Koupí operátor Vodafone kabelovou televizi UPC, kterou aktuálně vlastní mezinárodní společnost Liberty Global?

Články | Kabelové televize | Aktualizováno 17. 2. 2019

Služby kabelové televize pod názvem UPC mohou využívat uživatelé už od roku 2000, nicméně historie společnosti sahá až do roku 1991, kdy na českém trhu působila jako kabelový operátor s označením Kabel Plus (Cable Plus, Cable+, Kabel+), ještě než byl v roce 1999 odkoupen většinový podíl nizozemskou společností United Pan-Europe Communications (UPC). Počátkem roku 2016 došlo ke sloučení společností UPC Česká republika a UPC Broadband Slovakia. Firma UPC je dceřinou společností Liberty Global, která patří mezi největší mezinárodní poskytovatele televizních a širokopásmových služeb.

Jestliže v následujících dnech Evropská komise umožní odprodej kabelové televize UPC, získá operátor Vodafone v České republice pozici největšího kabelového operátora s přibližně s 1,5 milionem připojených domácností...

Aktuálně (2/2019) společnost Liberty Global prodala švýcarskou pobočku kabelové televize UPC firmě Sunrise, která patří mezi největší operátory na švýcarském telekomunikačním trhu. V rámci stahování Liberty Global z evropského trhu probíhá zároveň jednání o odkoupení poboček UPC v Česku, Německu, Maďarsku a Rumunsku pod společnost Vodafone. Momentálně se už čeká na vyjádření Evropská komise. Pokud se plánovaná transakce uskuteční, získá v České republice společnost Vodafone Group pozici největšího kabelového operátora s cca 1,5 milionem připojených domácností. Do budoucna se zřejmě dá očekávat slučování mobilních a fixních služeb pod jedno místo s případnými benefity při využívání více služeb. Vodafone se tak přiblíží konkurenčním operátorům O2 a T-Mobile, kteří už svým zákazníkům televizní služby dlouhodobě nabízejí.

Jak si pořídit kabelovou televizi UPC?

Kabelová televize UPC nabízí po celém území České republiky bohatou nabídku služeb (televizi, vysokorychlostní internetové připojení, pevnou telefonní linku). Dostupné služby UPC (United Pan-European Communications) jsou určeny všem uživatelům s nainstalovanou kabelovou přípojkou v podobě účastnické zásuvky tohoto operátora. K dispozici máte více než 150 televizních stanic, u kterých se naplno zabaví každý člen vaší rodiny. Celou řadu českých i zahraničních TV kanálů můžete navíc sledovat v atraktivní HD kvalitě. Součástí dostupných televizních tarifů je online TV Horizon Go, kterou můžete sledovat na jakémkoliv zařízení a internetovém připojení. Důležité informace, vlastnosti a recenzi kabelové televize UPC najdete na našich stránkách.

články kabelové televize upc

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Nový IPTV přijímač

IPTV přijímač Arris VIP 4302 u internetové televize T-Mobile TV nahrazuje původní model Arris VIP 1113. Nová generace set-top boxu ukrývá ve velmi kompaktním a futuristicky laděném těle výkonný HW pro sledování vysílání ve Full HD rozlišení 1080p s podporou kodeku (...celý článek)

Zlevnění filmů na iTunes

V květnu tohoto roku oznámila společnost Apple, že začne v České republice účtovat ceny za App Store, iTunes Store, iBooks Store, Apple Music či Apple iCloud místo dosavadního eura v českých korunách. Apple slib dodržel a v současné době už uživatelé Apple nakupují v (...celý článek)

Sportovní kanály Digi Sport

V nabídce internetové i satelitní televize od T-Mobile v najdete řadu oblíbených sportovních kanálů (Sport, Čt Sport, Nova Sport, Eurosport...). Vedle těchto běžných sportovních stanic se nově přidávají dva sportovní kanály Digi Sport od operátora Digi TV vysílané v HD (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru