Tesla Proxy T2

Sledujte filmové klasiky, oblíbené seriály, zajímavé dokumenty a další TV pořady přes pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC přímo na obrazovce vašeho PC či notebooku. Stačí pouze do počítače jednoduše zapojit moderní USB tuner Tesla Proxy T2, který se postará o televizní zábavu...

Zobrazit aktuální cenu

DVB-T2 USB tuner Tesla Proxy T2

Recenze USB TV tuneru Tesla Proxy T2

 • pozemní přijímač se standardem DVB-T2 HEVC / H.265 včetně původního DVB-T
 • digitální TV tuner s rozhraním USB typu 2.0 pro stolní počítače nebo notebooky
 • elektronický televizní programový průvodce (EPG) pro aktuální i následující události
 • programové nahrávání televizního vysílání přímo do počítače, pozastavení živého vysílání (funkce timeshift) a jeho pozdější zhlédnutí, podpora českého teletextu
 • přes standardní anténní konektor snadno připojíte dodávanou nebo stávající anténu
 • USB tuner s přímou podporou pro počítače s OS Windows (Win7, Win8.1, Win10)
Hodnocení(76%)
Kvalita obrazu 80%
Ovládání 75%
Nabídka funkcí 85%
Příslušenství 65%

Jednoduše připojte kompaktní TV tuner Tesla Proxy T2 do USB portu stolního počítače nebo přenosného notebooku a sledujte přímo na obrazovce monitoru živé vysílání českých komerčních stanic včetně všech programů České televize v SD i HD kvalitě, které jsou vysílané v rámci pozemního digitálního vysílání DVB-T2. Televizní tuner můžete bezproblémově používat doma nebo na cestách. USB DVB-T2 přijímač je připraven pro provoz na počítačích vybavených s operačním systémem Windows (Windows 7, Windows 8.1 nebo Windows 10). S balíčkem ovladačů získáte i obslužnou aplikaci Total TV Player v české lokalizaci, se kterou budete sledovat samotné televizní vysílání nebo poslouchat české rozhlasové stanice v rámci DVB-T / DVB-T2 platformy. Stolní počítač či notebook tak během okamžiku proměníte v plně funkční televizní přijímač.

USB tuner Tesla Proxy T2 zajímavé funkce

Zajímavé funkce

Televizní tuner Tesla Proxy T2 disponuje přehledným elektronickým programovým průvodcem (EPG), kde najdete aktuální i budoucí přehled o všech TV pořadech. EPG lze zároveň využít i ve spojitosti s plánovaným nahráváním vybraných TV pořadů přímo do počítače. Nahrávání (PVR) můžete také používat s možnosti automatického vypnutí PC či notebooku po skončení záznamu. Během sledování televize lze navíc živé vysílání kdykoliv pozastavit a plynule pokračovat v jeho sledování později bez přerušení. Funkce timeshift zajistí, že se při stisknutí pauzy začne automaticky aktuálně sledovaný pořad dočasně nahrávat do počítače.

USB tuner Tesla Proxy T2 základní rozhraní

Základní rozhraní

Miniaturní televizní tuner Tesla Proxy T2 je vybaven klasickým USB portem typu 2.0, kterým je vybaven téměř každý stolní počítač nebo i přenosný notebook. Přes toto univerzální rozhraní dochází kromě přenosu televizního signálu k napájení samotného TV tuneru. Mezi další důležité konektory, které najdete na USB Donglu je koaxiální anténní konektor typu IEC, do kterého zapojíte běžnou TV anténu. V základním balení nicméně najdete velmi jednoduchou prutovou DVB-T2 anténu, ale ta se hodí především do míst s dostatečně silným signálem. Proti běžné anténě s ní můžete naladit jen zlomek TV stanic.

USB tuner Tesla Proxy T2 podpora DVB-T2 / HEVC

DVB-T2 HEVC / H.265

V České republice se aktuálně v oblasti pozemního digitálního vysílání přechází na nový standard DVB-T2 HEVC / H.265, který se týká zcela každého, kdo přijímá televizní vysílání přes společnou (STA), běžnou bytovou nebo venkovní anténu. K příjmu televizního vysílání nové generace DVB-T2 je vyžadován přijímač (televizor, set-top box...) vybavený tunerem DVB-T2 s podporou kódování HEVC / H.265, který vám i nadále umožní bezplatný příjem TV vysílání. USB TV tuner Tesla Proxy T2 splňuje všechny technické parametry nutné pro bezproblémový příjem nového televizního vysílání ve formátu DVB-T2.


Přijímač Tesla Proxy T2 na dosah
Užijte si na PC nebo notebooku nové digitální vysílání DVB-T2 s dokonale ostrým obrazem...

Ověřit dostupnost


DVB-T2 USB tuner Tesla Proxy T2

Ještě před instalací USB TV tuneru do PC nebo notebooku si z webových stránek výrobce stáhněte nejnovější ovladače / drivery pro počítače s OS Windows (32bit i 64bit). Při instalaci nezapomeňte následně na přiložené LAV filtry HEVC / H.265 a ovládací program Total TV Player určený k nastavení, naladění TV kanálů a sledování televize. S ohledem na uživatelské rozhraní, ale i občasnou nestabilitu lze Total TV Player nahradit alternativní aplikací jako např. DVBViewer, SmartDVB, SichboPVR nebo VLC Media Player, které dokáží nabídnout nejen více možností, ale často vyžadují také nižší nároky na HW výkon procesoru v PC při samotném zpracování DVB-T2 / HEVC signálu. Vysoké nároky na výkon počítače je kladem zejména při dekódování TV kanálů České televize, které jsou na nové platformě vysílané v HD kvalitě.

Obsahem základního balení je kromě samotného USB TV přijímače Tesla Proxy T2 i snadno přenosná pasivní prutová DVB-T2 anténa s magnetickým podstavcem (bohužel jen s cca 50 cm dlouhým kabelem) a jednoduchý uživatelský návod k obsluze. V balení budete marně hledat dálkové ovládání, které by usnadnilo obsluhu TV a při aktivním používání se vyplatí dokoupit krátký prodlužovací USB kabel (např. 30 cm), aby nedopatřením nedošlo k nechtěnému vylomení samotného portu v PC či notebooku.

 • Formát signálu DVB-T, DVB-T2 (SD, HD) Typy tunerů pro příjem vysílání
 • Duální tuner Ne Při nahrávání lze sledovat i jiný kanál
 • Nahrávání / TimeShift Dle kapacity HDD Nahrávání pořadů do počítače
 • Maximální rozlišení Full HD 1080i Maximálně podporované rozlišení
 • Další funkce EPG, PVR, Teletext Standardní a doplňkové funkce
 • Dálkové ovládání Ne Podpora dálkového ovladače
 • Konektory Anténní konektor IEC Dostupné vstupy a výstupy na tuneru
 • Rozhraní k PC USB typu 2.0 Způsob připojení TV tuneru k počítači
 • Fyzické rozměry 71 × 21 × 12 mm Parametry (délka, šířka, výška)

Výhody přijímače Tesla Proxy T2

 • české menu, snadná obsluha a možnost výběru oblíbených kanálů
 • možnost připojení i vaší stávající antény přes standardní konektor
 • okamžité i plánované nahrávání pořadů do počítače dle EPG včetně funkce timeshift pro zpětné zhlédnutí právě pozastaveného pořadu
 • cenově dostupný USB TV tuner pro příjem vysílání DVB-T2 / HEVC

Co vám nemusí vyhovovat

 • dodávaná anténa je použitelná pouze v místě dostatečného signálu
 • anténa má navíc i velmi krátký kabel (odhadem pouhých 50 cm)
 • delší doba ladění a poměrně nestabilní SW aplikace Total TV Player
 • u HD kanálů musíte počítat s vysokými nároky na výkon CPU v PC
 • nativní ovladače pouze pro Windows bez podpory MacOS a Linuxu

Recenze byla aktualizována 21. 2. 2019. Dostupné obrázky mohou mít informativní charakter, případné ceny jsou pouze orientační. Pro zjištění aktuální ceny tohoto USB tuneru navštivte internetové stránky porovnávače cen v ověřených českých e-shopech.


Hledáte ke svému notebooku DVB-T2 USB tuner? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka USB tunerů


Srovnání DVB-T2 / HEVC USB tunerů

Porovnejte klíčové parametry u oblíbených USB tunerů dostupných na českém trhu

TV tuner / USB přijímač

Tesla
Proxy T2
Tesla Proxy T2

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
USB 2.0, anténní vstup

Základní funkce
plánované nahrávání, EPG, teletext, timeshift, screenshot, rádio...

Ověřit cenu

Další informace

TV tuner / USB přijímač

AVerMedia
TD310
AVerMedia TD310

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
USB 2.0, anténní vstup

Základní funkce
plánované nahrávání, EPG, teletext, podpora DVB-C, rádio, 3DTV...

Ověřit cenu

Další informace

TV tuner / USB přijímač

Evolveo
Sigma T2
Evolveo Sigma T2

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
USB 2.0, anténní vstup

Základní funkce
plánované nahrávání, EPG, teletext, timeshift, screenshot, rádio...

Ověřit cenu

Další informace


Přechod na DVB-T2 / HEVC?

V České republice dochází ke druhé vlně digitalizace, kde v průběhu několika let dojde k vypnutí původního DVB-T vysílání a postupnému přechodu na vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC. Harmonogram přechodu bude postupně probíhat mezi roky 2017 až 2020, po (...celý článek)

ČT na DVB-T ukončí HD kanály

Česká televize vypne terestrické vysílání HD kanálů ve veřejnoprávním multiplexu 1a vysílané v již dosluhujícím standardu DVB-T, kde tyto kanály ve vysokém HD rozlišení mohli diváci doposud sledovat. Programy v HD kvalitě budou dostupné na nové platformě DVB-T2 (...celý článek)

Alternativní SW pro TV tunery

Sledovat pozemní digitální vysílání DVB-T / DVB-T2 přímo v počítači patří dnes mezi relativně běžný standard. Postačí rozšířit PC či notebook o externí USB TV tuner a můžete začít okamžitě sledovat dostupnou nabídku českých komerčních TV stanic, a to včetně všech kanálů ČT (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru