě zlaté nálepky s označením „DVB-T2 ověřeno“. Nicméně i samotné označení DVB-T2 / HEVC na štítku přijímače znamená, že máte vyhráno a použitý přijímač si poradí s nejnovějším druhem digitálního vysílání.

Jestliže takto vybavený přijímač nemáte, pak nezbývá než zakoupit nový televizor. Pokud vám ovšem stávající TV vyhovuje, můžete koupit set-top box, který sice přináší řadu kompromisů, ale patří mezi cenově dostupné zařízení (řada použitelných STB se cenou pohybuje do 1 tisíce korun). Samozřejmě můžete také zanevřít na pozemní (terestriální) platformu a přejít na zcela jiný druh TV vysílání (internetové televize, satelitní televize, kabelové televize), ale zde se již pravidelným poplatkům nevyhnete.

Jak se připravit na změnu u pozemního digitálního vysílání?

Abyste mohli i po přechodu na nový standard DVB-T2 s kódováním HEVC (H.265) i nadále bezplatně sledovat pozemní digitální vysílání přes klasickou anténu, musí být váš přijímač vybaven vhodným interním tunerem. Pro řadu uživatelů to znamená nutný nákup nového televizoru, který je kromě řady vylepšených funkcí vybaven vestavěným DVB-T2 / HEVC tunerem. Pokud ovšem nechcete investovat do nového televizoru, můžete koupit samostatný DVB-T2 set-top box, který na stávající TV umožní příjem nového signálu za zlomek ceny oproti nákupu nového televizoru. Zároveň je nutné upozornit, že zejména v případě bytových domů se společnou televizní anténou (STA) bude nutně vyžadována úprava takových antén.

články pozemní vysílání dvb-t2

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Streamujte přes Chromecast

Chromecast je miniaturní počítač s bezdrátovou WiFi technologií, který přes HDMI rozhraní zapojíte do TV. Google Chromecast dokáže z mobilních zařízení přes aplikaci Google Home (dostupná pro Google Android i Apple iOS) či počítače s webovým prohlížečem (...celý článek)

Lepší TV bez závazku

Operátor GoNet přichází s novinkou, kdy se již při objednání TV služby nemusí podepisovat žádné smlouvy, služba je navíc aktivní ihned po přijetí platby. Jako zákazník se tedy nemusíte bát, že se k něčemu upisujete. Pokud se jednoho dne rozhodnete, že už službu (...celý článek)

IPTV přijímač Arris VIP1113

TV přes internet Digi2GO lze nezávisle sledovat až na 4 zařízeních. Zpravidla mezi ně patří počítač nebo notebook, chytrý telefon, tablet a samozřejmě i klasický televizor. Nicméně pro samotné sledování služby Digi2GO na obrazovce TV musíte být vybaveni (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru