Jakými způsoby můžete přijímat digitální televizní vysílání na obrazovkách vašich televizorů?

Články | Televizní vysílání | Pozemní vysílání | Satelitní televize | Internetové vysílání | Přidáno 12. 7. 2017

Hledáte všechny dostupné alternativy, jakým způsobem můžete jednoduše přijímat běžné televizní vysílání? Pokud chcete na obrazovce vašeho televizoru sledovat živé vysílání oblíbených českých TV stanic, máte zpravidla k dispozici 4 způsoby, jak televizní signál přijímat. Patří mezi ně pozemní vysílání přes klasickou anténu, satelitní televize přes parabolu, nebo kabelové televize, které jsou v poslední době nahrazovány internetovou televizí přes IP protokol.

Vyberte pro sebe nejlepší digitální TV službu a ještě před jejím používáním prozkoumejte všechny důležité vlastnosti, recenze, hodnocení a jednoduše je porovnejte s dostupnou konkurencí, která je na českém trhu k dispozici...

S pozemním digitálním vysíláním budete bezplatně sledovat řadu oblíbených českých TV stanic. K provozu potřebujete pouze vhodný televizor napojený na klasickou pokojovou, nebo venkovní anténu, případně společnou televizní anténu v domě. Tímto způsobem na svém televizoru zpravidla naladíte do 30 TV kanálů, které se běžné vysílají v SD kvalitě. Do budoucna se situace s pozemním digitálním vysíláním mírně zkomplikuje pro připravovaný přechod na nový standard DVB-T2 / HEVC, který nutně vyžaduje přijímače s podporou tohoto formátu. Ve výsledku to pro mnohé může znamenat nákup vhodného televizoru, či set-top boxu s podporou nového standardu DVB-T2 HEVC / H.265.

Satelitní televize už dlouhodobě patří k velmi populárním způsobům pro příjem TV vysílání mezi mnoha uživateli. Výhodou je téměř 100% dostupnost signálu po celém území České republiky, ale i vysoká programová nabídka českých, slovenských i zahraničních TV stanic, u kterých je řada kanálů vysílána v atraktivní HD kvalitě. K provozu satelitní televize budete potřebovat vhodný satelitní přijímač a parabolickou anténu, kterou je nutné instalovat na balkon, stěnu, nebo střechu vašeho domu. Příjem satelitního vysílání je podmíněn výběrem vhodného poskytovatele, který DVB-S / S2 služby poskytuje za měsíční poplatky.

Kabelové televize mají v běžné nabídce velké množství televizních kanálů, které jsou stejně jako u satelitní TV často dispozici v oblíbeném HD rozlišení. Programy přes kabelovou televizi se šíří prostřednictvím kabelových rozvodů, které musíte mít v domě zavedeny. K provozu této platformy je vyžadován speciální DVB-C přijímač (set-top box), který připojíte k televizoru. Aktuálně se tato technologie provozovaná přes analogový signál přesouvá do digitální podoby provozované přes optické sítě, kde operátoři zároveň také nabízejí vysokorychlostní připojení k internetu. Opět zde musíte počítat s měsíčními poplatky. Tuto platformu, ale stále častěji nahrazují internetové televize s řadou užitečných online funkcí a streamovací / VoD služby (Video on Demand).

Internetové televize dokáží poskytnout bohatou nabídku českých, slovenských nebo zahraničních televizních kanálů, a to včetně mnoha stanic vysílaných v HD kvalitě. Internetové televize disponují celou řadou online služeb, mezi kterými pak zaujme zpětné přehrávání odvysílaných pořadů z TV archívu nebo přístup k online videotéce. Internetovou televizní platformu můžete navíc velmi snadno sledovat nejen na obrazovce vašeho televizoru, ale zároveň na mobilních telefonech, tabletech nebo počítači všude tam, kde máte dostatečné rychlé připojení k internetu. K dispozici tak máte webové rozhraní, širokou nabídku aplikací pro mobilní zařízení a Smart TV, nebo speciální set-top boxy určené k běžným televizoru. Opět nezapomeňte, že oproti pozemnímu digitálnímu vysílání se samozřejmě v případě internetových TV jedná o placené služby.

Která televizní platforma je nejlepší, a jakou vybrat?

Každý uživatel má specifické preference a zejména rozdílné očekávání od možností televizního vysílání (cena, počet kanálů, nabídka TV stanic, funkce, služby...). Proto bez potřebných informací nemůžeme jednoznačně určit, která z dostupných TV platforem je ta nejlepší. Z toho důvodu jsme připravili webové stránky o digitálním televizním vysílání, kde najdete všechny důležité informace, které vám pomohou ke správnému rozhodnutí. Vyberte pro sebe nejlepší digitální službu a ještě před jejím používáním prozkoumejte všechny nejdůležitější vlastnosti, recenze, hodnocení a pak je porovnejte s dostupnou konkurencí.

články televizní vysílání pozemní vysílání satelitní televize kabelové televize internetové vysílání

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Jak vybrat televizi?

Pokud se rozhodujete k nákupu nového televizoru, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou volbu. Ze všech stran útočí informace o velikosti úhlopříčky nebo kvalitě obrazu, chytrých funkcích, ale i rozmanité výbavě. Nicméně při volbě TV není samotná úhlopříčka (...celý článek)

Elsat online TV

Kabelová televize Elsat vám nabízí vedle stávajících služeb také novou online TV s vybranou řadou TV programů dostupnou pomocí jakéhokoliv dostatečně stabilního internetového připojení na území České Republiky. Elsat online TV můžete tedy sledovat přes přes mobilní (...celý článek)

Koncesionářské poplatky

Dle zákona 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích jsou osoby žijící v ČR, které zároveň vlastní nebo používají zařízení technicky způsobilé k příjmu televizního nebo rozhlasového vysílání povinni platit měsíční paušální poplatek, takzvaný koncesionářský (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru