Alma iHD

Užívejte si naplno zcela nové digitální vysílání DVB-T2 / HEVC i na vašem stávajícím televizoru, kde budete sledovat všechny oblíbené televizní stanice přes společnou, nebo vlastní anténu za pomoci moderního set-top boxu Alma iHD, který vám přináší televizní zábavu přímo do vašich obývacích pokojů...

Zobrazit aktuální cenu

DVB-T2 set-top box Alma iHD

Recenze set-top boxu Alma iHD

 • pozemní přijímač se standardem DVB-T2 HEVC / H.265 včetně původního DVB-T
 • set-top box s vlastním LCD displejem zobrazujícím číslo kanálu nebo aktuální čas
 • DVB-T2 set-top box s možností příjmu HbbTV vysílání (s tzv. červeným tlačítkem)
 • USB rozhraní pro nahrávání pořadů (PVR) na flash disky nebo externí HDD a jejich následné přehrávání včetně funkce zpětného zhlédnutí (časový posun / timeshift)
 • elektronický televizní programový průvodce (EPG) pro aktuální i následující události
 • kompletní české menu, podpora rozlišení až do Full HD 1080p s poměrem 4:3, 16:9
Hodnocení(88%)
Kvalita obrazu 85%
Ovládání 90%
Nabídka funkcí 85%
Dálkový ovladač 90%

Na českém trhu je k zakoupení přijímač Alma iHD, který byl původně určen pro placenou slovenskou televizi Plustelka. Set-top box si poradí nejen se stávajícím formátem DVB-T, ale zároveň s nově připravovaným standardem DVB-T2 s kódováním HEVC (High Efficiency Video Coding) někdy označovaném jako H.265. Váš stávající televizor si tak poradí s přechodem na zcela nový vysílací standard, který přichází do ČR. Počítat můžete s podporou příjmu vysílání přes běžnou anténu v SD či HD kvalitě. Po vzhledové stránce zaujme jednoduchým designem, kde čelní straně dominuje LCD s číslem TV kanálu, který v pohotovostním režimu dokáže zobrazit přesný čas. Elegantní vzhled dále doplňují i netradičně umístěné ovládací prvky přímo z vrchní strany.

Set-top box Alma iHD zajímavé funkce

Zajímavé funkce

Mimo řady běžných funkcí určených pro sledování TV stanic poskytuje STB Alma iHD i celou řadu nadstandardních funkcí. Kdykoliv si nahrajete vybraný film, seriál, sportovní utkání či TV pořad na externí USB zařízení (flash disk, přenosný hdd). Počítat můžete s pozastavením živého vysílání a jeho opětovným spuštěním bez přerušení (s funkcí timeshift se stisknutím pauzy začne TV pořad dočasně nahrávat na USB médium). DVB-T2 set-top box podporuje hybridní vysílání HbbTV (tzv. červené tlačítko) pro dodatečný obsah z internetu (televizní videoarchiv...). Z USB disku si zároveň přehrajete multimediální soubory jako video, hudbu či fotografie.

Set-top box Alma iHD základní rozhraní

Základní rozhraní

Mezi nejdůležitější rozhraní přijímače Alma iHD je samozřejmě HDMI rozhraní, které slouží k přenosu obrazu i zvuku do televizoru s plochou obrazovkou. Starší CRT TV můžete připojit přes speciální miniSCART konektor (není v základním balení). Samozřejmostí je běžný anténní konektor pro připojení interní, venkovní antény nebo společné televizní antény (STA). Na zadní straně najdete vedle LAN rozhraní pro připojení k internetu (HbbTV) i klasický USB konektor typu 2.0 určený pro flash disky nebo externí pevné disky (HDD). Nabídku vstupů a výstupů uzavírá digitální audio konektor S/PDIF, 3,5 mm stereo jack nebo čtečka karet typ SIM pro případné placené kanály typu Irdeto.

Set-top box Alma iHD podpora DVB-T2 / HEVC

DVB-T2 HEVC / H.265

V České republice se aktuálně v oblasti pozemního digitálního vysílání přechází na nový standard DVB-T2 HEVC / H.265, který se týká zcela každého, kdo přijímá televizní vysílání přes společnou (STA), běžnou bytovou nebo venkovní anténu. K příjmu televizního vysílání nové generace DVB-T2 na vašem současném televizoru je nutný set-top box s tunerem DVB-T2 s podporou kódování HEVC / H.265 (pokud to vaše TV interně neumožňuje). Pozemní přijímač (set-top box) Alma iHD splňuje všechny technické parametry nutné pro bezproblémový příjem nového televizního vysílání ve formátu DVB-T2.


Přijímač Alma iHD na dosah
Užijte si na stávající TV nové digitální vysílání DVB-T2 s dokonale ostrým obrazem...

Ověřit dostupnost


DVB-T2 set-top box Alma iHD

Před prvním použitím DVB-T2 / HEVC set-top boxu Alma iHD je vhodné ověřit verzi firmware a případně jej přes USB flash disk aktualizovat na aktuální verzi L-7, výrazně tak rozšíříte možnosti tohoto pozemního přijímače včetně několika vylepšení (rychlý start přístroje, export / import seznamu TV kanálů, plná podpora HbbTV u českých stanic, opravy překladů...). Vedle základních vlastností běžného přijímače s DVB-T2 tunerem se Alma iHD pyšní podporou hybridního televizního vysílání HbbTV, možností okamžitého nebo plánovaného nahrávání (PVR), funkcí timeshift pro pozastavení živého vysílání a přehledným elektronickým programovým průvodcem (EPG). V případě hybridního vysílání HbbTV musíte ovšem počítat s pomalejší odezvou při vybírání televizních pořadů (přehrávání je již plynulé).

V základním balení set-top boxu Alma iHD najdete velmi kvalitní dálkový ovladač s dostatečně velkými a dobře rozloženými tlačítky. Obsahem balení jsou dále baterie do dálkového ovládání a základní návod k obsluze v českém jazyce. V balení budete ovšem marně hledat koaxiální kabel k běžné anténě, síťový kabel RJ-45 či mini SCART redukci pro připojení staršího televizoru.

 • Formát signálu DVB-T, DVB-T2 (SD, HD) Typy tunerů pro příjem vysílání
 • Duální tuner Ne Při nahrávání lze sledovat i jiný kanál
 • HbbTV Ano / verze 1.5 Podpora hybridního vysílání HbbTV
 • Nahrávání / TimeShift Dle kapacity HDD Nahrávání pořadů na USB / HDD
 • Maximální rozlišení Full HD 1080p Maximálně podporované rozlišení
 • Další funkce EPG, PVR, Teletext Standardní a doplňkové funkce
 • Konektory ANT IN, USB, LAN, S/PDIF Dostupné vstupy a výstupy na STB
 • Rozhraní k TV HDMI, miniSCART Způsoby připojení STB k televizoru
 • Fyzické rozměry 18.0 × 4.0 × 12.0 cm Parametry (šířka, výška, hloubka)

Výhody přijímače Alma iHD

 • cenově dostupný STB vhodný pro příjem vysílání DVB-T2 / HEVC
 • přehledný EPG a také plná podpora hybridního vysílání HbbTV
 • podpora nahrávání aktuálně vysílaného pořadů na USB flash disk či externí HDD včetně funkce timeshift pro pozastavení živého vysílání
 • plně české menu, jednoduchá obsluha a povedené dálkové ovládání

Co vám nemusí vyhovovat

 • na první pohled dost nelogické / atypické třídění televizních kanálů
 • modely se starším FW se mohou chovat nekorektně (novější firmware ze stránek výrobce lze jednoduše aktualizovat přes USB flash disk)
 • nedostatečný návod k obsluze a pomalejší reakce v menu HbbTV
 • zbytečně delší start (bootování) a chybějící miniSCART v balení STB

Recenze byla aktualizována 13. 3. 2019. Dostupné obrázky mohou mít informativní charakter, případné ceny jsou pouze orientační. Pro zjištění aktuální ceny tohoto set-top boxu navštivte internetové stránky porovnávače cen v ověřených českých e-shopech.


Hledáte ke svému televizoru DVB-T2 set-top box? Nakupujte za
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka set-top boxů


Srovnání DVB-T2 / HEVC set-top boxů

Porovnejte klíčové parametry u oblíbených set-top boxů dostupných na českém trhu

Set-top box / přijímač

Alma
iHD
Alma iHD

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
HDMI, LAN, USB...

Základní funkce
české menu, EPG, nahrávání na USB, timeshift, HbbTV...

Ověřit cenu

Další informace

Set-top box / přijímač

Zircon
AIR T2
Zircon AIR T2

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
HDMI, LAN, USB...

Základní funkce
české menu, EPG, možnost připojení WiFI adaptéru, HbbTV...

Ověřit cenu

Další informace

Set-top box / přijímač

Maxxo
T2 H.265
Maxxo T2 H.265

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
HDMI, SCART, USB...

Základní funkce
české menu, EPG, nahrávání na USB, DLNA, timeshift...

Ověřit cenu

Další informace

Set-top box / přijímač

Thomson
THT712
Thomson THT712

Pozemní vysílání
DVB-T / DVB-T2

Příjem programů
v SD, HD rozlišení

Hlavní rozhraní
HDMI, SCART, USB...

Základní funkce
české menu, EPG, nahrávání na externí USB, timeshift...

Ověřit cenu

Další informace

Zobrazit recenze DVB-T2 set-top boxy

Prozkoumejte nejlepší testy a recenze DVB-T2 set-top boxů


Jak vybrat nejlepší set-top box

Samotný set-top box slouží jako přijímač pozemního digitálního vysílání, který v reálném čase zpracovává a převádí obraz společně se zvukem do vašeho televizoru. Využívá se v momentě, když některé TV nejsou vybaveny vhodným tunerem pro příjem DVB-T2 / HEVC (...celý článek)

Problémy s laděním DVB-T2

Zkoušeli jste na televizoru či set-top boxu naladit kanály z nové platformy digitálního pozemního vysílání DVB-T2 / HEVC, ale místo obrazu přijímáte pouze samotný zvuk? Potom bude pravděpodobně na vině nevhodná specifikace vámi použitého přijímače, který disponuje (...celý článek)

Jak přijímat televizní vysílání?

Hledáte všechny dostupné alternativy, jak přijímat běžné televizní vysílání? Pokud chcete na obrazovce vašeho televizoru sledovat živé vysílání řady českých TV stanic, pak máte zpravidla k dispozici 4 způsoby, jak televizní signál přijímat. Patří mezi ně pozemní vysílání (...celý článek)


Home   Televizní vysílání   Online TV služby   Digitální technika   Články   O projektu

Copyright 2017 - 2021 DigiVysilani.cz


Oznámení DigiVysilani.cz

Kde výhodně koupit televizi?
Využijte bohatý výběr DVB-T2 televizorů v ověřeném e-shopu s nabídkou zajímavých cen a rychlým dodáním zboží do 24 hodin...

 Vybírejte ještě dnes
×
Sledujte oblíbené TV pořady na obrazovce nového televizoru