Samsung UE49NU7172

Vychutnejte si naplno kvalitní obraz i zvuk u vašich oblíbených pořadů s novou televizí. Užijte si celou řadu zajímavých funkcí včetně podpory digitálního vysílání ve formátu DVB-T2 / HEVC. Připravte se na bohatou digitální zábavu, kterou do obývacího pokoje přináší Smart televize Samsung UE49NU7172...

Zobrazit aktuální cenu

DVB-T2 televize Samsung UE49NU7172

Recenze televize Samsung UE49NU7172

 • moderní televizor se standardem DVB-T2 HEVC / H.265 včetně původního DVB-T
 • cenově dostupná TV s ověřeným LED podsvícením a 4K Ultra HD rozlišením 2160p
 • plochá obrazovka o úhlopříčce 123 cm (49") s HDR10+ i přirozeným podáním barev
 • Smart televize s bohatou nabídkou chytrých funkcí a možností připojení k internetu, kde máte k dispozici další online obsah (videoarchiv, streamovací služby, web...)
 • elektronický programový průvodce (EPG) pro přehledné informace o TV pořadech
 • disponuje certifikací ČRa „DVB-T2 ověřeno“ pro zcela nové pozemní digitální vysílání
Hodnocení(73%)
Kvalita obrazu 68%
Ovládání 79%
Funkce a výbava 68%
Konstrukce 78%

Televizory jihokorejského výrobce Samsung s modelovou řadou NU7000 patří do vyšší střední třídy, která nabízí zajímavý poměr ceny a výkonu. Samotný televizor Samsung UE49NU7172 Série 7 (2018) disponuje plochou obrazovkou s LED podsvícením o úhlopříčce 123 cm (49"). Do děje vás vtáhne nejen vysoké 4K Ultra HD rozlišení 2160p, ale zároveň také živé barvy PurColour, dynamický rozsah v HDR nebo technologie UHD Dimming, která vylepšuje zobrazení černé barvy včetně kontrastu. Při použití nižšího rozlišení výsledný obraz televize přepočítá automaticky (upscaling) a pokusí se zdrojová data i vylepšit. Televizor dále zaujme i velmi povedeným designem s tenkou konstrukcí, na kterou navazují dvě masivní nožky, kde se dají skrýt kabely. Smart TV Samsung UE49NU7172 dokáže po připojení k internetu nabídnout celou řadu chytrých funkcí, přístup k online obsahu, podporu HbbTV 1.5 včetně rozšířených multimediálních možností. Marně budete ovšem hledat užitečnou funkci nahrávání (PVR) či TimeShift ve spojení s externím USB zařízením (flash disky, HDD).

Kromě běžného vysílání českých televizních kanálů v SD i HD rozlišení můžete díky internetu sledovat zdarma i online archiv oblíbených TV stanic (HbbTV), kde si zpětně přehrajete většinu pořadů, filmů a seriálů, které jste v nedávné době v televizi zmeškali. Náročnější diváci pak mohou využít širokou škálu online streamovacích služeb (HBO Go, Netflix, Voyo, YouTube...) s přímou podporou aplikací pro Smart TV s operačním systémem Tizen.

Televize Samsung UE49NU7172 zajímavé funkce

Zajímavé funkce

Moderní televize Samsung UE49NU7172 disponuje operačním systémem Tizen, který má ve výbavě řadu známým aplikací jako Amazon, Netflix či YouTube. Zároveň můžete dostupnou programovou nabídku snadno rozšířit o další zajímavé aplikace, které přes internet dodatečně stáhnete. Chytrý televizor můžete kromě běžného dálkového ovladače zároveň ovládat přes mobilní telefon (Google Android, Apple iPhone), a to včetně schopnosti zrcadlení obsahu vašeho smartphonu. S podporou služby Steam Link snadno propojíte svůj počítač s televizí a užijete si hraní ve 4K rozlišení přímo na velké obrazovce, která vás vtáhne do centra dění oblíbených her.

Televize Samsung UE49NU7172 základní rozhraní

Základní rozhraní

Mezi základní rozhraní chytré televize Samsung UE49NU7172 patří 3x HDMI 2.0, anténní RF vstup, komponentní RCA konektor, 2x USB a optický audio výstup. K připojeni internetu slouží LAN rozhraní i oblíbená bezdrátová technologie WiFi. V základní nabídce najdete také CI+ slot pro příjem satelitního vysílání. Nicméně pro jeho správnou funkci dále potřebujete i vhodný dekódovací modul (CA) s kartou satelitního operátora. Díky technologii Anynet+ (HDMI-CEC) můžete s jedním dálkovým ovladačem jednoduše ovládat i další podporovaná zařízení připojená k televizoru za pomoci kabelu HDMI.

Televize Samsung UE49NU7172 podpora DVB-T2 / HEVC

DVB-T2 HEVC / H.265

V České republice se aktuálně v oblasti pozemního digitálního vysílání přechází na nový standard DVB-T2 HEVC / H.265, který se týká zcela každého, kdo přijímá televizní vysílání přes společnou (STA), běžnou bytovou nebo venkovní anténu. K příjmu televizního vysílání nové generace DVB-T2 je vyžadován přijímač (televizor, set-top box...) vybavený tunerem DVB-T2 s podporou kódování HEVC / H.265, který vám i nadále umožní bezplatný příjem TV vysílání. Televize Samsung UE49NU7172 splňuje všechny technické parametry nutné pro bezproblémový příjem nového televizního vysílání ve formátu DVB-T2.


Smart TV Samsung UE49NU7172 na dosah
Užijte si konečně sledování oblíbených filmů, seriálů nebo TV pořadů na kvalitní televizi...

Ověřit dostupnost


Smart TV Samsung UE49NU7172 Série 7 (2018)

Televize Samsung UE49NU7172 stejně jako modely UE55NU7172, UE65NU7172, UE75NU7172 nabízí jednoduché i přehledné ovládací rozhraní a kromě dodávaného dálkového ovladače (klasický ovladač) dokážete ovládat funkce Smart TV také na vašem chytrém mobilu nebo tabletu přes aplikaci SmartThings. Kromě přístupu k vestavěným aplikacím můžete využít i multimediální funkce televizoru, kde z externích USB zařízení nebo přes síť s podporou DLNA jednoduše přehrajete hudbu a video. Zvukovou stránku zajišťuje dvojice reproduktorů s podporou Dolby Digital Plus o maximálním výkonu 20 W. Při běžném poslechu podávají vestavěné reproduktory standardní zvuk, nicméně náročnější posluchači budou nejspíš zvukovou stránku řešit např. oblíbeným širokopásmovým soundbarem umístěným před televizor (pomocí optického kabelu), kde míří reproduktory přímo na posluchače, nikoliv směrem dozadu. Kvalitní zvuk u oblíbených filmů či pořadů si také vychutnáte připojením TV k HiFi zařízení.

V základním balení Smart TV Samsung UE49NU7172 najdete poměrně tradiční dálkový ovladač (TM1240A), 2ks baterií typu AAA pro toto dodávané dálkové ovládání, napájecí kabel a základní návod k obsluze v českém jazyce. V balení ovšem budete marně hledat koaxiální kabel k anténě nebo LAN kabel pro rychlé připojení k internetu.

 • Tunery DVB-T2, DVB-S2, DVB-C Typy tunerů pro příjem vysílání
 • HbbTV HbbTV 1.5 (CZ, SK) Podpora hybridního vysílání HbbTV
 • Obrazovka VA, Edge LED, 50 Hz Použitá technologie panelu
 • Nativní rozlišení 4K Ultra HD 2160p Maximálně podporované rozlišení
 • Operační systém Tizen OS Podpora internetu a dalších aplikací
 • Další funkce EPG, Teletext, DLNA Standardní a doplňkové funkce TV
 • Třída energetické účinnosti A / 90 W Energetický štítek / Běžná spotřeba
 • Montáž na zeď Po dokoupení držáku VESA Možnost montáže ploché TV na zeď
 • Fyzické rozměry 110.2 × 71.6 × 26.1 cm Parametry (šířka, výška, hloubka)

Výhody televize Samsung UE49NU7172

 • v rámci dané třídy poskytuje obrazovka povedený a přirozený obraz
 • relativně jednoduché nastavení i snadné ovládání s rychlou odezvou
 • LED televizor s rozumným kompromisem v poměru ceny a výkonu
 • dostatečně velká obrazovka s tenkým rámem i povedeným vzhledem

Co vám nemusí vyhovovat

 • místo dotykového smart ovladače najdete v balení klasické ovládání
 • nelze připojit sluchátka přes 3.5 mm jack nebo Bluetooth rozhraní
 • náročnější diváky neuspokojí panel s obnovovací frekvencí 50 Hz, který vždy nemusí podávat ideální výkon u rychlých scén a sportu
 • při přehrávání filmů z USB nepodporuje licencovaný kodek DivX
 • v nabídce multimediálních funkcí schází nahrávání na USB zařízení

Recenze byla aktualizována 2. 9. 2018. Dostupné obrázky mohou mít informativní charakter, případné ceny jsou pouze orientační. Pro zjištění aktuální ceny televizoru Samsung UE49NU7172 navštivte internetové stránky porovnávače cen v ověřených českých e-shopech.


Hledáte kvalitní televizi s chytrými funkcemi? Využijte nákup za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka Smart TV


Srovnání DVB-T2 / HEVC televizí

Porovnejte klíčové parametry u oblíbených televizorů dostupných na českém trhu

DVB-T2 / Smart TV

Samsung
UE49NU7172
Samsung UE49NU7172

Obrazovka
LED, 123 cm, 49"
4K UHD, 3840 × 2160

Technologie
VA, Edge LED, 50 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A, HbbTV, OS Tizen

Ověřit cenu

Další informace

DVB-T2 / Smart TV

LG
43UK6200PLA
LG 43UK6200PLA

Obrazovka
LED, 108 cm, 43"
4K UHD, 3840 × 2160

Technologie
IPS, Direct LED, 50 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A, HbbTV, PVR, webOS

Ověřit cenu

Další informace

DVB-T2 / Smart TV

Panasonic
TX-55FX700E
Panasonic TX-55FX700E

Obrazovka
LED, 139 cm, 55"
4K UHD, 3840 × 2160

Technologie
IPS, Edge LED, 50 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A+, HbbTV, vlastní OS

Ověřit cenu

Další informace

DVB-T2 / Smart TV

Samsung
UE55NU8002
Samsung UE55NU8002

Obrazovka
LED, 138 cm, 55"
4K UHD, 3840 × 2160

Technologie
VA, Edge LED, 100 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A, HbbTV, PVR, Tizen

Ověřit cenu

Další informace

Zobrazit recenze Smart televize

Prozkoumejte nejlepší testy a recenze Smart televizí


Vylepšete zvuk ploché TV

Téměř u každého plochého televizoru je zpravidla nejslabším článkem kvalitní zvukové podání. Důvodem je tak tenké provedení samotného televizoru, kde už nezbývá dostatek prostoru pro umístění kvalitních reproduktorů, a to zejména u modelů s výrazně menší (...celý článek)

4K rozlišení nebo Full HD?

Moderní 4K televizory s ohledem na dostupnost, ale i cenu už dnes nepatří pouze do kategorie exkluzivního zboží pro vybrané fajnšmekry. Nejlevnější televize s vysokým 4K UHD rozlišením 2160p se už pohybují i pod hranicí 10 tisíc korun. Při nákupu nového televizoru (...celý článek)

Jak vybrat televizi?

Pokud se rozhodujete k nákupu nového televizoru, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou volbu. Ze všech stran útočí informace o velikosti úhlopříčky nebo kvalitě obrazu, chytrých funkcích, ale i rozmanité výbavě. Nicméně při volbě TV není samotná úhlopříčka (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru