Vylepšete zvuk ploché televize připojením kvalitního soundbaru se subwooferem, který poskytuje nejen vyšší výkon, ale také dynamické ozvučení bez zkreslení...

Články | Digitální technika | Přidáno 17. 4. 2017

Téměř u každého plochého televizoru je zpravidla nejslabším článkem kvalitní zvukové podání. Důvodem je tenké provedení samotného televizoru, kde už nezbývá dostatek prostoru pro umístění kvalitních reproduktorů, a to zejména u modelů s menšími úhlopříčkami. V řadě situací můžete mít dokonce i reálný pocit, že původní CRT televizor podával zvuk mnohem lépe. Problém zpravidla nezaznamenáte během běžného TV pořadu, nicméně při sledování kvalitního filmu nebo hudebního klipu si horšího ozvučení může všimnout i běžný uživatel. Vyšší frekvence jsou na tom zpravidla dobře, ale největší problém se týká basové složky, která se může projevovat plochým zvukem a zastřeným řečovým pásmem, kde můžete hůře rozumět některým dialogům. Jestliže je pro vás kvalita zvuku důležitá, můžete tento problém vyřešit připojením chytrého televizoru k domácímu kinu, Hi-Fi systému nebo modernímu a zároveň elegantnímu soundbaru.

S moderním soundbarem dokážete výrazně vylepšit zvuk plochého televizoru, získáte nejen vyšší výkon, ale i výrazně plnější a dynamičtější ozvučení bez výrazného zkreslení. Soundbary vybavené subwooferem umožňují navíc reprodukovat hluboké basy, se kterými si užijete filmové exploze a další zvukové efekty. Klasické soundbary k TV se instalují přímo pod / před samotný televizor, kde vychází zvuk z jejich předních reproduktorů, u kterých lze simulovat virtuální prostorový zvuk. Na trhu naleznete i vícekanálové modely se zadními reproduktory, u těchto soundbarů musíte ovšem počítat s výrazně složitější instalací vzhledem k dodatečné kabeláži.

Připojte k vašemu plochému televizoru aktivní soundbar se subwooferem a užijte si zcela naplno kvalitní zvuk při sledování zajímavého filmu, povedeného seriálu, oblíbeného hudebního klipu nebo očekávaného sportovního utkání...

Soundbar je dlouhá a tenká sada aktivních reprobeden, kterou zpravidla umístíte na stolek před televizor. Jde o elegantní zařízení, které má minimální nároky na prostor. K propojení s plochým televizorem slouží běžně HDMI rozhraní, analogový nebo digitální audiovstup. Ve výbavě soundbaru můžete najít i USB port a Bluetooth rozhraní pro přehrávání hudby z MP3 přehrávačů, mobilních telefonů a dalších zařízení bez nutnosti zapínat televizor. Samotný soundbar pak budete ovládat dálkovým ovladačem.

Nesmíte ovšem zapomenout, že soundbary sice výrazně vylepšují zabudované reproduktory ploché televize, ale rozhodně svojí kvalitou nedosahují v ozvučení na dražší domácí kina či složitější Hi-Fi systémy. Před nákupem se ujistěte jaké máte požadavky a co od soundbaru očekáváte. Aktuálně dostupné soundbary si můžete porovnat v nákupním rádci Heureka.

Jak si jednoduše pořídit nový televizor do domácnosti?

V současné době televize neodmyslitelně patří mezi základní výbavy téměř každé domácnosti. Není nijak neobvyklé, že běžně najdete TV nejen v obýváku, ale zároveň v dětském pokoji, kuchyni či ložnici. Televize navíc primárně neslouží pouze k příjmu televizního signálu, ale jedná se o komplexní multimediální centrum domácí zábavy. Nicméně už samotný výběr nejvhodnější TV není jednoduchou záležitostí, navíc se také jedná o poměrně významnou investici, která může zatížit rodinný rozpočet. Na trhu najdete celou řadu výrobců s obrovskou nabídkou modelů, ze kterých si uživatel musí vybrat vhodnou TV s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Z toho důvodu vám přinášíme důležité informace, které směřují ke zjednodušení nákupního procesu.

Pro usnadnění pravidelně aktualizujeme samostatnou stránku, kde najdete informace, základní vlastnosti, recenze a srovnání celé řady klasických i chytrých televizí dostupných na českém trhu, kterými se můžete inspirovat před nákupem. Pravidelně vybíráme ze známých značek jako např. Samsung, LG, Sony, Philips, Panasonic...

články digitální technika DVB-T2 televize recenze smart televize

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Aplikace pro Lepší TV

Cenově dostupnou internetovou televizi Lepší TV můžete jednoduše sledovat na celé řadě rozmanitých zařízení a to bez nutnosti nákupu či pronájmu nabízeného IPTV set-top boxu. Společnost GoNet nabízí celou řadu dostupných aplikací, díky kterým můžete tuto (...celý článek)

Skylink Live TV

Skylink Live TV denně přináší naprostou svobodu při sledování televize. U vašeho oblíbeného pořadu už nemusíte čekat na přesný začátek vysílání, ale pustíte si jej až v momentě, kdy máte náladu a čas. Pokud náhodou usednete před obrazovku až v polovině pořadu, pak (...celý článek)

Zvýhodněné předplatné Voyo

Předplatné streamovací služby Voyo stojí 189 Kč při platbě na jeden měsíc. Tímto způsobem můžete sledovat nabídku této oblíbené české Video on Demand služby. V rámci tohoto předplatného pak získáte přístup k online archivu a živému vysílání řady TV stanic včetně (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru