Sony Bravia KDL-40WE665

Vychutnejte si naplno kvalitní obraz i zvuk u vašich oblíbených pořadů s novou televizí. Užijte si celou řadu zajímavých funkcí včetně podpory digitálního vysílání ve formátu DVB-T2 / HEVC. Připravte se na bohatou digitální zábavu, kterou do obývacího pokoje přináší Smart televize Sony Bravia KDL-40WE665...

Zobrazit aktuální cenu

DVB-T2 televize Sony Bravia KDL-40WE665

Recenze televize Sony Bravia KDL-40WE665

 • moderní televizor se standardem DVB-T2 HEVC / H.265 včetně původního DVB-T
 • cenově dostupná TV s ověřeným LED podsvícením a Full HD rozlišením 1080p
 • plochá obrazovka o úhlopříčce 101 cm (40") s HDR a přirozeným podáním barev
 • Smart televize s bohatou nabídkou chytrých funkcí a možností připojení k internetu, kde máte k dispozici další online obsah (videoarchiv, streamovací služby, web...)
 • elektronický programový průvodce (EPG) pro přehledné informace o TV pořadech
 • disponuje certifikací ČRa „DVB-T2 ověřeno“ pro zcela nové pozemní digitální vysílání
Hodnocení(71%)
Kvalita obrazu 65%
Ovládání 76%
Funkce a výbava 69%
Konstrukce 75%

Moderní televizor Sony Bravia KDL-40WE665 z dílny oblíbeného japonského výrobce spotřební elektroniky Sony se řadí mezi cenově dostupné modely se zajímavým poměrem ceny a výkonu. Televize je vybavena plochým panelem s LED podsvícením o úhlopříčce 101 cm (40"), který nabízí vysoký dynamický rozsah (HDR) včetně technologie X-Reality PRO zajišťující kontrast a přirozené podání barev. Nicméně při prvním spuštění je vhodné upravit možná až příliš vysoké nastavení kontrastu a saturace. Po vzhledové stránce TV zaujme tenkým rámem s hliníkovým vzhledem, na který navazuje elegantní stojánek s prostorem pro kabely. Po připojení k internetu lze aktivovat stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači oblíbenou funkci HbbTV s nabídkou online interaktivních služeb dle nabídky aktuálně vybrané TV stanice. Využít můžete i předinstalované aplikace pro oblíbené online streamovací služby (Netflix, Amazon Prime, YouTube a několik dalších).

Chytrá televize Sony Bravia KDL-40WE665 nabízí vedle přijmu TV stanic v SD nebo HD kvalitě i řadu multimediálních funkcí. Z přenosných USB flash disků či HDD si snadno přehrajete oblíbené filmy, hudbu nebo prohlédnete sbírky fotografií. S funkcí PVR snadno proměníte televizor v digitální rekordér, se kterým si kdykoliv nahrajete vybrané pořady na USB zařízení (maximálně 2 TB) pouhým stisknutím tlačítka nahrávání na dálkovém ovladači nebo na základě nastaveného časovače.

Televize Sony Bravia KDL-40WE665 zajímavé funkce

Zajímavé funkce

Smart TV Sony Bravia KDL-40WE665 má ve výbavě operační systém založený na Linuxu. Kromě celé řady chytrých funkcí najdete v intuitivním OS i předinstalované aplikace pro vybrané online služby. Tyto programy ovšem není možné uživatelsky dále rozšířit. Využít můžete internetový prohlížeč Opera k prohlížení webových stránek. Mezi zajímavé služby dále patří zrcadlení obrazovky typu Miracast, kde bezdrátovým způsobem můžete na velké obrazovce sledovat multimediální obsah mobilního telefonu. Po dokoupení VESA držáku (10 × 20 cm) jednoduše televizi zavěsíte na stěnu v obývacím pokoji.

Televize Sony Bravia KDL-40WE665 základní rozhraní

Základní rozhraní

Mezi základní rozhraní chytré televize Sony Bravia KDL-40WE665 patří 2x konektor HDMI 1.4 s podporou zpětného audiokanálu typu ARC, anténní RF vstup, klasický konektor SCART, 2x USB 2.0 a optický audio výstup. K připojeni internetu slouží LAN rozhraní i oblíbená bezdrátová technologie WiFi. V základní nabídce dále najdete také CI+ slot pro příjem satelitního vysílání. Pro jeho správnou funkci budete pak potřebovat vhodný dekódovací modul (CA) včetně karty satelitního operátora. S podporou technologie HDMI-CEC můžete s jedním dálkovým ovladačem jednoduše ovládat také další podporovaná zařízení připojená k TV za pomoci HDMI rozhraní.

Televize Sony Bravia KDL-40WE665 podpora DVB-T2 / HEVC

DVB-T2 HEVC / H.265

V České republice se aktuálně v oblasti pozemního digitálního vysílání přechází na nový standard DVB-T2 HEVC / H.265, který se týká zcela každého, kdo přijímá televizní vysílání přes společnou (STA), běžnou bytovou nebo venkovní anténu. K příjmu televizního vysílání nové generace DVB-T2 je vyžadován přijímač (televizor, set-top box...) vybavený tunerem DVB-T2 s podporou kódování HEVC / H.265, který vám i nadále umožní bezplatný příjem TV vysílání. TV Sony Bravia KDL-40WE665 splňuje všechny technické parametry nutné pro bezproblémový příjem nového televizního vysílání ve formátu DVB-T2.


Smart TV Sony Bravia KDL-40WE665 na dosah
Užijte si konečně sledování oblíbených filmů, seriálů nebo TV pořadů na kvalitní televizi...

Ověřit dostupnost


Smart TV Sony Bravia KDL-40WE665 (2017)

Televize Sony Bravia KDL-40WE665 podobně jako model KDL-49WE665 dokáže nabídnout jednoduchou obsluhu a přehledné ovládací rozhraní. Při prvotním nastavení můžete zároveň počítat s relativně snadným nastavením. Televizor se ovládá na klasickém a robustním ovladači, nicméně v části tlačítek spojených do kruhu, kde se nachází funkční i směrové prvky se velmi snadno přehmátnete. Zvukovou část má na starost dvojice reproduktorů s režimem ClearAudio+ o výkonu 10 W, které postačí pro běžný poslech. Nicméně náročnější posluchači budou pravděpodobně zvukovou stránku řešit oblíbeným širokopásmovým soundbarem umístěným před televizor (pomocí optického kabelu), kde míří reproduktory přímo na posluchače, nikoliv směrem dozadu. Kvalitní zvuk u oblíbených filmů či pořadů si také vychutnáte připojením televizoru k HiFi zařízení.

V základním balení Smart TV Sony Bravia KDL-40WE665 najdete běžný dálkový ovladač, 2ks baterií typu AAA pro dodávané dálkové ovládání, napájecí AC adaptér, napájecí kabel a základní návod k obsluze (průvodce rychlým nastavením) v českém jazyce. V balení ovšem budete marně hledat koaxiální kabel k anténě nebo LAN kabel pro rychlé připojení k internetu.

 • Tunery DVB-T2, DVB-S2, DVB-C Typy tunerů pro příjem vysílání
 • HbbTV HbbTV (CZ, SK) Podpora hybridního vysílání HbbTV
 • Obrazovka VA, Edge LED, 50 Hz Použitá technologie panelu
 • Nativní rozlišení Full HD 1080p Maximálně podporované rozlišení
 • Operační systém OS Linux Podpora internetu a dalších aplikací
 • Další funkce EPG, Teletext, DLNA, PVR Standardní a doplňkové funkce TV
 • Třída energetické účinnosti A+ / 48 W Energetický štítek / Běžná spotřeba
 • Montáž na zeď Po dokoupení držáku VESA Možnost montáže ploché TV na zeď
 • Fyzické rozměry 91.0 × 59.1 × 20.8 cm Parametry (šířka, výška, hloubka)

Výhody televize Sony Bravia KDL-40WE665

 • v rámci dané třídy poskytuje obrazovka povedený a přirozený obraz
 • možnost nezávislé regulace hlasitosti TV a připojených sluchátek
 • LED televizor s rozumným kompromisem v poměru ceny a výkonu
 • dostatečně velká obrazovka s tenkým rámem i povedeným vzhledem
 • v zapnutém stavu má TV příjemně nízkou spotřebu elektrické energie

Co vám nemusí vyhovovat

 • na dálkovém ovladači jsou některá tlačítka nevhodně blízko u sebe
 • při večerním sledování můžete zaznamenat slabší podání černé barvy
 • náročnější diváky neuspokojí panel s obnovovací frekvencí 50 Hz, který vždy nemusí podávat ideální výkon u rychlých scén a sportu
 • uzavřený OS nenabízí dostatek aplikací jako konkurenční platformy

Recenze byla aktualizována 18. 3. 2018. Dostupné obrázky mohou mít informativní charakter, případné ceny jsou pouze orientační. Pro zjištění aktuální ceny televizoru Sony KDL-40WE665 navštivte internetové stránky porovnávače cen v ověřených českých e-shopech.


Hledáte kvalitní televizi s chytrými funkcemi? Využijte nákup za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka Smart TV


Srovnání DVB-T2 / HEVC televizí

Porovnejte klíčové parametry u oblíbených televizorů dostupných na českém trhu

DVB-T2 / Smart TV

Sony Bravia
KDL-40WE665
Sony Bravia KDL-40WE665

Obrazovka
LED, 101 cm, 40"
Full HD, 1920 × 1080

Technologie
VA, Edge LED, 50 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A+, HbbTV, PVR, Linux

Ověřit cenu

Další informace

DVB-T2 / Smart TV

Philips
32PFS5803
Philips 32PFS5803

Obrazovka
LED, 80 cm, 32"
Full HD, 1920 × 1080

Technologie
IPS, Direct LED, 50 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A+, HbbTV, PVR, SAPHI

Ověřit cenu

Další informace

DVB-T2 / Smart TV

LG
43UK6200PLA
LG 43UK6200PLA

Obrazovka
LED, 108 cm, 43"
4K UHD, 3840 × 2160

Technologie
IPS, Direct LED, 50 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A, HbbTV, PVR, webOS

Ověřit cenu

Další informace

DVB-T2 / Smart TV

Samsung
UE49NU7172
Samsung UE49NU7172

Obrazovka
LED, 123 cm, 49"
4K UHD, 3840 × 2160

Technologie
VA, Edge LED, 50 Hz

Hlavní rozhraní
HDMI, USB, LAN, WiFi

Základní funkce
české menu, EPG, energetická třída A, HbbTV, OS Tizen

Ověřit cenu

Další informace

Zobrazit recenze Smart televize

Prozkoumejte nejlepší testy a recenze Smart televizí


Jak vybrat televizi?

Pokud se rozhodujete k nákupu nového televizoru, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou volbu. Ze všech stran útočí informace o velikosti úhlopříčky nebo kvalitě obrazu, chytrých funkcích, ale i rozmanité výbavě. Nicméně při volbě TV není samotná úhlopříčka (...celý článek)

Operační systémy ve Smart TV

V současnosti už nejsou TV zpravidla jen pouhé přijímače televizního vysílání, ale jde o univerzální a multimediální centra většiny moderních domácností. Chytrý televizor (Smart TV) tak musí nabídnout přehledné, intuitivní uživatelské rozhraní, které umožní používání (...celý článek)

Nejlepší televize 2018 / 2019

Stojíte před rozhodnutím, zda vyměnit stávající televizi v obývacím pokoji za novější model? Jestliže vaše současná TV dosluhuje nebo dokonce přesluhuje, tak je právě nejvyšší čas se poohlédnout po značně lepším, ale i výkonnějším typu. Nicméně nabídka nových (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru