Prozkoumejte všechny zajímavé novinky a důležité zprávy ze světa televizního vysílání...

Články | Aktualizováno 26. 8. 2018

Bude se vás týkat přechod na DVB-T2? Nabízíme na jednom místě důležité informace...

Pozemní vysílání | DVB-T2 | Aktualizováno 26. 8. 2018

V České republice dochází ke druhé vlně digitalizace, kde v průběhu několika let dojde k vypnutí stávajícího vysílání ve formátu DVB-T a postupnému přechodu na nový typ vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC. Harmonogram přechodu z DVB-T na DVB-T2 bude probíhat mezi roky 2017 a 2020, po kterém se původní vysílání zcela vypne. Změna se týká všech, kteří sledují běžné televizní vysílání přes klasickou pokojovou nebo společnou anténu (STA). Všech ostatních, kteří sledují televizi např. přes kabelovku, satelit nebo internet se tato změna nijak nedotýká (...celý článek)

Kdo musí platit koncesionářské poplatky za televizní vysílání České televize a rozhlasové vysílání ČRo...

Pozemní vysílání | Satelitní televize | Kabelové televize | Internetové vysílání | Česká televize | Přidáno 6. 2. 2018

Podle zákona č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích jsou osoby žijící v ČR, které zároveň vlastní či používají zařízení technicky způsobilé k příjmu televizního nebo rozhlasového vysílání povinni platit měsíční paušální poplatek (tzv. koncesionářský poplatek). V praxi to znamená, že se v domácnosti platí vždy jeden koncesionářský poplatek za TV a rádio, bez ohledu na počet přijímačů. Do jedné domácnosti se řadí také televizní a radiové přijímače umístěné např. na chalupě. Pokud již některý člen společné domácnosti rozhlasový a televizní poplatek odvádí, ostatní osoby už jej neplatí. V případě podnikatelů se musí odvádět koncesionářský poplatek za každý přístroj použitý k podnikání zvlášť (...celý článek)

Jakými způsoby můžete přijímat digitální televizní vysílání na obrazovkách vašich televizorů?

Pozemní vysílání | Satelitní televize | Kabelové televize | Internetové vysílání | Přidáno 12. 7. 2017

Hledáte všechny dostupné alternativy, jakým způsobem můžete jednoduše přijímat běžné televizní vysílání? Pokud chcete na obrazovce vašeho televizoru sledovat živé vysílání oblíbených českých TV stanic, máte zpravidla k dispozici 4 způsoby, jak televizní signál přijímat. Patří mezi ně pozemní vysílání přes klasickou anténu, satelitní televize přes parabolu, nebo kabelové televize, které jsou v poslední době nahrazovány internetovou televizí přes IP protokol (...celý článek)

zobrazit nejnovější články

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Jak vybrat televizi?

Pokud se rozhodujete k nákupu nového televizoru, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou volbu. Ze všech stran útočí informace o velikosti úhlopříčky nebo kvalitě obrazu, chytrých funkcích, ale i rozmanité výbavě. Nicméně při volbě TV není samotná úhlopříčka (...celý článek)

Jak koupit nejlepší set-top box

Samotný set-top box slouží jako přijímač pozemního digitálního vysílání, který v reálném čase zpracovává a převádí obraz společně se zvukem do vašeho televizoru. Využívá se v momentě, když některé TV nejsou vybaveny vhodným tunerem pro příjem DVB-T2 / HEVC (...celý článek)

Termíny spouštění DVB-T2

Jistě víte, že nyní nadchází doba, kdy se přechází ze zemského digitálního vysílání ve standardu DVB-T na novou generaci pozemního digitálního vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC. Tato změna nebude probíhat najednou, ale postupně, zavádění DVB-T2 se řídí (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru