Prozkoumejte všechny zajímavé novinky a důležité zprávy ze světa TV programů...

Články | Aktualizováno 7. 9. 2018

Sledujte zdarma živé vysílání českých a slovenských online TV stanic na počítači...

Internetové vysílání | Aktualizováno 7. 9. 2018

V dnešní době můžete jednoduše sledovat online vysílání celé řady českých TV stanic přímo na obrazovce vašeho osobního počítače, notebooku, tabletu nebo displeji chytrého telefonu pomocí běžného internetového připojení. Pokud např. patříte mezi příležitostné diváky televizního vysílání, nebo prostě jen nemáte zrovna volnou televizi k dispozici, pak i přesto můžete pravidelně sledovat živé vysílání u vybraných televizních stanic. Pokud ve vaší domácnosti dokonce televizor nemáte vůbec, v takovém případě dokonce ani nemusíte platit koncesionářské poplatky za televizní vysílání České televize, ale přesto můžete zcela legálně a zdarma sledovat dostupné TV online, a to včetně pořadů ČT, které jsou volně vysílané (...celý článek)

Česká televize ke konci září zcela ukončí vysílání svých HD kanálů na stávající síti DVB-T v multiplexu 1a...

Pozemní vysílání | DVB-T2 | Česká televize | Přidáno 18. 8. 2018

Česká televize v neděli 30. září 2018 vypne terestrické vysílání svých HD kanálů ve veřejnoprávním multiplexu 1a vysílané v dosluhujícím standardu DVB-T, kde tyto kanály ve vysokém rozlišení mohli diváci doposud sledovat. Po přibližně půl roce tak končí souběžné vysílání kanálů ve vysokém rozlišení v původním multiplexu 1a a zároveň v nové přechodové síti DVB-T2. Naštěstí všechny programy ČT vysílané v běžném SD rozlišení budou i po tomto datu nadále vysílány ve veřejném multiplexu 1 určeném pro původní standard DVB-T (...celý článek)

Nemůžete na vaší televizi naladit ČT4 Sport? Podívejte se, co přesně dělat, abyste nepřišli o tento kanál...

Pozemní vysílání | DVB-T2 | Česká televize | Aktualizováno 12. 5. 2018

S připravovaným přechodem na nový standard DVB-T2 u pozemního digitálního vysílání souvisí i postupné rušení některých televizních stanic ve stávající digitální síti DVB-T. Tyto stanice se přesunou do nové platformy DVB-T2 vysílané s kodekem H.265 / HEVC. A mezi takové televizní kanály právě patří i oblíbený ČT4 Sport, který celé řadě domácností sledujících televizi přes klasickou anténu pravděpodobně zmizí už letos v květnu z televizních obrazovek (...celý článek)

Sportovní kanál O2 TV Free se stěhuje z pozemního terestrického vysílání DVB-T na platformu HbbTV...

Pozemní vysílání | O2 TV | HbbTV | Přidáno 31. 3. 2018

Společnost O2 spustila v březnu 2017 na pozemním digitálním vysílání kanál O2 TV Free se sportovním obsahem, který byl dostupný v běžné terestrické síti DVB-T multiplexu 4. S výjimkou přímých přenosů nabízel tento program totožný obsah jako oblíbená stanice O2 TV Sport. Přes běžnou anténu jste tak na svých televizních obrazovkách mohli sledovat fotbalové zápasy Ligy mistrů, tenisové turnaje ATP a WTA, mistrovství světa v Rally a další zajímavé sportovní pořady. Nicméně tento netradiční experiment běžel na pozemním vysílání pouze jeden rok. Kanál O2 TV Free fungoval zejména jako (...celý článek)

zobrazit nejnovější články

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Koncesionářské poplatky

Dle zákona 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích jsou osoby žijící v ČR, které zároveň vlastní nebo používají zařízení technicky způsobilé k příjmu televizního nebo rozhlasového vysílání povinni platit měsíční paušální poplatek, takzvaný koncesionářský (...celý článek)

Jak vybrat nejlepší set-top box

Samotný set-top box slouží jako přijímač pozemního digitálního vysílání, který v reálném čase zpracovává a převádí obraz společně se zvukem do vašeho televizoru. Využívá se v momentě, když některé TV nejsou vybaveny vhodným tunerem pro příjem DVB-T2 / HEVC (...celý článek)

Co je HbbTV?

Pod zkratkou HbbTV (Hybrid Broadcast Broadbad TV) si můžete představit kombinaci klasického televizního vysílání, které je navíc doplněné o další interaktivní obsah, do kterého může patřit možnost zpětného přehrávání pořadů z archivu jednotlivých TV stanic (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru