Samsung UE55NU8002

Vychutnejte si naplno kvalitní obraz i zvuk u vašich oblíbených pořadů s novou televizí. Užijte si celou řadu zajímavých funkcí včetně podpory digitálního vysílání ve formátu DVB-T2 / HEVC. Připravte se na bohatou digitální zábavu, kterou do obývacího pokoje přináší Smart televize Samsung UE55NU8002...

Zobrazit aktuální cenu

DVB-T2 televize Samsung UE55NU8002

Recenze televize Samsung UE55NU8002

 • moderní televizor se standardem DVB-T2 HEVC / H.265 včetně původního DVB-T
 • plochá obrazovka o úhlopříčce 138 cm (55") s HDR a přirozeným podáním barev
 • pokročilá TV s ověřeným LED podsvícením a vysokým 4K Ultra HD rozlišením 2160p
 • Smart televize s bohatou nabídkou chytrých funkcí a možností připojení k internetu, kde máte k dispozici další online obsah (videoarchiv, streamovací služby, web...)
 • elektronický programový průvodce (EPG) pro přehledné informace o TV pořadech
 • disponuje certifikací ČRa „DVB-T2 ověřeno“ pro zcela nové pozemní digitální vysílání
Hodnocení(76%)
Kvalita obrazu 73%
Ovládání 78%
Funkce a výbava 69%
Konstrukce 83%

Z nabídky známého jihokorejského výrobce Samsung můžete vybrat povedený Premium Ultra HD Smart TV UE55NU8002 Série 8, který do vašich obývacích pokojů přináší rozměrný panel s LED podsvícením typu VA o úhlopříčce 138 cm (55"), kde si užijete vysoký dynamický rozsah (HDR Elite, HDR 10+) i perfektně prokreslené scény s povedeným podáním barev. Počítat můžete s vysokým 4K UHD rozlišením 2160p s minimální dobou odezvy a plynulým pohybem při sledování filmů či hraní oblíbených her. Vzhledem k dané technologii musíte ovšem vedle řady pozitivních vlastností počítat s horšími pozorovacími úhly. Kvalita obrazu (posun barev, změna kontrastu) klesá při sledování TV od úhlu 20 stupňů a více. LED televizor zaujme elegantním designem s tenkým rámečkem i nezvyklým stojanem, který navíc umožňuje skryté protažení kabelů. V základní výbavě najdete duální tuner DVB-T2 pro příjem nového pozemního digitálního vysílání s možností nahrávání dvou programů zcela nezávisle najednou.

S chytrou televizí Samsung UE55NU8002 budete vedle příjmů TV stanic přes pozemní, satelitní či kabelové vysílání v SD nebo atraktivní HD kvalitě snadno využívat i celou řadu dalších užitečných funkcí. Z přenosných USB flash disků či síťového úložiště si snadno přehrajete oblíbené filmy, hudbu nebo prohlédnete sbírku fotografií. Funkce PVR promění televizor v digitální rekordér a pouhým stisknutím tlačítka pauzy na ovladači dočasně pozastavíte živé vysílání pro jeho pozdější sledování bez přerušení.

Televize Samsung UE55NU8002 zajímavé funkce

Zajímavé funkce

Smart TV Samsung UE55NU8002 využívá velmi rozšířený operační systém Tizen ve verzi 3.5 s řadou oblíbených aplikací (Voyo, HBO Go, Netflix, YouTube apod.). Nabídku aplikací lze jednoduše rozšířit o další užitečné programy, které si sami přes internet dodatečně do TV stáhnete. Televizor pak můžete kromě dodávaného dálkového ovladače ovládat i přes mobilní zařízení (Google Android, Apple iPhone), a to včetně možnosti zrcadlení obsahu vašeho chytrého mobilu či tabletu přímo na velkou obrazovku. S podporou Steam Link si na obrazovce televize vychutnáte videohry přímo z vašeho počítače.

Televize Samsung UE55NU8002 základní rozhraní

Základní rozhraní

Moderní televizor Samsung UE55NU8002 disponuje 4x HDMI rozhraním typu 2.0 s podporou Anynet+ (HDMI-CEC) včetně ARC, pozemním i kabelovým RF vstupem a digitálním optickým audio výstupem. Ve výbavě dále najdete 2x USB 2.0 a LAN konektor, který společně s bezdrátovou technologií WiFi využijete pro připojení k internetu. Smart televize si také zároveň poradí s příjmem satelitního vysílání díku vestavěnému CI+ slotu. Pro jeho správnou funkci budete ovšem potřebovat vhodný dekódovací modul (CA) společně s kartou satelitního operátora. Pro další rozšíření TV můžete pak využít Bluetooth.

Televize Samsung UE55NU8002 podpora DVB-T2 / HEVC

DVB-T2 HEVC / H.265

V České republice se aktuálně v oblasti pozemního digitálního vysílání přechází na nový standard DVB-T2 HEVC / H.265, který se týká zcela každého, kdo přijímá televizní vysílání přes společnou (STA), běžnou bytovou nebo venkovní anténu. K příjmu televizního vysílání nové generace DVB-T2 je vyžadován přijímač (televizor, set-top box...) vybavený tunerem DVB-T2 s podporou kódování HEVC / H.265, který vám i nadále umožní bezplatný příjem TV vysílání. Televize Samsung UE55NU8002 splňuje všechny technické parametry nutné pro bezproblémový příjem nového televizního vysílání ve formátu DVB-T2.


Smart TV Samsung UE55NU8002 na dosah
Užijte si konečně sledování oblíbených filmů, seriálů nebo TV pořadů na kvalitní televizi...

Ověřit dostupnost


Smart TV Samsung UE55NU8002 (2018)

Televize Samsung UE55NU8002 stejně jako další podobné modely UE49NU8002, UE65NU8002, UE75NU8002 a UE82NU8002 poskytuje relativně snadné a přehledné ovládání pro každodenní používání. Televizor budete ovládat na povedeném Smart ovladači s podporou hlasového ovládání. Díky funkci HDMI-CEC můžete s tímto inteligentním ovladačem zároveň ovládat i další připojená zařízení k TV. Po zvukové stránce televize zaujme i dostatečně hlasitou reprodukcí s náznakem basové složky, kterou zajišťují vestavěné reproduktory o maximálním výkonu 40 W. Nicméně náročnější posluchači budou pravděpodobně zvuk řešit oblíbeným širokopásmovým soundbarem umístěným před televizor, kde vždy míří reproduktory přímo na posluchače, nikoliv směrem dozadu. Kvalitní zvuk u zajímavých filmů, oblíbených seriálů, dokumentů, sportovních přenosů a dalších TV pořadů si také vychutnáte připojením televizoru k HiFi zařízení.

Obsahem základního balení chytré televize Samsung UE55NU8002 je Smart ovladač (One Remote) dodávaný včetně baterií, napájecí kabel a základní návod k obsluze v českém jazyce. V balení budete ovšem marně hledat koaxiální kabel k anténě či LAN kabel typu RJ-45 pro rychlé připojení televize k internetovému routeru.

 • Tunery DVB-T2, DVB-S2, DVB-C Typy tunerů pro příjem vysílání
 • HbbTV HbbTV (CZ, SK) Podpora hybridního vysílání HbbTV
 • Obrazovka VA, Edge LED, 100 Hz Použitá technologie panelu
 • Nativní rozlišení 4K Ultra HD 2160p Maximálně podporované rozlišení
 • Operační systém OS Tizen Podpora internetu a dalších aplikací
 • Další funkce EPG, Teletext, DLNA, PVR Standardní a doplňkové funkce TV
 • Třída energetické účinnosti A / 99 W Energetický štítek / Běžná spotřeba
 • Montáž na zeď Po dokoupení držáku VESA Možnost montáže ploché TV na zeď
 • Fyzické rozměry 122.7 × 78.7 × 32.2 cm Parametry (šířka, výška, hloubka)

Výhody televize Samsung UE55NU8002

 • špičkový jas, nádherné barvy a plynulý pohyb i během rychlých scén
 • překvapivě kvalitní reproduktory dostatečné pro běžný poslech
 • množství chytrých funkcí včetně podpory červeného tlačítka (HbbTV)
 • dostatečně velká obrazovka s tenkým rámem i povedeným vzhledem

Co vám nemusí vyhovovat

 • u přehrávání z USB chybí podpora kodeku Xvid, DivX a formátu DTS
 • chybějící 3.5 mm audio jack a hlasové ovládání pouze v angličtině
 • posun barev a změna kontrastu během sledování TV z většího úhlu
 • spíše průměrné přepočítaní obrazu (upscaling) z nekvalitního zdroje

Recenze byla aktualizována 22. 3. 2019. Dostupné obrázky mohou mít informativní charakter, případné ceny jsou pouze orientační. Pro zjištění aktuální ceny televizoru Samsung UE55NU8002 navštivte internetové stránky porovnávače cen v ověřených českých e-shopech.


Hledáte kvalitní televizi s chytrými funkcemi? Využijte nákup za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka Smart TV


Srovnání DVB-T2 / HEVC televizí

Porovnejte klíčové parametry u oblíbených televizorů dostupných na českém trhu

DVB-T2 / Smart TV

Samsung
UE55NU8002
Samsung UE55NU8002

Obrazovka
LED, 138 cm, 55"
4K UHD, 3840 × 2160

Technologie
VA, Edge LED, 100 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A, HbbTV, PVR, Tizen

Ověřit cenu

Další informace

DVB-T2 / Smart TV

LG
OLED55B8PLA
LG OLED55B8PLA

Obrazovka
OLED, 139 cm, 55"
4K UHD, 3840 × 2160

Technologie
OLED, HDR, 100 hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A, HbbTV, PVR, webOS

Ověřit cenu

Další informace

DVB-T2 / Smart TV

Philips
55PUS7303
Philips 55PUS7303

Obrazovka
LED, 139 cm, 55"
4K UHD, 3840 × 2160

Technologie
VA, Direct LED, 50 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A+, HbbTV, PVR, Android

Ověřit cenu

Další informace

DVB-T2 / Smart TV

Samsung
UE49NU7172
Samsung UE49NU7172

Obrazovka
LED, 123 cm, 49"
4K UHD, 3840 × 2160

Technologie
VA, Edge LED, 50 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A, HbbTV, OS Tizen

Ověřit cenu

Další informace

Zobrazit recenze Smart televize

Prozkoumejte nejlepší testy a recenze Smart televizí


Jak vybrat televizi?

Pokud se rozhodujete k nákupu nového televizoru, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou volbu. Ze všech stran útočí informace o velikosti úhlopříčky nebo kvalitě obrazu, chytrých funkcích, ale i rozmanité výbavě. Nicméně při volbě TV není samotná úhlopříčka (...celý článek)

4K rozlišení nebo Full HD?

Moderní 4K televizory s ohledem na dostupnost, ale i cenu už dnes nepatří pouze do kategorie exkluzivního zboží pro vybrané fajnšmekry. Nejlevnější televize s vysokým 4K UHD rozlišením 2160p se už pohybují i pod hranicí 10 tisíc korun. Při nákupu nového televizoru (...celý článek)

Co je HbbTV?

Pod zkratkou HbbTV (Hybrid Broadcast Broadbad TV) si můžete např. představit kombinaci klasického televizního vysílání, které je navíc doplněné o další interaktivní obsah, do kterého může patřit možnost zpětného přehrávání pořadů z archivu jednotlivých TV stanic (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru