Sportovní kanál O2 TV Free se stěhuje z pozemního terestrického vysílání DVB-T na platformu HbbTV...

Články | Pozemní vysílání | Přidáno 31. 3. 2018

Společnost O2 spustila v březnu 2017 na pozemním digitálním vysílání kanál O2 TV Free se sportovním obsahem, který byl dostupný v běžné terestrické síti DVB-T multiplexu 4. S výjimkou přímých přenosů nabízel tento program totožný obsah jako oblíbená stanice O2 TV Sport. Přes běžnou anténu jste tak na svých televizních obrazovkách mohli sledovat fotbalové zápasy Ligy mistrů, tenisové turnaje ATP a WTA, mistrovství světa v Rally a další zajímavé sportovní pořady. Nicméně tento netradiční experiment běžel na pozemním vysílání pouze jeden rok. Kanál O2 TV Free fungoval zejména jako lákadlo pro diváky, kteří se ještě neseznámili s placenou internetovou televizi O2 TV a zejména jejím exkluzivním sportovním obsahem.

Televizní kanál O2 TV Free s exkluzivním sportovním obsahem se definitivně stěhuje z pozemního terestrického vysílání DVB-T multiplexu 4. Nově bude jeho obsah dostupný pouze přes hybridní vysílání HbbTV na TV Prima...

K poslednímu březnu 2018 kanál O2 TV Free v multiplexu 4 končí. Sportovní obsah bude dále k dispozici prostřednictvím HbbTV aplikace na televizi Prima, kde poběží v placeném tarifu 69 Kč na den. V tomto denním tarifu pak získají diváci s HbbTV přijímači zároveň přístup k samostatným kanálům O2 TV Fotbal a O2 TV Tenis. Prostřednictvím hybridního vysílání si mohou diváci vyzkoušet oblíbené funkce digitální televize O2 TV, mezi které patří zastavení obrazu v živém vysílání, zpětné zhlédnutí, a to včetně přístupu do kompletního archivu vybraných pořadů odvysílaných na kanálu O2 TV Sport.

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadbad TV) je druh hybridního vysílání, které kombinuje klasické televizní vysílání a dodatečný interaktivní obsah. Pro příjem HbbTV potřebujete internetové připojení a televizor nebo set-top box s podporou hybridního vysílání. HbbTV najdete aktuálně na kanálech České televize, Nova, Prima, Óčko nebo Seznam TV a dodatečný interaktivní obsah zpravidla spustíte tzv. červeným tlačítkem na vašem dálkovém ovladači.

Všechny kanály z rodiny O2 TV Sport, O2 TV Fotbal, O2 TV Tenis můžete samozřejmě sledovat na digitální televizi O2 TV, která svým divákům přináší bohatou nabídku českých i zahraničních TV stanic a především celou řadu užitečných funkcí.

Jak si jednoduše pořídit internetovou televizi O2 TV?

O2 TV je placená internetová televize, která vyžaduje ke svému provozu dostatečně rychlé internetové připojení. Při sledování kanálů v SD rozlišení si vystačíte s rychlostí 3 Mb/s, v případě atraktivního HD rozlišení je nutné počítat s minimální rychlostí internetu 7 Mb/s. Nedílnou součástí služby je elegantní set-top box, který propojíte se stávajícím televizorem za pomoci HDMI nebo SCART rozhraní. Při objednání si vyberete nabídku podle počtu TV kanálů, a případný tarif rozšíříte doplňkovými balíčky. Následně můžete plně využívat bohaté možností této digitální televize (nahrávání, zpětné zhlédnutí, videotéka, podpora 4 zařízení...). Bližší informace, vlastnosti nebo recenzi na internetovou televizi O2 TV najdete v našem samostatném článku.

články pozemní vysílání tv programy hbbtv o2 tv

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Plány společnosti Banaxi

Společnost Banaxi Limited jako majitel online videotéky Banaxi s působností v řadě zemí Evropy usiluje o vytvoření celosvětově dostupné VOD (Video on Demand) služby. Prvním krokem bude spolupráce s americkým distributorem Echelon Studios, který (...celý článek)

HBO Go výrazně zlevňuje

Relativně potichu a bez výrazné reklamy došlo ke změně měsíčního předplatné u streamovací video služby HBO Go. Za přístup do online videotéky nyní zaplatíte místo 199 Kč pouhých 129 Kč. S ohledem na kvalitní obsah se stoprocentní českou podporou se pak stává (...celý článek)

Streamujte přes Chromecast

Chromecast je miniaturní počítač s bezdrátovou WiFi technologií, který přes HDMI rozhraní zapojíte do TV. Google Chromecast dokáže z mobilních zařízení přes aplikaci Google Home (dostupná pro Google Android i Apple iOS) či počítače s webovým prohlížečem (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru