Přijímáte televizní vysílání v PC a nejste spokojeni s dodávaným programem pro ovládání TV tuneru? Zkuste alternativní aplikaci pro příjem a sledování televize...

Články | Digitální technika | Aktualizováno 8. 3. 2019

Sledovat pozemní digitální vysílání DVB-T / DVB-T2 přímo v počítači patří dnes mezi relativně běžný standard. Postačí rozšířit PC nebo běžný notebook o externí USB TV tuner a můžete začít okamžitě sledovat dostupnou nabídku českých komerčních TV stanic včetně všech kanálů České televize. Jako součást TV tuneru obdržíte vedle nutných ovladačů / driverů pro počítače s OS Windows (zpravidla Win7, Win8.1, Win10) i samotný program pro příjem a sledování televize.

Tento program, na kterém provedete základní nastavení, naladíte dostupné kanály a budete sledovat jednotlivé TV stanice vám ovšem nemusí z jakéhokoliv důvodu vyhovovat. Nezřídka se právě stává, že tyto aplikace nejsou schopny poskytnout vhodné uživatelské rozhraní, dostatečně přehledné EPG, rozšířené možnosti při nahrávání TV programů, timeshift a mnohé další služby. V takovém případě můžete naštěstí využít alternativní program pro sledování televize na počítači. Oproti původnímu SW mohou mít některé aplikace i výrazně nižší nároky na hardware PC při dekódování DVB-T2 signálu (zejména u kanálů v HD kvalitě).

Vyzkoušejte alternativní aplikaci pro sledování TV na počítači, která funguje s většinou DVB-T2 tunerů a získejte jednoduché uživatelské rozhraní s řadou zajímavých funkcí. Vaše starší PC nebo méně výkonný notebook si zároveň možná lépe poradí s dekódováním a dekompresí DVB-T2 signálu...

Mezi populární nástroje pro sledování TV na počítači patří DVBViewer. Jedná se o placený program, který můžete vyzkoušet v dostupné demoverzi. Jeho použitím získáte propracované uživatelské prostředí, podporu pro pozemní, satelitní nebo i kabelové vysílání, pokročilé možnosti při nahrávání pořadů, kvalitní EPG, a to včetně možnosti využití i celé řady doplňujících pluginů. Program DVBViewer má zároveň poměrně nízké systémové nároky.

Za vyzkoušení jistě stojí i bezplatný přehrávač SmartDVB pro sledování oblíbených TV kanálů na PC. K dispozici máte opravdu velmi rozsáhlé možnosti nastavení, rychlý přístup k PVR funkcím, oblíbený timeshift, přehledně navržený EPG i podporu více monitorů. Samotná freewarová aplikace SmartDVB vhodná pro pozemní DVB-T2, satelitní DVB-S2 i kabelové DVB-C vysílání je k dispozici ke stažení v portable verzi. Ve stávající verzi nabízí dostatečnou stabilitu i nízkou spotřebou systémových prostředků.

Mezi zajímavé freeware programy pro práci s TV tunery do PC se řadí i SichboPVR s podporou pro DVB-T / T2, DVB-S / S2. S touto aplikací získáte přehledné i elegantní uživatelské rozhraní, možnost plánovaného nahrávání pořadů (PVR), pozastavení živého vysílání (timeshift), ale i řadu dalších užitečných funkcí. SichboPVR je připraven pro snadné použití na počítačích s OS Windows (WinXP, Win7, Win8.1, Win10).

Vedle výše uveřejněných aplikací pro sledování televize na stolním počítači nebo přenosném notebooku s operačním systémem Windows lze vyzkoušet i všestranné přehrávače VLC Media Player a Windows Media Center, které umí pracovat s TV tunerem.

Chcete sledovat TV vysílání přímo v počítači?

Rádi byste sledovali pozemní digitální vysílání DVB-T / DVB-T2 na obrazovce stolního počítače nebo notebooku? Vyberte si z bohaté nabídky TV tuneru vhodný model a během okamžiku můžete přijímat, sledovat a nahrávat oblíbené televizní pořady na počítači. Pro usnadnění pravidelně aktualizujeme samostatnou stránku, kde najdete informace, základní vlastnosti, recenze a srovnání oblíbených DVB-T2 USB tunerů dostupných na českém trhu.

články digitální technika dvb-t2 usb tunery pozemní vysílání dvb-t2

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


4K rozlišení nebo Full HD?

Moderní 4K televizory s ohledem na dostupnost, ale i cenu už dnes nepatří pouze do kategorie exkluzivního zboží pro vybrané fajnšmekry. Nejlevnější televize s vysokým 4K UHD rozlišením 2160p se už pohybují i pod hranicí 10 tisíc korun. Při nákupu nového televizoru (...celý článek)

Sportovní kanály na O2 TV

Sledovat rozličná sportovní utkání můžete zpravidla s kteroukoliv televizní službou, ale pouze na O2 TV získáte navíc i celou řadu velmi nadstandardních výhod. Na sportovních kanálech z rodiny O2 TV (O2 TV Sport, O2 TV Fotbal, O2 TV Tenis) si můžete nejen jednoduše (...celý článek)

Více o T-Mobile SAT TV

V letech 2010 - 2014 provozoval operátor T-Mobile satelitní televizi, na kterou si jistě vzpomenete díky reklamě, kde vystupoval americký herec Chuck Norris. Jednalo se o virtuální platformu, která využívala služby lucemburské společnosti M7 Group (Skylink). Po ukončení této (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru