Nemůžete na vaší televizi naladit ČT4 Sport? Podívejte se, co přesně dělat, abyste nepřišli o tento kanál...

Články | Pozemní vysílání | Aktualizováno 12. 5. 2018

S připravovaným přechodem na nový standard DVB-T2 u pozemního digitálního vysílání souvisí i postupné rušení některých televizních stanic ve stávající digitální síti DVB-T. Tyto stanice se přesunou do nové platformy DVB-T2 vysílané s kodekem H.265 / HEVC. A mezi takové televizní kanály právě patří i oblíbený ČT4 Sport, který celé řadě domácností sledujících televizi přes klasickou anténu pravděpodobně zmizí už letos v květnu z televizních obrazovek.

Podle zcela nového rozhodnutí ČT se předpokládaný přesun kanálu ČT4 Sport posunuje až na listopad příštího roku (2019). Do té doby můžete tento oblíbený sportovní kanál i nadále sledovat stávajícím způsobem...

Od konce května 2018 tak půjde televizní stanice ČT4 Sport naladit pouze na nové síti ve standardu DVB-T2 s kódováním HEVC / H.265. Pokud tedy na vaší televizi aktuálně zmizel kanál ČT4 Sport a nemůžete jej opětovně naladit, pak je to spojené s přechodem vysílání ze standardu DVB-T na novější DVB-T2. Je nutné počítat s tím, že až do přelomu roku 2020 / 2021 se tento problém bude týkat i všech ostatních televizních stanic přijímaných přes TV anténu. Pokud nechcete o tyto přesunuté TV kanály postupně přicházet, musíte zvolit satelitní, internetový či kabelový příjem, nebo se prostě na přechod k DVB-T2 připravit.

Jak se bezpečně připravit na přechod z DVB-T na DVB-T2?

V České republice stejně jako v dalších zemích napříč Evropou dochází na základě mezinárodních dohod k přechodu na nový standard v pozemním digitálním vysílání. Důvodem je uvolnění části vysílacího spektra pro vysokorychlostní internet u mobilních operátorů. Uvedená změna se nijak netýká těch, kteří sledují televizní vysílání přes kabelovku, satelit nebo pomocí internetového vysílání (IPTV / OTT).

Abyste mohli i v budoucnu sledovat televizní vysílání přes běžnou anténu musíte být vybaveni moderním televizorem, nebo v případě starších televizorů nejnovějším set-top boxem, které již disponují interním DVB-T2 / HEVC tunerem pro příjem nového standardu v pozemním digitálním vysílání. Výběr vhodného přijímače vám zároveň může usnadnit i certifikace od Českých Radiokomunikací v podobě zlaté nálepky s označením „DVB-T2 ověřeno“. Zpravidla mezi nevyhnutelnou změnu dále také patří úprava společné televizní antény (STA) ze strany specializované firmy.

Změna se samozřejmě týká i uživatelů, kteří stávající DVB-T vysílání sledují na počítači nebo notebooku přes externí TV tuner. V takovém případě je nutné vybavit PC novým DVB-T2 TV tunerem, který si s novou platformou terestrického vysílání plně poradí.

články pozemní vysílání dvb-t2 tv programy česká televize

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Servisní poplatek Skylink

V roce 2012 došlo ke sloučení satelitních služeb CS Link a Skylink pod společnost M77 Group (následně M7 Group). Ještě v tom roce ovšem nový vlastník informoval o zavedení kontroverzního servisního poplatku za přístup k bezplatné nabídce televizních kanálů, které (...celý článek)

O2 TV mobilní aplikace

Vyzkoušejte inovovanou mobilní aplikaci O2 TV, která je dostupná pro tablety a mobilní telefony s operačními systémy Apple iOS, Google Android a Windows Phone. Přepracovaná mobilní aplikace nabízí atraktivní design a zejména nově pojaté zobrazení všech (...celý článek)

Prima Play přes HbbTV

Vybrané TV pořady a oblíbené seriály z televizního kanálu Prima včetně Prima COOL, Prima MAX, Prima Zoom, Prima Krimi a Prima Love nemusíte sledovat pouze ve vybraný vysílací čas, ale k dispozici máte i přehledný videoarchiv s odvysílanými pořady (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru