Evolveo Sigma T2

Sledujte filmové klasiky, oblíbené seriály, zajímavé dokumenty a další TV pořady přes pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC přímo na obrazovce vašeho PC či notebooku. Stačí pouze do počítače jednoduše zapojit moderní USB tuner Evolveo Sigma T2, který se postará o televizní zábavu...

Zobrazit aktuální cenu

DVB-T2 USB tuner Evolveo Sigma T2

Recenze USB TV tuneru Evolveo Sigma T2

 • pozemní přijímač se standardem DVB-T2 HEVC / H.265 včetně původního DVB-T
 • digitální TV tuner s rozhraním USB typu 2.0 pro stolní počítače nebo notebooky
 • programové nahrávání televizního vysílání přímo do počítače, podpora českého teletextu, pozastavení živého vysílání (funkce timeshift) a jeho pozdější zhlédnutí
 • elektronický televizní programový průvodce (EPG) pro aktuální i následující události
 • přes standardní anténní konektor snadno připojíte dodávanou nebo stávající anténu
 • USB tuner s přímou podporou pro počítače s OS Windows (Win7, Win8.1, Win10)
Hodnocení(78%)
Kvalita obrazu 80%
Ovládání 75%
Nabídka funkcí 85%
Příslušenství 70%

Vychutnejte si oblíbené pořady českých TV stanic s novou generací pozemního digitálního vysílání ve formátu DVB-T2 / HEVC přímo na obrazovce stolního počítače nebo přenosného notebooku díky USB tuneru Evolveo Sigma T2. V pohodlí domova nebo na cestách tak můžete sledovat živé vysílání českých komerčních stanic včetně TV kanálů České televize v oblíbené HD kvalitě. USB tuner Evolveo Sigma T2 je primárně určený pro počítače s operačním systémem Windows (Windows 7, Windows 8.1 nebo Windows 10), pro které jsou k dispozici ovladače a ovládací software. S dodávanou aplikací Total TV Player v české lokalizaci snadno automaticky nebo manuálně naladíte aktuálně dostupné digitálně vysílané TV stanice na stávající DVB-T i nové DVB-T2 platformě. Kromě digitální televize si zároveň užijete i příjem rádia z multiplexů DVB-T / DVB-T2.

USB tuner Evolveo Sigma T2 zajímavé funkce

Zajímavé funkce

Kromě samotného sledování TV pořadů, využívání elektronického programového průvodce (EPG) si jednoduše jakýkoliv právě vysílaný TV program nahrajete do počítače pro jeho pozdější přehrání. K dispozici máte i plánované nahrávání s možností pozdějšího vypnutí počítače. Mimo funkce videorekordéru patří mezi zajímavé schopnosti USB tuneru Evolveo Sigma T2 i možnost pozastavení živého vysílání, kde později od místa přerušení můžete plynule pokračovat ve sledování pořadu. K dispozici máte teletext s plnou podporou českých znaků. V případě TV kanálů na stejném multiplexu lze využít obraz v obraze v malém okně (PIP).

USB tuner Evolveo Sigma T2 základní rozhraní

Základní rozhraní

Externí televizní tuner Evolveo Sigma T2 využívá klasické USB rozhraní ve verzi 2.0, které je naprostým standardem všech stolních počítačů i přenosných notebooků. Kromě přenosu dat dochází přes USB konektor zároveň k napájení TV tuneru. Mezi základní rozhraní DVB-T2 přijímače patří klasický anténní konektor IEC, do kterého můžete jednoduše připojit domácí či venkovní anténu pro zlepšení příjmu oproti dodávané prutové anténě, která je vhodná pouze do míst s opravdu silným signálem. S dodávanou anténou se vám může stát, že naladíte pouze zlomek TV stanic oproti běžné televizní anténě.

USB tuner Evolveo Sigma T2 podpora DVB-T2 / HEVC

DVB-T2 HEVC / H.265

V České republice se aktuálně v oblasti pozemního digitálního vysílání přechází na nový standard DVB-T2 HEVC / H.265, který se týká zcela každého, kdo přijímá televizní vysílání přes společnou (STA), běžnou bytovou nebo venkovní anténu. K příjmu televizního vysílání nové generace DVB-T2 je vyžadován přijímač (televizor, set-top box...) vybavený tunerem DVB-T2 s podporou kódování HEVC / H.265, který vám i nadále umožní bezplatný příjem TV vysílání. USB tuner Evolveo Sigma T2 splňuje všechny technické parametry nutné pro bezproblémový příjem nového televizního vysílání ve formátu DVB-T2.


Přijímač Evolveo Sigma T2 na dosah
Užijte si na PC nebo notebooku nové digitální vysílání DVB-T2 s dokonale ostrým obrazem...

Ověřit dostupnost


DVB-T2 USB tuner Evolveo Sigma T2

Před samotnou instalací USB tuneru Evolveo Sigma T2 si na webu výrobce Evolveo stáhněte nejnovější ovladače / drivery pro počítače s OS Windows (32bit i 64bit). V případě problému mohou být na vině chybějící či neaktuální .NET frameworky nebo MS Visual C++ knihovny, které je vhodné přeinstalovat. S televizním USB tunerem obdržíte zároveň aplikaci Total TV Player, kde provedete prvotní nastavení a ladění DVB-T / DVB-T2 kanálů. I přes upozornění výrobce neměnit nastavení obrazu a zvuku dosáhnete lepších výsledků s LAV video a audio dekodéry (zde se vyplatí chvíli experimentovat). Dodávaný software vám poskytne všechny důležité možnosti k běžnému provozování TV na počítači, nicméně jeho chování patří mezi nestabilní a velmi často dokáže potrápit. Jako alternativní aplikaci můžete vyzkoušet NextPVR, DVB Viewer nebo VLC přehrávač a tím dodávaný SW Total TV Player případně zcela nahradit. Aplikace třetích stran mají zpravidla i menší nároky na HW výkon počítače.

V základním balení digitálního TV tuneru Evolveo Sigma T2 najdete kromě samotného USB přijímače s ochranou krytkou i malý prodlužovací USB kabel cca 30 cm (s jeho použitím nebudete např. při zapojení kabelu od běžné antény namáhat samotný USB port v počítači), externí prutovou DVB-T2 anténu s velmi užitečným magnetickým uchycením (bohužel jen s cca 50 cm dlouhým kabelem) a základní uživatelský návod pro zapojení, instalaci a obsluhu. V balení budete ovšem marně hledat dálkové ovládání, které by usnadnilo obsluhu TV při pohodlném sledování z křesla či pohovky.

 • Formát signálu DVB-T, DVB-T2 (SD, HD) Typy tunerů pro příjem vysílání
 • Duální tuner Ne Při nahrávání lze sledovat i jiný kanál
 • Nahrávání / TimeShift Dle kapacity HDD Nahrávání pořadů do počítače
 • Maximální rozlišení Full HD 1080i Maximálně podporované rozlišení
 • Další funkce EPG, PVR, Teletext Standardní a doplňkové funkce
 • Dálkové ovládání Ne Podpora dálkového ovladače
 • Konektory Anténní konektor IEC Dostupné vstupy a výstupy na tuneru
 • Rozhraní k PC USB typu 2.0 Způsob připojení TV tuneru k počítači
 • Fyzické rozměry 68 × 20 × 14 mm Parametry (délka, šířka, výška)

Výhody přijímače Evolveo Sigma T2

 • cenově dostupný USB TV tuner pro příjem vysílání DVB-T2 / HEVC
 • české menu, snadná obsluha a možnost výběru oblíbených kanálů
 • možnost připojení i vaší stávající antény přes standardní konektor
 • okamžité i plánované nahrávání pořadů do počítače dle EPG včetně funkce timeshift pro zpětné zhlédnutí právě pozastaveného pořadu

Co vám nemusí vyhovovat

 • u HD kanálů musíte počítat s vysokými nároky na výkon CPU v PC
 • dodávaná anténa je použitelná pouze v místě dostatečného signálu
 • anténa má navíc i velmi krátký kabel (odhadem pouhých 50 cm)
 • delší doba ladění a poměrně nestabilní SW aplikace Total TV Player
 • nativní ovladače pouze pro Windows bez podpory MacOS a Linuxu

Recenze byla aktualizována 25. 11. 2018. Dostupné obrázky mohou mít informativní charakter, případné ceny jsou pouze orientační. Pro zjištění aktuální ceny tohoto USB tuneru navštivte internetové stránky porovnávače cen v ověřených českých e-shopech.


Hledáte ke svému notebooku DVB-T2 USB tuner? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka USB tunerů


Srovnání DVB-T2 / HEVC USB tunerů

Porovnejte klíčové parametry u oblíbených USB tunerů dostupných na českém trhu

TV tuner / USB přijímač

Evolveo
Sigma T2
Evolveo Sigma T2

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
USB 2.0, anténní vstup

Základní funkce
plánované nahrávání, EPG, teletext, timeshift, screenshot, rádio...

Ověřit cenu

Další informace

TV tuner / USB přijímač

Tesla
Proxy T2
Tesla Proxy T2

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
USB 2.0, anténní vstup

Základní funkce
plánované nahrávání, EPG, teletext, timeshift, screenshot, rádio...

Ověřit cenu

Další informace

TV tuner / USB přijímač

AVerMedia
TD310
AVerMedia TD310

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
USB 2.0, anténní vstup

Základní funkce
plánované nahrávání, EPG, teletext, podpora DVB-C, rádio, 3DTV...

Ověřit cenu

Další informace


Termíny spouštění DVB-T2

Jistě víte, že nyní nadchází doba, kdy se přechází ze zemského digitálního vysílání ve standardu DVB-T na novou generaci pozemního digitálního vysílání ve standardu DVB-T2 / HEVC. Tato změna nebude probíhat najednou, ale postupně, zavádění DVB-T2 se řídí (...celý článek)

Alternativní SW pro TV tunery

Sledovat pozemní digitální vysílání DVB-T / DVB-T2 přímo v počítači patří dnes mezi relativně běžný standard. Postačí rozšířit PC či notebook o externí USB TV tuner a můžete začít okamžitě sledovat dostupnou nabídku českých komerčních TV stanic, a to včetně všech kanálů ČT (...celý článek)

Problémy s laděním DVB-T2

Zkoušeli jste na televizoru či set-top boxu naladit kanály z nové platformy digitálního pozemního vysílání DVB-T2 / HEVC, ale místo obrazu přijímáte pouze samotný zvuk? Potom bude pravděpodobně na vině nevhodná specifikace vámi použitého přijímače, který disponuje (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru