Seznam nejprodávanějších a nejlepších televizí v rozmezí 2018 / 2019 podle oblíbenosti samotných spotřebitelů...

Články | Digitální technika | Aktualizováno 14. 2. 2019

Stojíte před rozhodnutím, zda konečně vyměnit stávající televizi v obývacím pokoji za novější model? Jestliže váš současný televizor dosluhuje nebo dokonce přesluhuje, tak je právě nejvyšší čas se poohlédnout po značně lepším a výkonnějším typu. Nicméně nabídka nových TV na aktuálním trhu je natolik široká, že se v ní běžný uživatel velmi snadno ztratí. V našem článku se vám tedy pokusíme poradit, která televize bude pro vás ta nejlepší. Zároveň poukážeme na nejprodávanější modely televizí v letech 2018 / 2019, které si ostatní uživatelé pořídili. Můžete si tak usnadnit výběr a jednoduše se inspirovat volbou samotných spotřebitelů, a to včetně nejlepších testů nebo recenzí smart televizorů.

Všechny představené televizory disponují vestavěným tunerem pro sledování pozemního televizního vysílání přes běžnou či společnou anténu, a to včetně nového standardu DVB-T2 / HEVC (H.265). Kromě tuneru pro pozemní vysílání může využít i kabelový tuner (DVB-C) nebo satelitní tuner (DVB-S2), ten ovšem musíte nejdříve rozšířit o dekódovací modul (CAM) včetně karty vhodného satelitního operátora (Skylink, Digi TV, freeSAT...).

Mezi nejprodávanější televize dlouhodobě patří v nižší, střední nebo vyšší třídě oblíbené značky Samsung, LG, Philips, Sony a Panasonic. S nákupem televizoru některé z těchto značek tak zpravidla neuděláte zásadní chybu...

Jste omezeni rozpočtem a hledáte nejlepší cenově dostupnou televizi do 10 000 Kč? V této kategorii zpravidla naleznete základní modely klasických i Smart TV s průměrnou kvalitou obrazu, které obvykle dostačují většině nenáročných uživatelů. Kromě řady běžných funkcí bývá standardem i podpora pro přehrávání multimediálního obsahu z oblíbených USB zařízení:

1. Smart LED TV Samsung UE40NU7192 101 cm (40"), 4K Ultra HD, Tizen
2. Smart LED TV LG 43UK6200PLA 108 cm (43"), 4K Ultra HD, WebOS
3. Smart LED TV Philips 32PFS5803 80 cm (32"), Full HD, Saphi

Patříte mezi pokročilejší uživatele a vybíráte televizor ze zajímavým poměrem cena / výkon do 20 000 Kč? Z nabídky TV střední třídy máte k dispozici celou řadu zajímavých modelů s pokročilou výbavou a dobrou konektivitou. Řada televizí v této kategorii nabízí vedle povedeného a přirozeného obrazu zároveň také elegantní design s kvalitním dílenským zpracováním:

1. Smart LED TV Samsung UE55NU8002 138 cm (55"), 4K Ultra HD, Tizen
2. Smart LED TV LG 55SK8000PLB 139 cm (55"), 4K Ultra HD, WebOS
3. Smart LED TV Sony Bravia KD-49XF7596 123 cm (49"), 4K Ultra HD, Android TV

Jste náročnější divák a požadujete moderní televizor s kvalitním obrazem v cenové relaci kolem 30 000 Kč? V takovém případě můžete vybírat z nabídky chytrých TV, které jsou vybaveny moderními technologiemi pro dokonalý a plynulý obraz. Samozřejmostí je pak velmi slušná výbava s množstvím užitečných a zajímavých funkcí včetně opravdu bohaté konektivity:

1. Smart OLED TV LG OLED55B8PLA 139 cm (55"), 4K Ultra HD, WebOS
2. Smart QLED TV Samsung QE55Q6FN 138 cm (55"), 4K Ultra HD, Tizen
3. Smart OLED TV Panasonic TX-55FZ800E 123 cm (55"), 4K Ultra HD, My Home Screen

Aktuální seznam nejprodávanějších televizorů najdete v cenovém srovnávači českých e-shopů Heureka, kde jsou zároveň k dispozici také jednotlivé recenze vybraných televizorů přímo od samotných spotřebitelů. Mezi nejprodávanější TV dlouhodobě patří v nižší, střední, ale i vyšší třídě oblíbené značky jako Samsung, LG, Philips, Sony či Panasonic. S nákupem televizoru některé z těchto značek tak zpravidla nemůžete udělat žádnou zásadní chybu.

Několik obecných doporučení před nákupem nové TV

Pokud před nákupem nového televizoru již vybíráte z několika modelů, zaměřte svoji pozornost na TV s vyšším kontrastem a jasem, většími pozorovacími úhly, menší dobou odezvy i nižší spotřebou elektrické energie dle energetické třídy. Dále si pak nezapomeňte dopředu ověřit kolik zařízení s TV propojíte a jaké rozhraní k tomu budete potřebovat. Běžným standardem je minimálně přítomnost několika HDMI i USB konektorů, LAN rozhraní, CI+ slot a případně možnost uchycení na zeď typu VESA. Zároveň věnujte dostatečnou pozornost dálkovému ovladači, který vám musí sednout tvarem i velikostí a rozmístěním tlačítek. Podrobnější informace najdete v užitečném průvodci nákupem nové televize na našem webu.

Pro usnadnění pravidelně aktualizujeme samostatnou stránku, kde najdete informace, základní vlastnosti, recenze a srovnání celé řady klasických i chytrých televizí dostupných na českém trhu, kterými se můžete inspirovat před nákupem. Pravidelně vybíráme ze známých značek jako např. Samsung, LG, Sony, Philips, Panasonic...

články digitální technika DVB-T2 televize pozemní vysílání dvb-t2 recenze smart televize

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Operační systémy ve Smart TV

V současnosti už nejsou TV zpravidla jen pouhé přijímače televizního vysílání, ale jde o univerzální a multimediální centra většiny moderních domácností. Chytrý televizor (Smart TV) tak musí nabídnout přehledné, intuitivní uživatelské rozhraní, které umožní používání (...celý článek)

freeSAT karta bez závazku

Satelitní televize freeSAT provozovaná společností UPC DTH (Direct-To-Home) dříve známá jako UPC Direct vám nabízí vedle placených balíčků i samostatnou kartu freeSAT bez závazku, kde neplatíte žádné měsíční poplatky. U této varianty obdržíte smart kartu, kde (...celý článek)

IPTV přijímač Lepší TV Box

Jestliže se chcete na internetovou televizi Lepší TV pravidelně dívat také na běžné televizi, pak si stačí koupit či pronajmout přijímač Lepší TV BOX (set-top box), který propojíte s vašim internetovým routerem. Nabízený přijímač Lepší TV BOX je velmi příjemně kompaktní (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru