Nejprodávanější a nejlepší DVB-T2 set-top boxy v rozmezí 2018 / 2019 dle oblíbenosti spotřebitelů...

Články | Digitální technika | Aktualizováno 2. 5. 2019

Rozhodli jste se vyřešit příjem zcela nového pozemního digitálního vysílání DVB-T2 / HEVC za pomoci set-top boxu a právě se rozmýšlíte, který model bude pro vás ten nejlepší? Pokud nechcete investovat do úplně nového televizoru s vestavěným DVB-T2 tunerem, pak je koupě vhodného set-top boxu samozřejmě zcela logickým řešením. Nicméně samotné set-top boxy mohou vedle příjmu vysílání v nejnovějším standardu DVB-T2 / HEVC někdy označovaném i jako H.265 zároveň nabídnout i celou řadu dalších funkcí, které mohou rozšířit možnosti stávajícího televizoru (multimédia, timeshift, síťové služby, HbbTV apod.).

V našem článku se vám tedy pokusíme poradit, který DVB-T2 set-top box bude pro vás ten nejlepší. Zároveň také poukážeme na nejprodávanější modely set-top boxů v letech 2018 / 2019, kterým dali přednost ostatní uživatelé. Díky tomu si snadno zjednodušíte výběr vhodného STB, kde se můžete inspirovat volbou samotných spotřebitelů, a to včetně uživatelských recenzí.

Mezi nejprodávanější DVB-T2 set-top boxy dlouhodobě patří v nižší, střední či vyšší třídě oblíbené značky Alma, Sencor, Emos, Strong, Evolveo a Technics. S nákupem STB některé z těchto značek zpravidla neuděláte zásadní chybu...

Jste omezeni rozpočtem a hledáte nejlepší cenově dostupný set-top box kolem 500 Kč? V této kategorii zpravidla najdete základní modely s dostatečnou kvalitou obrazu a průměrnou citlivostí, které obvykle dostačují většině nenáročných uživatelů. Kromě řady základních funkcí zde bývá standardem možnost přehrávání multimediálního obsahu z oblíbených USB zařízení:

1. DVB-T2 set-top box Thomson THT712 Full HD 1080p, USB nahrávání / přehrávání
2. DVB-T2 set-top box Strong SRT 8211 Full HD 1080p, USB nahrávání / přehrávání
3. DVB-T2 set-top box Sencor SDB 5002T Full HD 1080p, USB nahrávání / přehrávání

Patříte mezi pokročilejší uživatele a vybíráte set-top box ze zajímavým poměrem cena / výkon okolo 1 000 Kč? Z nabídky set-top boxů střední třídy máte k dispozici celou řadu zajímavých modelů s pokročilou výbavou a dobrou konektivitou. Řada DVB-T2 set-top boxů v této kategorii nabízí vedle povedeného a přirozeného obrazu také vybrané síťové (LAN, WiFi) služby:

1. DVB-T2 set-top box Emos EM170 HD Full HD 1080p, LAN, DLNA, USB PVR
2. DVB-T2 set-top box Maxxo T2 H.265 Full HD 1080p, LAN / WiFi, DLNA, USB PVR
3. DVB-T2 set-top box AB CryptoBox 702T Full HD 1080p, LAN, DLNA, USB PVR

Jste náročnější divák a požadujete moderní set-top box s podporou HbbTV v cenové relaci kolem 2 000 Kč? V takovém případě můžete vybírat z nabídky DVB-T2 set-top boxů, které disponují povedeným obrazem, ale i celou řadou rozmanitých technologií včetně oblíbené funkce hybridního vysílání HbbTV, která vám přes internet umožní sledovat TV pořady z archivu:

1. DVB-T2 set-top box Alma iHD Full HD 1080p, LAN, HbbTV, USB nahrávání / přehrávání
2. DVB-T2 set-top box Zircon AIR T2 Full HD 1080p, LAN, hybridní vysílání HbbTV
3. DVB-T2 set-top box GoSAT GS7075 COMBOi Full HD 1080p, DVB-S2, LAN, HbbTV

Seznam aktuálně nejprodávanějších DVB-T2 set-top boxů lze najít v cenovém srovnávači českých e-shopů Heureka, kde jsou navíc uvedeny také osobní zkušenosti a recenze uživatelů. Mezi nejprodávanější DVB-T2 set-top boxy dlouhodobě patří značky Alma, Sencor, Emos, Strong, Evolveo a Technics. S nákupem STB některé z těchto značek zpravidla neuděláte zásadní chybu.

Několik doporučení před nákupem DVB-T2 set-top boxu

Jestliže chcete pro sebe vybrat ten nejlepší DVB-T2 set-top box, měli byste si před nákupem ověřit jaké rozhraní potřebujete ke stávajícímu televizoru. Zpravidla se využívá moderní HDMI konektor nebo analogové SCART rozhraní určené pro starší CRT TV. Mimo sledování oblíbených českých TV stanic s řadou filmů, seriálů, dokumentů, sportovních přenosů a dalších TV pořadů vám může kvalitní set-top box ovšem nabídnout množství užitečných funkcí (nahrávání na USB, přehrávání multimediálních souborů, pozastavení živého vysílání, přehrávání YouTube, hybridní vysílání HbbTV). Na začátku se tedy musíte rozhodnout, jaké služby od STB očekáváte. Podrobnější informace najdete v průvodci nákupem nového DVB-T2 set-top boxu přímo na našem webu.

Pro usnadnění pravidelně aktualizujeme samostatnou stránku, kde najdete informace, základní vlastnosti, recenze a srovnání oblíbených DVB-T2 set-top boxů dostupných na českém trhu, kterou se můžete inspirovat ještě před nákupem.

články digitální technika dvb-t2 set-top boxy pozemní vysílání dvb-t2

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Voyo a podpora zařízení

Českou streamovací platformu (Video on Demand) Voyo společnosti TV Nova lze sledovat nejen v pohodlí domova, ale i na cestách na celé řadě rozmanitých zařízení a oblíbených platforem. Filmy, seriály a TV pořady uvidíte na chytrých televizí (Smart TV) oblíbených značek (...celý článek)

Servisní poplatek Skylink

V roce 2012 došlo ke sloučení satelitních služeb CS Link a Skylink pod společnost M77 Group (následně M7 Group). Ještě v tom roce ovšem nový vlastník informoval o zavedení kontroverzního servisního poplatku za přístup k bezplatné nabídce televizních kanálů, které (...celý článek)

Nemůžete naladit ČT4 Sport?

S připravovaným přechodem na nový standard pozemního digitálního vysílání DVB-T2 souvisí zároveň postupné rušení některých televizních stanic ve stávající síti DVB-T. Tyto stanice se přesunou do nové platformy DVB-T2, patří mezi ně i oblíbený kanál ČT4 Sport (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru