Internetovou televizi O2 TV budete nově sledovat na výrazně vylepšeném set-top boxu třetí generace...

Články | Internetové vysílání | Přidáno 31. 7. 2018

V O2 si pro vás opět připravili zcela novou generaci set-top boxu, se kterým budete pohodlně sledovat internetové vysílání O2 TV na obrazovce vašeho televizoru. Celkově se jedná o třetí generaci set-top boxu, který se k této digitální IPTV / OTT televizi od jejího spuštění v roce 2006 nabízí. V té době se televizní služba spouštěla s IPTV STB iCan-3800TW ve známém stříbrném provedení. První výraznou změnu ovšem přinesla až druhá generace set-top boxu iP4.tv EVO4-T vydaná v roce 2013, která zaujala elegantním černým designem a výrazně kompaktními rozměry. Kromě vzhledu nabídl tento set-top box především řadu nových funkcí, vyšší výkon s rychlejší odezvou na dálkový ovladač, podporu pro Full HD rozlišení, a to včetně výrazně nižší energetické náročnosti. Tento set-top box byl po zhruba 2 letech nahrazen mírně vylepšeným modelem EKT DID7006, který spolu s vyšším výkonem zároveň přinesl integrované WiFi připojení.

Bohatě vybavený set-top box s podporou vysílání až do 4K rozlišení při 60 FPS s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). S funkcí HDMI-CEC budete ovládat dodávaným Bluetooth ovladačem nejen STB, ale také stávající TV. Zajímavostí je podpora pro příjem terestrického vysílání DVB-T2 / HEVC...

V současnosti je pro digitální televizi O2 TV k dispozici 3. generace set-top boxu, která vylepšuje vlastnosti předchozích modelů a nově přináší další atraktivní funkce. Nový O2 TV STB s typovým označením NG SML-5442TW vás už na první pohled zaujme svým tvarem, který navrhl český designér Martin Tvarůžek. Elegantní a kompaktní tělo nového set-top boxu ukrývá výkonný hardware, podpora pro 4K rozlišení 2160p a bezdrátové připojení WiFi 2,4 / 5 GHz. Ze stávajících funkcí máte opět k dispozici pauzu v živém vysílání, nahrávání vybraných pořadů, zpětné přehrávání i jejich přetáčení včetně možnosti přeskakovat reklamy. Samozřejmostí je přístup do online videotéky, kde najdete zajímavé i nové filmy k vypůjčení.

Nový set-top box NG SML-5442TW připojíte k televizoru za pomoci moderního HDMI rozhraní typu 2.0b, nebo v případě starších televizorů využijete A/V mini-jack s klasickým kompozitním videem (RCA). Mezi hlavní vstupy a výstupy STB dále patří Ethernet 10/100 Mb/s, dvojice USB portů 2.0 a digitální zvukový port S/PDIF. Set-top box budete pohodlně ovládat Bluetooth dálkovým ovladačem, se kterým díky dané technologii nemusíte přesně mířit na STB. Do budoucna se navíc počítá s dalším rozšířením, v některé z dalších SW aktualizací získáte i přístup k aplikacím třetích stran, podporu tuneru pro příjem digitálního pozemního vysílání v novém standardu DVB-T2 nebo možnost přehrávat multimediální soubory přímo z vestavěné čtečky pro microSD karty. Cena set-top boxu je 1 999 Kč, kde tuto částku můžete bezúročně rozložit do 24 měsíčních splátek.

Součástí základního balení je kromě nového set-top boxu i dálkový ovladač se 2 ks AAA baterií, kompaktní napájecí zdroj, držák na zadní stranu TV, LAN kabel (3 m), HDMI kabel (2 m), A/V RCA kabel (cinch) určený pro starší typy televizorů, který lze navíc jednoduše propojit se SCART redukcí (tato redukce není v balení).

Jak si jednoduše pořídit internetovou televizi O2 TV?

O2 TV je placená internetová televize, která vyžaduje ke svému provozu dostatečně rychlé internetové připojení. Při sledování kanálů v SD rozlišení si vystačíte s rychlostí 3 Mb/s, v případě atraktivního HD rozlišení je nutné počítat s minimální rychlostí internetu 7 Mb/s. Nedílnou součástí služby je elegantní set-top box, který propojíte se stávajícím televizorem za pomoci HDMI nebo SCART rozhraní. Při objednání si vyberete nabídku podle počtu TV kanálů, a případný tarif rozšíříte doplňkovými balíčky. Následně můžete plně využívat bohaté možností této digitální televize (nahrávání, zpětné zhlédnutí, videotéka, podpora 4 zařízení...). Bližší informace, vlastnosti nebo recenzi na internetovou televizi O2 TV najdete v našem samostatném článku.

články internetové vysílání iptv televize o2 tv

Nabídka DigiVysilani.cz

Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Funkce zpětného zhlédnutí

Funkce zpětného zhlédnutí TV archivu u odvysílaných pořadů patří mezi oblíbené služby satelitní televize T-Mobile SAT TV. Z původních 48 hodin mohou nově všichni zákazníci T-Mobile TV zpětně sledovat odvysílané pořady již za posledních 72 hodin. Nyní vám ani přes (...celý článek)

Nabídka tarifů Netflix

Všechny dostupné tarify (Basic, Standard a Premium) u online videopůjčovny Netflix běžně umožňují přístup ke zcela stejnému obsahu filmových titulů z vlastní nebo cizí produkce. Jednotlivé balíčky se pak mezi sebou vzájemně odlišují především v možnostech streamovací (...celý článek)

Jak sledovat video bez FUP?

Všichni víme, že streamování videa přes mobilní data spolehlivě požírá FUP (limit přenesených dat) obrovskou rychlostí. Proto se vyplatí na mobilu nebo tabletu sledovat internetové televize, pořady z TV archivu, online videotéky jen v momentě, kdy jste připojeni k WiFi (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru