Prozkoumejte všechny zajímavé novinky a důležité zprávy ze světa kabelových televizí...

Články | Aktualizováno 4. 4. 2019

Díky kabelové televizi získáte přístup nejen k základní nabídce českých televizních kanálů, ale zároveň také k celé řadě dalších českých a zahraničních stanic (převážně vysílaných v českém jazyce). Kromě toho budete bohatou nabídku zajímavých filmů, oblíbených seriálů, poučných dokumentů včetně dalších TV programů sledovat v atraktivní HD kvalitě. Díky kvalitní síti zpravidla nabízejí kabelové televize kromě televizních služeb také vysokorychlostní připojení k internetu a telefonní služby. Pro usnadnění jsme připravili seznam článků souvisejících s kabelovými televizemi, které vás mohou zajímat. Další informace na téma kabelové televize najdete v seznamu poskytovatelů kabelových TV.

Sledujte jednoduše oblíbenou kabelovou televizi UPC kdykoliv a kdekoliv na notebooku, tabletu či mobilním telefonu s online službou Horizon Go po celé EU...

UPC | Internetové vysílání | Přidáno 4. 4. 2019

Předplatitelé kabelové televize UPC mají zdarma v rámci svého televizního tarifu službu Horizon Go, se kterou mohou sledovat oblíbené pořady na stolním počítači, přenosném notebooku, tabletu či smartphonu všude tam, kde mají k dispozici dostatečně rychlé a stabilní internetové připojení. V rámci Horizon Go se nemusíte spoléhat pouze na živé televizní vysílání, ale lze zároveň využít i 7 denní TV archiv. Jednoduše si tak přehrajete již odvysílaný film, seriál, dokument a TV pořad, který vám v nedávné době utekl. Kromě toho získáte také přístup do videotéky MyPrime, kde najdete víc než 2 000 filmů, které si můžete přehrávat opakovaně a zcela bez omezení. Filmovou nabídku z videotéky MyPrime si můžete předem stáhnout do mobilu nebo tabletu a sledovat ji i tam, kde momentálně nemáte přístup k internetu (...celý článek)

Koupí operátor Vodafone kabelovou televizi UPC, kterou aktuálně vlastní mezinárodní společnost Liberty Global?

UPC | Aktualizováno 17. 2. 2019

Služby kabelové televize pod názvem UPC mohou využívat uživatelé už od roku 2000, nicméně historie společnosti sahá až do roku 1991, kdy na českém trhu působila jako kabelový operátor s označením Kabel Plus (Cable Plus, Cable+, Kabel+), ještě než byl v roce 1999 odkoupen většinový podíl nizozemskou společností United Pan-Europe Communications (UPC). Počátkem roku 2016 došlo ke sloučení společností UPC Česká republika a UPC Broadband Slovakia. Firma UPC je dceřinou společností Liberty Global, která patří mezi největší mezinárodní poskytovatele televizních a širokopásmových služeb (...celý článek)

Spojením firem Nej.cz a Rio Media vznikne druhý největší poskytovatel kabelové televize v České republice...

Kabelové televize | Aktualizováno 5. 12. 2018

Investiční skupina Kaprain, která vlastní kabelovou síť Nej.cz aktuálně koupila kabelovou firmu Rio Media. Spojením obou firem tak vzniká druhý největší poskytovatel kabelové televize v České republice, který má více než 200 tisíc zákazníků ve zhruba 80 lokalitách. Jedničkou na českém kabelovém trhu nadále zůstává společnost UPC s přibližně 600 tisíci klienty. Předplatitelé Nej TV a Rio Media budou moci v oblasti kabelové televize a poskytování vysokorychlostního internetu postupně využívat směs obou nabídek. Následně bude nový kabelový operátor fungovat pod jednotnou značkou Nej.cz (Nej TV), kterou do této doby po České republice využívalo cca 100 tisíc domácností (...celý článek)

Kdo musí platit koncesionářské poplatky za televizní vysílání České televize a rozhlasové vysílání ČRo...

Televizní vysílání | Satelitní televize | Internetové vysílání | Česká televize | Přidáno 6. 2. 2018

Podle zákona č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích jsou osoby žijící v ČR, které zároveň vlastní či používají zařízení technicky způsobilé k příjmu televizního nebo rozhlasového vysílání povinni platit měsíční paušální poplatek (tzv. koncesionářský poplatek). V praxi to znamená, že se v domácnosti platí vždy jeden koncesionářský poplatek za TV a rádio, bez ohledu na počet přijímačů. Do jedné domácnosti se řadí také televizní a radiové přijímače umístěné např. na chalupě. Pokud již některý člen společné domácnosti rozhlasový a televizní poplatek odvádí, ostatní osoby už jej neplatí. V případě podnikatelů se musí odvádět koncesionářský poplatek za každý přístroj použitý k podnikání zvlášť (...celý článek)

Jakými způsoby můžete přijímat digitální televizní vysílání na obrazovkách vašich televizorů?

Televizní vysílání | Satelitní televize | Internetové vysílání | Přidáno 12. 7. 2017

Hledáte všechny dostupné alternativy, jakým způsobem můžete jednoduše přijímat běžné televizní vysílání? Pokud chcete na obrazovce vašeho televizoru sledovat živé vysílání oblíbených českých TV stanic, máte zpravidla k dispozici 4 způsoby, jak televizní signál přijímat. Patří mezi ně pozemní vysílání přes klasickou anténu, satelitní televize přes parabolu, nebo kabelové televize, které jsou v poslední době nahrazovány internetovou televizí přes IP protokol (...celý článek)

Kabelová televize Elsat rozšiřuje nabídku služeb o novou online TV, kterou lze sledovat na mobilních zařízeních...

Internetové vysílání | Aktualizováno 13. 6. 2017

Kabelová televize Elsat nabízí vedle stávajících služeb i novou online TV s vybranou řadou televizních programů dostupnou pomocí jakéhokoliv dostatečně stabilního internetového připojení na území České Republiky. Elsat online TV můžete sledovat přes mobilní telefony, tablety (Apple iOS, Google Android, Microsoft Windows Phone) nebo vybrané Smart TV skrze aplikaci ModerniTV. U běžných televizorů se online televize Elsat dostane na obrazovky vaší televize přes multimediální box s moderním HDMI rozhraním, který je založen na systému Google Android. Dostupnou nabídku televizních kanálů můžete navíc jednoduše sledovat na několika zařízeních současně (...celý článek)

zobrazit nejnovější články

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Koncesionářské poplatky

Dle zákona 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích jsou osoby žijící v ČR, které zároveň vlastní nebo používají zařízení technicky způsobilé k příjmu televizního nebo rozhlasového vysílání povinni platit měsíční paušální poplatek, takzvaný koncesionářský (...celý článek)

Jak přijímat televizní vysílání?

Hledáte všechny dostupné alternativy, jak přijímat běžné televizní vysílání? Pokud chcete na obrazovce vašeho televizoru sledovat živé vysílání řady českých TV stanic, pak máte zpravidla k dispozici 4 způsoby, jak televizní signál přijímat. Patří mezi ně pozemní vysílání (...celý článek)

Bude se vás týkat DVB-T2?

V České republice dochází ke druhé vlně digitalizace, kde v průběhu několika let dojde k vypnutí původního DVB-T vysílání a postupnému přechodu na vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC. Harmonogram přechodu bude postupně probíhat mezi roky 2017 až 2020, po (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru