AVerMedia TD310

Sledujte filmové klasiky, oblíbené seriály, zajímavé dokumenty a další TV pořady přes pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC přímo na obrazovce vašeho PC či notebooku. Stačí pouze do počítače jednoduše zapojit moderní USB tuner AVerMedia TD310, který se postará o televizní zábavu...

Zobrazit aktuální cenu

DVB-T2 USB tuner AVerMedia TD310

Recenze USB TV tuneru AVerMedia TD310

 • pozemní přijímač se standardem DVB-T2 HEVC / H.265 včetně původního DVB-T
 • digitální TV tuner s rozhraním USB typu 2.0 pro stolní počítače nebo notebooky
 • možnost nahrávání živého televizního vysílání přímo do vašeho stolního počítače nebo notebooku včetně programového nahrávání, plná podpora českého teletextu
 • elektronický televizní programový průvodce (EPG) pro aktuální i následující události
 • součástí balení je kompaktní dálkové ovládání a přenosná anténa vhodná na cesty
 • USB tuner s přímou podporou pro počítače s OS Windows (Win7, Win8.1, Win10)
Hodnocení(80%)
Kvalita obrazu 85%
Ovládání 75%
Nabídka funkcí 80%
Příslušenství 80%

S externím TV tunerem AVerMedia TD310, který je plně připraven pro příjem digitálního pozemního vysílání DVB-T včetně nově připravovaného DVB-T2 můžete snadno sledovat české TV stanice přímo na obrazovce PC nebo notebooku. Jednoduše zapojte elegantní TV Dongle do volného USB (2.0) portu počítače, zapojte vhodnou anténu, nalaďte aktuálně dostupné televizní kanály a začněte nerušeně sledovat oblíbené pořady doma nebo na cestách v digitální kvalitě. TV tuner je nativně určený pro počítače s operačním systémem Windows (Windows 7, Windows 8.1 nebo Windows 10), vedle dostupných ovladačů je pro vás připravena aplikace AVerTV s českou lokalizací, kterou budete ovládat jako běžnou televizi. Kromě sledování TV pořadů můžete také naladit i klasická rádia v rámci DVB multiplexu.

USB tuner AVerMedia TD310 zajímavé funkce

Zajímavé funkce

Během sledování TV pořadů na oblíbené televizní stanici vám bude běžně dělat společníka velmi přehledný elektronický televizní programový průvodce (EPG), se kterým získáte podrobné informace o všech dostupných pořadech. TV tuner AVerMedia TD310 slouží zároveň jako videorekordér, kde si momentálně nebo plánovaně nahrajete vybrané TV pořady přímo do svého počítače pro pozdější přehrání. Snadno si tak uložíte oblíbené seriály, sportovní utkání a další pořady v SD i HD kvalitě. AVerTV 3D podporuje i všechny hlavní metody pro 3D zobrazení bez potřeby další investice do speciálního hardware s možností převodu 2D na 3D.

USB tuner AVerMedia TD310 základní rozhraní

Základní rozhraní

Televizní tuner AVerMedia TD310 připojíte jednoduše do počítače přes USB rozhraní typu 2.0, který naprosto běžně najdete na většině stolních počítačích a přenosných noteboocích. Samotný USB konektor se vedle přenosu signálu postará o napájení přijímače. Na TV tuneru velikosti většího flash disku naleznete běžný 75 ohmový anténní konektor IEC, do kterého snadno zapojíte běžnou nebo dodávanou televizní anténu. Je vhodné upozornit, že dipólová anténa ze základního balení je zejména určená na použití v místě s dostatečným televizním signálem. Pokud je to možné, připojte tuner k venkovní nebo pokojové anténě s vhodným zesilovačem.

USB tuner AVerMedia TD310 podpora DVB-T2 / HEVC

DVB-T2 HEVC / H.265

V České republice se aktuálně v oblasti pozemního digitálního vysílání přechází na nový standard DVB-T2 HEVC / H.265, který se týká zcela každého, kdo přijímá televizní vysílání přes společnou (STA), běžnou bytovou nebo venkovní anténu. K příjmu televizního vysílání nové generace DVB-T2 je vyžadován přijímač (televizor, set-top box...) vybavený tunerem DVB-T2 s podporou kódování HEVC / H.265, který vám i nadále umožní bezplatný příjem TV vysílání. USB tuner AVerMedia TD310 splňuje všechny technické parametry nutné pro bezproblémový příjem nového televizního vysílání ve formátu DVB-T2.


Přijímač AVerMedia TD310 na dosah
Užijte si na PC nebo notebooku nové digitální vysílání DVB-T2 s dokonale ostrým obrazem...

Ověřit dostupnost


DVB-T2 USB tuner AVerMedia TD310

V minulosti se instalace ovladačů USB tuneru AVerMedia TD310 potýkala s chybějícími filtry a knihovnami pro DVB-T2 / HEVC platformu, které se museli ručně kopírovat do systému. V současné době si naštěstí ze stránek výrobce stáhnete bezproblémový balíček ovladačů / driverů pro počítače s OS Windows (32bit / 64bit) a provedete samotnou instalaci na první pokus. Základním uživatelským prvkem pro ovládaní televize je aplikace AVerTV 3D, která nabízí vše potřebné k běžnému provozu. Nicméně tento přehrávač by si jistě zasloužil výrazně modernější grafické rozhraní. Pokročilejší uživatelé mohou vyzkoušet alternativní SW jako např. DVBViewer, SmartDVB, SichboPVR nebo VLC Media Player, které mohou nabídnout nejen vyšší komfort, ale zároveň i více užitečných funkcí a nižší nároky na HW výkon vašeho počítače. USB TV tuner si zároveň poradí s platformou DVB-C, kde můžete např. sledovat kanály na kabelové televizi UPC. Nicméně je nutné upozornit, že se nejedná o plnohodný DVB-C přijímač, naladíte pouze neplacené stanice na velmi omezených frekvencích.

Obsahem základního balení digitálního TV tuneru AVerMedia TD310 je kromě vlastního USB Donglu v krabičce přibalen zároveň i dálkový ovladač se 2ks AAA baterií, užitečná polohovatelná dipólová anténa vhodná k notebooku na cesty a samozřejmě také základní návod k obsluze. Při aktivním používání televizního tuneru je vhodné dokoupit i krátký (např. 30 cm) prodlužovací USB kabel, aby nedopatřením nedošlo k nechtěnému vylomení samotného portu v počítači.

 • Formát signálu DVB-T, DVB-T2 (SD, HD) Typy tunerů pro příjem vysílání
 • Duální tuner Ne Při nahrávání lze sledovat i jiný kanál
 • Nahrávání / TimeShift Dle kapacity HDD Nahrávání pořadů do počítače
 • Maximální rozlišení Full HD 1080i Maximálně podporované rozlišení
 • Další funkce EPG, PVR, Teletext Standardní a doplňkové funkce
 • Dálkové ovládání Ano Podpora dálkového ovladače
 • Konektory Anténní konektor IEC Dostupné vstupy a výstupy na tuneru
 • Rozhraní k PC USB typu 2.0 Způsob připojení TV tuneru k počítači
 • Fyzické rozměry 65 × 20 × 15 mm Parametry (délka, šířka, výška)

Výhody přijímače AVerMedia TD310

 • v současné době jednoduchá instalace a relativně snadná obsluha
 • cenově dostupný USB TV tuner pro příjem vysílání DVB-T2 / HEVC
 • možnost připojení i vaší stávající antény přes standardní konektor
 • okamžité i plánované nahrávání pořadů do počítače dle EPG včetně funkce timeshift pro zpětné zhlédnutí právě pozastaveného pořadu

Co vám nemusí vyhovovat

 • dálkové ovládání vyžaduje přímou viditelnost na samotný USB tuner
 • dodávaná anténa má zbytečně krátký kabel, který omezuje umístění
 • u HD kanálů musíte počítat s vysokými nároky na výkon CPU v PC
 • SW aplikace AVerTV 3D si zaslouží modernější grafické rozhraní
 • nativní ovladače pouze pro Windows bez podpory MacOS a Linuxu

Recenze byla aktualizována 4. 12. 2018. Dostupné obrázky mohou mít informativní charakter, případné ceny jsou pouze orientační. Pro zjištění aktuální ceny tohoto USB tuneru navštivte internetové stránky porovnávače cen v ověřených českých e-shopech.


Hledáte ke svému notebooku DVB-T2 USB tuner? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka USB tunerů


Srovnání DVB-T2 / HEVC USB tunerů

Porovnejte klíčové parametry u oblíbených USB tunerů dostupných na českém trhu

TV tuner / USB přijímač

AVerMedia
TD310
AVerMedia TD310

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
USB 2.0, anténní vstup

Základní funkce
plánované nahrávání, EPG, teletext, podpora DVB-C, rádio, 3DTV...

Ověřit cenu

Další informace

TV tuner / USB přijímač

Evolveo
Sigma T2
Evolveo Sigma T2

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
USB 2.0, anténní vstup

Základní funkce
plánované nahrávání, EPG, teletext, timeshift, screenshot, rádio...

Ověřit cenu

Další informace

TV tuner / USB přijímač

Tesla
Proxy T2
Tesla Proxy T2

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
USB 2.0, anténní vstup

Základní funkce
plánované nahrávání, EPG, teletext, timeshift, screenshot, rádio...

Ověřit cenu

Další informace


Alternativní SW pro TV tunery

Sledovat pozemní digitální vysílání DVB-T / DVB-T2 přímo v počítači patří dnes mezi relativně běžný standard. Postačí rozšířit PC či notebook o externí USB TV tuner a můžete začít okamžitě sledovat dostupnou nabídku českých komerčních TV stanic, a to včetně všech kanálů ČT (...celý článek)

Jak přijímat televizní vysílání?

Hledáte všechny dostupné alternativy, jak přijímat běžné televizní vysílání? Pokud chcete na obrazovce vašeho televizoru sledovat živé vysílání řady českých TV stanic, pak máte zpravidla k dispozici 4 způsoby, jak televizní signál přijímat. Patří mezi ně pozemní vysílání (...celý článek)

Nemůžete naladit ČT4 Sport?

S připravovaným přechodem na nový standard pozemního digitálního vysílání DVB-T2 souvisí zároveň postupné rušení některých televizních stanic ve stávající síti DVB-T. Tyto stanice se přesunou do nové platformy DVB-T2, patří mezi ně i oblíbený kanál ČT4 Sport (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru