Prozkoumejte všechny zajímavé novinky a důležité zprávy ze světa DVB-T2...

Články | Aktualizováno 2. 5. 2019

Připravte se na příjem zcela nového digitálního pozemního vysílání ve standardu DVB-T2 s kódováním HEVC (H.265). Abyste i nadále mohli bezplatně přijímat vaše oblíbené české TV stanice přes klasickou anténu (pokojovou, venkovní, společnou), potřebujete přijímač s vestavěným tunerem DVB-T2 / HEVC. Mezi takové přijímače patří vybrané televize, set-top boxy nebo USB tunery. Pro usnadnění jsme připravili články související s přechodem na DVB-T2, které vás mohou zajímat. Další informace o pozemním vysílání DVB-T2 najdete na stránce s podporovanými přijímači.

Nejprodávanější a nejlepší DVB-T2 set-top boxy v rozmezí 2018 / 2019 dle oblíbenosti spotřebitelů...

Digitální technika | DVB-T2 set-top boxy | Pozemní vysílání | Aktualizováno 2. 5. 2019

Rozhodli jste se vyřešit příjem zcela nového pozemního digitálního vysílání DVB-T2 / HEVC za pomoci set-top boxu a právě se rozmýšlíte, který model bude pro vás ten nejlepší? Pokud nechcete investovat do úplně nového televizoru s vestavěným DVB-T2 tunerem, pak je koupě vhodného set-top boxu samozřejmě zcela logickým řešením. Nicméně samotné set-top boxy mohou vedle příjmu vysílání v nejnovějším standardu DVB-T2 / HEVC někdy označovaném i jako H.265 zároveň nabídnout i celou řadu dalších funkcí, které mohou rozšířit možnosti stávajícího televizoru jako např. multimédia, timeshift, HbbTV (...celý článek)

Přijímáte televizní vysílání v PC a nejste spokojeni s dodávaným programem pro ovládání TV tuneru? Zkuste alternativní aplikaci pro příjem a sledování televize...

Digitální technika | DVB-T2 USB tunery | Pozemní vysílání | Aktualizováno 8. 3. 2019

Sledovat pozemní digitální vysílání DVB-T / DVB-T2 přímo v počítači patří dnes mezi relativně běžný standard. Postačí rozšířit PC nebo běžný notebook o externí USB TV tuner a můžete začít okamžitě sledovat dostupnou nabídku českých komerčních TV stanic včetně všech kanálů České televize. Jako součást TV tuneru obdržíte vedle nutných ovladačů / driverů pro počítače s OS Windows (Win7, Win8.1, Win10) i samotný program pro příjem a sledování televize. Tento program, na kterém pak provedete základní nastavení, naladíte dostupné kanály a budete sledovat jednotlivé TV stanice vám ovšem nemusí z jakéhokoliv důvodu vyhovovat. Nezřídka se právě stává, že tyto aplikace nejsou schopny poskytnout vhodné (...celý článek)

Seznam nejprodávanějších a nejlepších televizí v rozmezí 2018 / 2019 podle oblíbenosti samotných spotřebitelů...

Digitální technika | DVB-T2 televize | Pozemní vysílání | Aktualizováno 14. 2. 2019

Stojíte před rozhodnutím, zda konečně vyměnit stávající televizi v obývacím pokoji za novější model? Jestliže váš současný televizor dosluhuje nebo dokonce přesluhuje, tak je právě nejvyšší čas se poohlédnout po značně lepším a výkonnějším typu. Nicméně nabídka nových TV na aktuálním trhu je natolik široká, že se v ní běžný uživatel velmi snadno ztratí. V našem článku se vám tedy pokusíme poradit, která televize bude pro vás ta nejlepší. Zároveň poukážeme na nejprodávanější modely televizí v letech 2018 / 2019, které si ostatní uživatelé pořídili. Můžete si tak usnadnit výběr a jednoduše se inspirovat volbou samotných spotřebitelů, a to včetně jejich recenzí na vybrané modely televizí (...celý článek)

Také vám po naladění TV kanálů na novém digitálním vysílání DVB-T2 nejde obraz, ale pouze zvuk?

Pozemní vysílání | Přidáno 5. 10. 2018

Zkoušeli jste na svém stávajícím televizoru nebo set-top boxu naladit TV kanály z nové platformy digitálního pozemního vysílání DVB-T2 / HEVC, ale místo obrazu přijímáte pouze samotný zvuk? V takovém případě bude pravděpodobně na vině nevhodná specifikace vašeho přijímače (TV, STB), který sice disponuje označením DVB-T2, ale bohužel není plně připraven na kódování videa v novém formátu HEVC (High Efficiency Video Coding), někdy také označovaném jako H.265, který je u nového digitálního pozemního vysílání vyžadován. To, že takový přijímač je např. starý pouze několik let bohužel nehraje žádnou roli, řada těchto zařízení není na nový standard DVB-T2 / HEVC plně připravena (...celý článek)

Bude se vás týkat přechod na DVB-T2? Nabízíme na jednom místě důležité informace...

Televizní vysílání | Pozemní vysílání | Aktualizováno 26. 8. 2018

V České republice dochází ke druhé vlně digitalizace, kde v průběhu několika let dojde k vypnutí stávajícího vysílání ve formátu DVB-T a postupnému přechodu na nový typ vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC. Harmonogram přechodu z DVB-T na DVB-T2 bude probíhat mezi roky 2017 a 2020, po kterém se původní vysílání zcela vypne. Změna se týká všech, kteří sledují běžné televizní vysílání přes klasickou pokojovou nebo společnou anténu (STA). Všech ostatních, kteří sledují televizi např. přes kabelovku, satelit nebo internet se tato změna nijak nedotýká (...celý článek)

Česká televize ke konci září zcela ukončí vysílání svých HD kanálů na stávající síti DVB-T v multiplexu 1a...

Pozemní vysílání | TV programy | Česká televize | Přidáno 18. 8. 2018

Česká televize v neděli 30. září 2018 vypne terestrické vysílání svých HD kanálů ve veřejnoprávním multiplexu 1a vysílané v dosluhujícím standardu DVB-T, kde tyto kanály ve vysokém rozlišení mohli diváci doposud sledovat. Po přibližně půl roce tak končí souběžné vysílání kanálů ve vysokém rozlišení v původním multiplexu 1a a zároveň v nové přechodové síti DVB-T2. Naštěstí všechny programy ČT vysílané v běžném SD rozlišení budou i po tomto datu nadále vysílány ve veřejném multiplexu 1 určeném pro původní standard DVB-T (...celý článek)

Jak vybrat televizi? Užitečný průvodce nákupem při výběru nového televizoru do vaší domácnosti...

Digitální technika | DVB-T2 televize | Pozemní vysílání | Aktualizováno 16. 7. 2018

Pokud jste právě v situaci, kdy se rozhodujete k nákupu nového televizoru, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou volbu. Ze všech stran na vás pravidelně útočí informace o velikosti úhlopříčky, kvalitě obrazu, chytrých funkcích či rozmanité výbavě. Nicméně samotná úhlopříčka a rozlišení displeje nejsou zpravidla jediné parametry, na které si musíte dát při nákupu TV pozor. Na druhou stranu se nemusíte vyloženě obávat, že je nákup moderního televizoru neřešitelný problém. Pokud se právě nechystáte vybírat nejlevnější model na trhu od zcela neznámé značky, pak svým rozhodnutím nemůžete (...celý článek)

Hledáte vhodný přijímač pro vysílání DVB-T2? Prozkoumejte základní rady a informace, jak vybrat nejlepší set-top box pro váš stávající televizor...

Digitální technika | DVB-T2 set-top boxy | Pozemní vysílání | Aktualizováno 5. 6. 2018

Co si přesně vybavit pod pojmem set-top box? Samotný set-top box slouží jako přijímač pozemního digitálního vysílání, který v reálném čase zpracovává a převádí obraz společně se zvukem do vašeho televizoru. Využívá se v momentě, když některé TV nejsou interně vybaveny vhodným tunerem pro příjem vybraného druhu vysílání (aktuálně DVB-T2). Do samotného set-top boxu přivedete signál z klasické antény (vlastní nebo společná STA) a připojíte váš stávající televizor. K tomu účelu je většina set-top boxů vybavena moderním HDMI rozhraním, kde se obrazový a zvukový signál přenáší do televizoru v digitálním formátu. Jestliže však vlastníte starší model televizoru, který není vybaven standardem HDMI, pak vždy vybírejte (...celý článek)

Nemůžete na vaší televizi naladit ČT4 Sport? Podívejte se, co přesně dělat, abyste nepřišli o tento kanál...

Pozemní vysílání | TV programy | Česká televize | Aktualizováno 12. 5. 2018

S připravovaným přechodem na nový standard DVB-T2 u pozemního digitálního vysílání souvisí i postupné rušení některých televizních stanic ve stávající digitální síti DVB-T. Tyto stanice se přesunou do nové platformy DVB-T2 vysílané s kodekem H.265 / HEVC. A mezi takové televizní kanály právě patří i oblíbený ČT4 Sport, který celé řadě domácností sledujících televizi přes klasickou anténu pravděpodobně zmizí už letos v květnu z televizních obrazovek (...celý článek)

Kdy se bude přecházet na nový standard pozemního vysílání? Prozkoumejte termíny spouštění DVB-T2...

Pozemní vysílání | Aktualizováno 14. 2. 2018

Jistě víte, nebo alespoň tušíte, že nadchází doba, kdy se přechází ze zemského digitálního vysílání ve standardu DVB-T na novou generaci pozemního digitálního vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC. Tato změna nebude probíhat najednou, ale postupně, zavádění DVB-T2 se řídí časovým harmonogramem, který schválila vláda. Zapínání nových vysílacích sítí DVB-T2 včetně vypínání současných sítí DVB-T bude postupně probíhat mezi roky 2017 a 2021, nicméně ty nejviditelnější změny pak proběhnou mezi lety 2019 až 2020. Po této době se již neobejdete bez TV, nebo set-top boxu (...celý článek)

zobrazit nejnovější články

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Koncesionářské poplatky

Dle zákona 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích jsou osoby žijící v ČR, které zároveň vlastní nebo používají zařízení technicky způsobilé k příjmu televizního nebo rozhlasového vysílání povinni platit měsíční paušální poplatek, takzvaný koncesionářský (...celý článek)

Co je HbbTV?

Pod zkratkou HbbTV (Hybrid Broadcast Broadbad TV) si můžete např. představit kombinaci klasického televizního vysílání, které je navíc doplněné o další interaktivní obsah, do kterého může patřit možnost zpětného přehrávání pořadů z archivu jednotlivých TV stanic (...celý článek)

Jak přijímat televizní vysílání?

Hledáte všechny dostupné alternativy, jak přijímat běžné televizní vysílání? Pokud chcete na obrazovce vašeho televizoru sledovat živé vysílání řady českých TV stanic, pak máte zpravidla k dispozici 4 způsoby, jak televizní signál přijímat. Patří mezi ně pozemní vysílání (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru